bugün

'' gelecek kişiyi ben kucağıma alırım sıkıntı yapmayın'' deseydin hiç bir sorun yaşamazdın.

Böyle saalak durumlarda pişkinlik yapmak en iyisidir.
stajyer kardeşimiz inerek hata yapmış. kendince bir sürü bir sürü kaygısı vardır.

bu mühendis öküzü geçtim, bir servis dolusu tip buna ses çıkarmamış görünen o.

assan alüminyum dilovası tesislerinde staj yapacak, burda işe girecek ve dahi bu tesislerin önünden geçecekler dikkatli olsun. belli ki burda çok enterasan tipler çalışıyor.
Biri bana bunu yapsa kartaldan dilovasına kadar onu sikerek götürürüm sanırım.
inmeseydin? stajı kaybetmeme korkusuna ezdirmeseydin kendini.
Kardeş üzgünüm ama senle resmen taşak geçmişler. Yedirtmeyin kendinizi bunlara.
stajer başında servise bindirdiklerine dua et.
Arkadaşlar selamın alüminyum.

Göz yaşı içeren hikayeme başlıyorum.

Assan Alüminyum Dilovası (Kocaeli) tesislerinde staj yapıyorum. Evim ise Kadıköy (istanbul) mevkiinde.

Servis kullanarak işe gidiyorum ve servise ulaşmak için 25 dakika yürüme mesafem var, mesai 8 de başladığı için benim kalkış saatim 5.30.

Ön bilgilendirme ardından 02.07.18 tarihinde gerçekleşen hazin sonlu hikayeme geçebilirim.

Sabah uyandım, geç kalmışım. Bir önceki günden donuma kadar hazırladığım için 5 dakikada çıktım evden. Atladım taksiye, 10 tl verdim paşa paşa. Servise yetiştim.

Servis beni aldı, gidiyoruz. Kartal tarafına kadar geldik.

Sonra serviste bi hareketlenme oldu. Benim stajda da başımda olan mühendis zımbırtısıyla aynı servisteyiz bu arada.

Önde oturuyordu, arkasını dönüp bi şekil şukul yaptı, “kulaklığı çıkar” anlamında. Peşine gelen cümleler deloy deloy etkisi yarattı.

“Bikedigordumsankii cim, serviste yer kalmadı, gelecek bi kişi daha var, o yüzden bugünlük seni alamıycaz, sen burda in. indirimli akbilin vardır otobüse bin tuzlaya git oradan da servisle dilovasına gel. Kusura bakma”

iyi dedik eyvallah.

Cebe bile girmediler, durağı geçip bariyerlerde indirdiler. Ulan gebze haremler geçiyor lan e5 ten! Yol ortasında indirilir mi şerefsiz!

Neyseciğime. Ben biraz tabi ağla mağla gittim bi şekilde.

iletişim önemli beyler. insanlık önemli.
Karşındaki insana nasıl hissettirdiğin önemli. Bizi et ve kemikten ayıran şey bu.
Sen mevkii sahibi olmuşsun ama eksiksin koçum. Benim gözümde değerin kalmadı geçmiş olsun.

Edit: Bu lavuk da 2 gün önce fabrikadan çıkıp sigara almaya göndermedi başımıza bi şey gelirse diye. Ama yol ortasında indirttiriyor. Yedirmeyin kendinizi benim gibi. Haydi selametle.