bugün

kocasini aldatan kadinin taslanmasini emreden iki kadinla bir erkegin sahitligi esit tutan hirsizlik yapanin kisaa yoldan elini kesen bir sistem oldugu icin cok ilkel bir sistmedir seriat.
kıskançlıktan çatlayanların önermesi. el kesmek kadar doğru uygulamalar, zinacıyı taşlamak, iki kadını bir erkeğe eşit saymak modern çağın gerekleridir. şeriatı kötüleyenler siyonistlerdir.

edit: ironiden anlamayan top olsun
bunu diyen f tipini de eleştirir, teröristlere af da verir...
bu nedenle toplumsal huzurun sağlanması mümkün olmaz.
bu önermeyi kabul eden kişi kuran ı kerim hükümlerinide inkar edecektir. çünkü şeriat hükümleri kur'an- ı kerimde geçmektedir.
genelleme olmasının yanında, şeriat yönetiminin insanın aklını dış dünyaya kapatmasını istemesiyle katılanacak noktalarının olduğu cümledir. bana bir şeriatla yönetilen bir ülke gösterin ki cehalet baş göstermesin, teknolojik ve bilimsel atılımlar yapılsın? aklın gelişimini engelleyen, çareleri sürekli ama sürekli olarak dinde arayan bir ideolojiler birleşimi gayet tabi cehaleti getirecek.
bunu diyen bunu da dedi;

(bkz: kahrolsun şeriat)

halt etmişsin yavrum.... şeriatın anlamını bilmez gelip burda atıp tutarsan ancak milleti üstüne güldürürsün.
günümüzde şeriatla yönetilip, aydınlığa ulaşmış bir devlet adı verin? yok mu öyle bir devlet? peki günümüzde şeriatla yönetilip geri kalmış devlet ismi verebilir misiniz? onlarca mi? *
kötüleyecek sistem kaldı mı sorusu gelir aklımıza. dün komünizme, sosyalizme dünyanın lafını sayanlar daha hiç yaşamadıkları bir demokrasi aşkıyla yanıp tutuşuyorlar. evet atatürkçülük evet demokrasi, evet laiklik ama açın artık gözünüzü ona buna bok atarak değil de düşmanlaştırılan düşünce özgürlüğü, halkların kardeşliği, yaşama hakkı, özgürlük vb. kavramları tanıyın.

not:"düşünsel olarak şerri bir sistemi istemediğimi açıkça söyleyim, ancak islam hukuku anlamında şeriat algılanırsa hukuksal bir yaklaşımla bakarım, italya'nın ceza hukukundan nasıl yararlanmışsam toplumuma uygun bölümleri seçer uygularım"
(bkz: hırsızlık)
ne kadar iğrenç birşey olduğunu düşünemiyorsak yada anlamamışsak el kesilmesini de anlayamayız.
insanın canına kıymanın neredeyse en büyük günahlardan biri olduğu dinimizde, şeriat gibi bu cezaları öngören kurallar bütününü haklı çıkarmak ne kadar doğrudur tartışılmalıdır. belki cahilliğin doruk noktası olmasa da cahillik olduğu aşikardır.
din dediğimiz şey insanın kendisini ilgilendiren bir şeydir. insanların dini olabilir ancak toplumların, ülkelerin dini olamaz. hırsızlar tecavüzcüler yeterince cezalandırılamıyorlarsa bugün, şeriatın eksikliğinden değil, yasaların uygulanamamasından, başka bir deyişle burasının türkiye olmasındandır. ayrıca hırsızlığın varlığı yoksullukla, dolandırıcılığın varlığı bencillik ve doyumsuzlukla, tecavüzün varlığı cinselliğin ülkemizde ayıp ve yasak olmasıyla ve yozlaşma dalgasıyla, ataerkillikle açıklanabilir. tüm bu saydıklarım da kapitalizmin oyunlarıdır.

yönetim biçimleri, sınıflar arası savaşımla ilgilidir, dinle müslümanlıkla dinsizlikle değil. ne dindarlar gördüm ahlak anlayışları yoktu, ne dinsizler gördüm doğruculuklarına hayran kaldım.
şeriat'tan ziyade yani islam bazlı aşırı dincilikten, aynı şekilde evanjelizm ve son olarak ntv de izlediğimiz jesus camplar da ve bir ulusun gözlerine duvar ören "siyonizmle bütünleştirilmiş yahudilik te" cahilliğin doruk noktasıdır.

yani sorun sadece pek sevgili dinimizde değil aynı zamanda dünyanın her yerindeki kurumsallaşmış aşırı dinciliktedir.
(bkz: bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak)
islam dininin ilk emri "oku" dur. ilmin çinde bile olsa bulunmasını öğütleyen bir peygamberi vardır. şeriat ise islami yönetim şeklidir. günümüze kadar yaşadığı bozulmuşlukları bahane edip buna cahillik demek cahilcedir.
islamda oku emri kuran icindir. eger bende kitap yazaydim yada kitap gonderilseydi bende ilk emir olarak bu kitabi oku diye yazardim. ayrica islamiyet doneminde kuranla azicik bile celisen yada kuranda olmayan bilgilerin yazildigi tum kitaplar ve kutuphaneler yakilmistir.
doğrusu için: (bkz: irtica cahilliğin doruk noktasıdır)
şeriatte çarşaf giyme, 4 kadın alma gibi yasalar olduğunu sananların cahilce atıp tuttuğu tez..
şeriat ın anlamını bilmeyen, cahil cühelanın düşüncesi...

ayrıca, bunlar iran vb gibi ülkelerdeki sistemi şeriat zannederler ki, o da ayrı bir muammadır...
soru:
hocam bize şeriat ın mantıklı bir şekilde örnekler misiniz?
cevap:
tabi evladım. şimdi sana bir soru: adamın biri sokakta masumca yürümekte olan ananı ya da bacını.. ne bileyim.. ailenden kadın olan birini zorla alıyor götürüyor, bi güzel tecavüz ediyor, sonra da her yerine bi güzel bıçağı geçirip delik deşik ediyor.. sen bu adama ne yapmak istersin? *: elimden gelse öldürürüm hocam.. *: e be kardeşim, şeriat bu insanı alıyor, senin için öldürüyor zaten.. bu adamın bikaç yıl hapis yatıp, çıkması senin içine sinecekse, sen kendi psikolojini bir değerlendir derim.. 6 aylık çocuğa işkence eden, yetmeyip defalarca tecavüz eden zihniyet, birkaç yıl hapis yatıp çıkınca, senin için cezasını çekmiş oluyorsa, sana diyecek lafım yok zaten, öt dur burada..
ayrıca;
sen zaten ilimi, bilimi dünyadaki en değerli şey olarak gösteren, "ilim çinde bile olsa gidip alınız" diyen bir zihniyette olan bir dini, sırf o dini kafasıyla değil de başka biryeriyle anlamış insanlar yüzünden gerici olarak görüyorsan, bazı şeyler hakkında bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyorsan; islamiyeti, şeriatı 4 kadınla evlenmeyi, karıyı kızı çarşafa büründürmeyi emreden bir yönetim biçimi sanıyorsan, sana önce biraz bilgilen derim evlat.. başka sorun varsa buralardayım ben..
(bkz: monotonluga karsi cikmadikca)
şöyle ki sanırım şeriat'tan kasıt dinimizin kurallarını belirten "yaradanın hükümlerinin yeryüzü uygulamaları" değil...

"kast edilen şeriat" insanların, dinsel veya ekonomik olsun, saptırdıkları akımlardan biri olarak, cahillikmiş gibi belirtiliyor*.

yalan mı, yanlış mı?

kast edilen tabi ki "düşünülen değil, uygulanan şeriat"! arada bir fark var.

zira, kendi cahil dünyasının bataklığında yaşayan ve yaşatan, yaptığı katliamları kutsiyet gibi gösteren*, kadını erkeğin kölesiymiş gibi gören, itaati gerçeğe değişen şeriat değil midir?

tabi ki şeriat'tır ama hangi şeriat? "gökyüzünden" bizlere armağan edilen değil, tam tersine bizim bu dünya'da uydurduğumuz şeriat'tır.

aslında sadece dinimizin değil tüm "kurumsallaşmış dinlerin" sorunu bu.

bütünleyici olması açısından bakınız... (#1515053)
şeriat ideolojisiyle bugünün emperyalist dünya konjonktüründe bir tarım-din toplumu olarak yaşamaya hevesli olmanın cahillik olduğunu belirten bir ifadedir.
şeriat kavramının cahillik olduğunun söylenilmesi, onun; tüm ilimlerin sahibi olan ve onların araştırılmasını salıklayan -böylece daha iyi tanınacağını ifade etmiş- bunlara mukabil zamana ve mekana da hükmedebilme yetisine sahip olduğu savındaki tek ve sonsuz güç sahibi olan yaratıcının kuralları olduğu hususu da göz önüne alınırsa oldukça ironiktir. bir inanan olarak güldüm.

adalet kavramı günümüzde de anlaşılamamış bir kavramdır ve modern diye tabir edilen hukuk sistemlerinde yorumlanmış adaletin medeni toplumlarda uygulamasına baktığımızda gerek ceza hukuku gerekse medeni hukukta iyiye değil de savrukluğa doğru yol aldığı şahsen fikrimdir. artan cinayet, hırsızlık olayları ve yozlaşmış aile yapısı ve binlerce örnek de bu savımı destekler diye düşünüyorum.
kimsenin bir turlu uygulayamadigi bir sistemedir seriat suana kadar hicbir devlet uygulayamadigi iste o kadar mukemel anlayin artik. hirsizlik yapinca el kesme gibi yasalar bulunur bu sistemde bak hic aklimiza gelmemisti bu
bilimsellikten ve evrensel hukuk kurallarından uzak 1400 yıl önceki çöl kurallarını kapsayan bir hukuk sistemidir.

bu hukuk sisteminin uygulandığı devletler 21.yy da bile skolastik bir ağ ile zihniyetleri örtülmüştür.
ibret olsun diye meydan içinde kelle düşürmek(çoluk çocuğun psikolojisi düşünülmez) kol kesmek kırbaç vurmak en bilindikleridir.kadın genelde 2. plandadır 2 kadının şahitliği bir erkeğinkine eşittir.şimdi birazda somut örnekler verelim...

mısır'da kadına 2000 yılında boşanma hakkı tanınmıştır.
arabistanda kadınların oy kullanma hakkı yok ve araba kullanmaları yasak.
mahkemeye yalnız giden kadının cezası 300 kırbaç!
http://www.milliyet.com.t....2010/1206778/default.htm
dinde zorlama yok denir fakat namaz vakitleri sokaklarda kırbaçla namaza davet edilir.(babam 9 ay cidde'de çalışmıştır onun anlatımıyla)
iranda kadının boşanma hakkı yok zina eden kadının cezası taşlanarak ölüm.
iranda trafik kazasında bir kadını öldürdüğünüz zaman iran parasıyla 10 bin ile serbest kalabiliyorsunuz
ölen erkek olduğu zaman kısasa kısas veya maddi tazminat.(ayna adlı belgeselde geçmiştir)
pakistanda kız çocuklarının okula gitmesi şeriat yanlıları tarafından engelleniyor.üstelik en temel hak olan yaşama hakkı gasp edilerek.
http://www.hurriyet.com.tr/dunya/10345927.asp

türkiye'de şeriat yanlısı olarak bilinen vakit gazetesi hüseyin üzmez'in tecavüz davasındaki yaklaşımı, şeriatı gözler önüne sermiştir.
http://www.milliyet.com.t...etay&ArticleID=524880