bugün

kars'ın digor ilçesi kaymakamı. bitlis, ahlat doğumludur. çankırı'dan kars'a atanmı$ ve digor halkını bağrına basmı$tır $imdiden.

--spoiler--
ilçe halkıyla bir bütün oldum. Onların her türlü sıkıntılarını, sorunlarını biliyorum ve bunların çözümü için her türlü girişimleri yapıyorum. ilçemizde ve köylerimizde yaşayan vatandaşlarla her fırsatta birebir sohbet ederek, dertlerini sıkıntılarını, rahatlıkla bana anlatmalarını söylüyorum. Biz devlet olarak Türkiye sınırları içerisinde yaşayan her vatandaşa kucağımızı açmış bulunmaktayız. Yeter ki bize gelsinler, sıkıntılarını bizlere iletsinler. Bizler elimizden gelen her şeyi devlet olarak yapmaya hazırız.
Onların günlük yaşantıları içerisinde olmak, onlarla oyunlar oynamak, sohbet etmek daha doğrusu çocukla çocuk olmak çok güzeldir. Çocukları seviyorum ve çocuklarla zaman geçirmekten son derece keyif alıyorum. Fırsat buldukça işte böyle gördüğünüz gibi çocuklarla beraber oluyorum.
--spoiler--
digor'da yoksul aileler için "yuvam olsun" projesini başlatan insan.

--spoiler--
Kars'ın Digor ilçesinde kaymakamlık tarafından başlatılan 'Yuvam Olsun' projesi kapsamında yoksul bir aile ev sahibi oldu.

Digor Kaymakamı Serkan Şeker'in girişimleriyle başlatılan 'Yuvam Olsun' projesi kapsamında ilçeye bağlı Kocaköy'de ikametgah eden 6 çocuklu aile için ev inşa edildi. Eşi tarafından terk edilen ve yaklaşık 20 yıl akrabalarıyla yaşayan en büyüğü 17 yaşında 6 çocuk sahibi Remi Çağin'in işsiz ve maddi durumunun iyi olmadığı öğrenildi. Yeni evlerine kavuşmak için gün sayan aileye gıda ve giysi yardımı da yapıldı. Ailenin çocuklarının okul masraflarının da kaymakamlık tarafından karşılanacağı açıklandı.

Digor Kaymakamı Serkan Şeker, "ilçemize bağlı köylerde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı'nca önceden tespit ettiğimiz, evleri olmayan vatandaşlarımıza bundan sonraki yaşamlarını kendi evlerinde sürdürebilmeleri için bu proje kapsamında ev yaptık. Ayrı olan Çağin ailesini önümüzdeki günlerde görüşmeler yaparak tekrar biraraya getirmeyi düşünüyoruz. Evimiz tamamlandı. Önümüzdeki günlerde ailemizi kendi evlerine yerleştireceğiz. Bizler devlet olarak vatandaşlarımızın yanındayız. Her türlü sıkıntı ve sorunlarını yeter ki bizlere ulaştırsınlar. Biz onların için buradayız" dedi.

Proje kapsamında her köyün en fakir ailesine ev yapılacağı bildirildi.
--spoiler--