bugün

Üstad ahmet kabaklı'nın yeğeni, ülkücü hareketin ses bayraktarlığını yapan esat kabaklı'nın da amca oğlu. Ayrıca Dün akşam iftara beş kala basit bir soru sorduğum için bire bir hakaretine maruz kaldığım ve sinirden hala bana uyku problemi yaşatan kişi. Şimdi yine söz sırası bende; ve yine soru sormaya devam edeceğim;

1.ruhunuza nakş ettiğinizi beyan ettiğiniz türk milliyetçiliği anlayışında size soru soran bir vatandaşa ve aynı zamanda sizinle aynı fikriyata mensup kişiye hakaret etmek türk milletçiliği anlayışıyla ne kadar örtüşmektedir?

2.yeniçağ gazetesinde köşe yazarlığı yaptığınız yıllarda köşe yazılarınıza başlarken 'benim aziz gönüldaşlarım' diye başlardınız. Siz gönül dostlarınıza karşı her zaman böyle kırıcımı davranırsınız?(kaldı ki sizinle aynı fikri savunmuyor olabilirdim)

3.sormuş olduğum soruyu eleştirebilir böyle bir durumun söz konusu dahi olamayacağını nazik bir üslup ile beyan edebilirdiniz. Ancak siz hakaret etmeyi tercih ettiniz. Hocam, eleştiri ile hakaret arasındaki farkı benden çok çok daha iyi bildiğinizden eminim. eleştri ile hakaret arasındaki fark; -haklı ya da haksız olsun- söylenme nedenidir. haklı ya da haksız eleştiri vardır ama haklı hakaret yoktur; şimdi iftara beş kala oruçlu ağzımla bana herkesin içinde etmiş olduğunuz hakarette amacınız canımı acıtmak, öfkenizi boşaltmak, ya da egonuzu tatmin etmekmiydi?

4.yaşanılan bu nahoş hadiseden sonra beni işverenimle tehdit etmeniz ve şikayet edeceğinizi belirtmeniz ne kadar doğru? insan ve toplum defosu olarak tanımlanan ispiyonculuk doğru bir davranış değildir.(Ayrıca hiç bir şekilde iş kaygım da yok.)

Gelelim hakarete maruz kaldığım soruya;

5. hocam türkistan aş evine müşteri olarak gelmeyi düşünüyorum. Ancak geçtiğimiz aylarda kulağıma türkistan aş evine çinli müşteri alınılıyor denildi bu doğru mu?

Son olarak Sözlerime sözlerinizden bir alıntı yaparak bitirmek istiyorum.

--spoiler--
Derviş Yunuslayın Sevelim, sevilelim...zalime, haine, soysuza karşı elbette Yavu luğumuzu hissettirelim, biri birimize karşı değil!..
--spoiler--
hakkın rahmetine kavuşmuş hocamız. birkaç kelam sohbet edebilmiş olma fırsatımız olduğu için müteşekkirim açıkçası.

mekanı cennet olsun inşallah.