1. 1.
  seriatı reddettigini soylese de, gundelik hayatini seriat kurallarinin bilincsiz uygulamalarıyla yasayan kemalisttir. bunun farkında degildir.

  mesela zar ustune kurulu namus konusu. dupeduz ve apacık bir sekilde seriat ile baglantılı olan zar ustune kurulu namus tarzı ilginc bir sekilde kemalistlerin de savundugu bir dusuncedir. hala pek cok kemalist, evlilik dısı cinsel ilişkiye soguk bir gozle bakar. oysa seriat kurallarını icsellestirmiş insanlar evlilik dısı cinsel ilişkiye soguk bakmaları beklenir.

  ustelik 60 ile 80 arasında seriat savunucularının, komunizmi turkiye den uzak tutmak icin halk arasındaki sozlerinden biri olan 'komunistler karı degisiyormus' sözünü de kemalistlerden duyabilirsiniz.

  turk feminizmi ise, her ne kadar kemalist oldugunu soylese de, savundukları argumanlarla kadını seriatın koydugu yere koymaya calısmaktadırlar.
  1 -2 ... syme
 2. 2.
  ayni zamanda camoha kuralarina da uyan kemalistir.

  cunku kizildereli camoha dinide evlilik disi cinselik yasaktir.

  hi camoha dini kuralirina gore gunde 30 kere camoha dansi yapilarak muhamaya tapilmalidir m.. kemalistler camoha dinine karsi ciktigi halde onun kuralarina uyuyor demek ki.

  bu bize camoha nin ne kadar guzel bir din oldugunu gosterir.
  ... scurtel
 3. 3.
  (bkz: şeriat kurallarını savunan amerikan halkı)
  ... diks