1. 1.
  kocasini aldatan kadinin taslanmasini emreden iki kadinla bir erkegin sahitligi esit tutan hirsizlik yapanin kisaa yoldan elini kesen bir sistem oldugu icin cok ilkel bir sistmedir seriat.
  10 -16 ... scurtel
 2. 2.
  kıskançlıktan çatlayanların önermesi. el kesmek kadar doğru uygulamalar, zinacıyı taşlamak, iki kadını bir erkeğe eşit saymak modern çağın gerekleridir. şeriatı kötüleyenler siyonistlerdir.

  edit: ironiden anlamayan top olsun
  9 -9 ... khutuck
 3. 3.
  bunu diyen f tipini de eleştirir, teröristlere af da verir...
  bu nedenle toplumsal huzurun sağlanması mümkün olmaz.
  8 -21 ... nart nesren jake
 4. 4.
  bu önermeyi kabul eden kişi kuran ı kerim hükümlerinide inkar edecektir. çünkü şeriat hükümleri kur'an- ı kerimde geçmektedir.
  7 -7 ... silte
 5. 5.
  genelleme olmasının yanında, şeriat yönetiminin insanın aklını dış dünyaya kapatmasını istemesiyle katılanacak noktalarının olduğu cümledir. bana bir şeriatla yönetilen bir ülke gösterin ki cehalet baş göstermesin, teknolojik ve bilimsel atılımlar yapılsın? aklın gelişimini engelleyen, çareleri sürekli ama sürekli olarak dinde arayan bir ideolojiler birleşimi gayet tabi cehaleti getirecek.
  7 -1 ... beholderr
 6. 6.
  bunu diyen bunu da dedi;

  (bkz: kahrolsun şeriat)

  halt etmişsin yavrum.... şeriatın anlamını bilmez gelip burda atıp tutarsan ancak milleti üstüne güldürürsün.
  9 -10 ... fewzi1907
 7. 7.
  günümüzde şeriatla yönetilip, aydınlığa ulaşmış bir devlet adı verin? yok mu öyle bir devlet? peki günümüzde şeriatla yönetilip geri kalmış devlet ismi verebilir misiniz? onlarca mi? *
  13 -8 ... cavit
 8. 8.
  kötüleyecek sistem kaldı mı sorusu gelir aklımıza. dün komünizme, sosyalizme dünyanın lafını sayanlar daha hiç yaşamadıkları bir demokrasi aşkıyla yanıp tutuşuyorlar. evet atatürkçülük evet demokrasi, evet laiklik ama açın artık gözünüzü ona buna bok atarak değil de düşmanlaştırılan düşünce özgürlüğü, halkların kardeşliği, yaşama hakkı, özgürlük vb. kavramları tanıyın.

  not:"düşünsel olarak şerri bir sistemi istemediğimi açıkça söyleyim, ancak islam hukuku anlamında şeriat algılanırsa hukuksal bir yaklaşımla bakarım, italya'nın ceza hukukundan nasıl yararlanmışsam toplumuma uygun bölümleri seçer uygularım"
  5 -2 ... kolibandı
 9. 9.
  (bkz: hırsızlık)
  ne kadar iğrenç birşey olduğunu düşünemiyorsak yada anlamamışsak el kesilmesini de anlayamayız.
  2 -8 ... kamara
 10. 10.
  insanın canına kıymanın neredeyse en büyük günahlardan biri olduğu dinimizde, şeriat gibi bu cezaları öngören kurallar bütününü haklı çıkarmak ne kadar doğrudur tartışılmalıdır. belki cahilliğin doruk noktası olmasa da cahillik olduğu aşikardır.
  3 -1 ... xcharlestonw