bugün

görsel
Bunu da yapmış mı bari. Yapsın çünkü 72 saat ciddi bir süreçtir. Allah metanetlik versin.
primden başka bir şey değildir.

davanın hakimi olsam şu hareketinden sonra 2057 yılına kadar hapis cezası istemiyle yargılardım.
Seren serengil'in cezası temsili.

görsel
amk ne kadar kaldın da anın var ya*
boşlar alınsın diye düğmeye başmış.

yuh ulan deve, otele mi girdin mapusa mı?
(bkz: hasretinden prangalar eskittim)
Sanki bana tatar ramazan amk karısı. Şizofren lan bu.
Tamamıyla bir rezalettir.

3 gün lan 3 gün. 30 yıl yatip çıkan boyle yaygara yapmadı be.

Kendini ilah mı zannediyor bunlar. Bu nasıl bir kedini kutsallaştırmadır?
Kendine tapınmadır?

Beyni yanmış ya da akildan zoru var. Boyle şahsiyetsiz böyle egoist, kendinden ötesini göremeyen mahluklardan tiksiniyorum.
sanırım geldiğimiz son nokta. aslında "umarım" geldiğimiz son nokta demem daha doğru olurdu. bundan daha beterini görmeyelim.

cezalandırma kavramıyla ilgili, sağdan soldan duyduğum bir kaç kelam etmek istiyorum yüksek müsaadenizle. bu nedenle cahilliğimi bağışlayın. ne kadar yazsam da başlık kahramanı kadar dev bir cehalete imza atamayacağımdan cesaretimin mazur görülebileceğine inancım tam.

tabiat halinden devletli yaşama geçilerek cebir tekelinin devlete devredilmesi neticesinde, devletin cebir kullanarak bireyleri cezalandırmasındaki amaç tartışılagelmiş bu noktada belli teoriler, kabul görmüştür. buna göre cezalandırmanın amacı,

kimine göre öç alma,
kimine göre kefaret,
kimine göre önleme,
kimine göre ıslah etme,

olarak izah edilmiştir.

şimdi bu hanımefendinin 3 günlük hapisle tazyikinde, cezalandırmanın hiçbir amacının gerçekleşmediğini düşünüyorum. bilakis, belki de on yıllarca ceza teorisi üzerine kafa patlatmış kıymetli beyinlerin beyhude bir çalışma içinde oldukları hissine kapılmalarını mümkün görüyorum.

hanımefendi, işi şova çevirmiş, reklama ve ranta dönüştürmüştür.

anladığım kadarıyla mahkeme ilamının ihlali söz konusu. bu, elbette aşınmamalı. vatandaşlar ve iktidar aygıtı, elbette ilamlara uymalı ama gelinen nokta keyfimi kaçırıyor.

arkadaşlar, artık her şeyin magazinleştiğine tanık oluyoruz. ama bir gün bana 3 günlük hapis tazyiki magazinleşecek deseler güler geçerdim. durumun vahameti ziyadesiyle ızdırap duymama neden olmakta.
çooooook sikimizde olan anılardır.
çıkar çıkmaz kitap yazacağına delalettir.
yazmazsa bütün Türkiye üzerimden geçsin.
Cezaevi değil otelde kalmış lan resmen.
Halktan biri girse anasını sikerlerdi ünlü biri diye torpil geçmişler.
yazık lan şu kadına. gencecik yaşında mapushaneye düşmüş. amk manyağı. keşke bu ve buna benzer insancıkların tamamı bi yere kapatılsa da rahatlasak.
inşallah kızcağız hayatın bu kadar acımasız tokadından sonra kötü yola düşmez... Kendisi için çok endişeliyim..
inşallah kızcağız hayatın bu kadar acımasız tokadından sonra kötü yola düşmez... Kendisi için çok endişeliyim..
insan üzülüyor böyle durumlara, topluma mal (herhangi bir uzatma işareti yoktur) olmuş kişilere böyle davranılması hiç hoş değil.
'seren'e özgürlük'

çıkacağı günü özlem ve hasret ile bekleyeceğiz.

umarım bu kötü günlerinde açlık grevi filan yapmaz, acımıza acı katmaz.
arkandayız, tam arkanda.

edit : bugün tahliye oluyormuş ya lan.
Müebbet yiyip bir ceketle cezaevine girenler var lan neyin tribi.
Onu boş verinde, o kadar zaman cinsel açlığını nasıl gidermiş, onu anlatın. Konu önemli...
Kitap yazar abla çıkınca maphus günleri adıyla.
Çok üzgünüm ne diyeceğimi bilemiyorum.nasıl olur aklim almiyo eşyalarını bile kendi taşımış dahası bulasiklari yikamasi da cabasi. Dünya hiç adil değil.
göz göre göre reklamına devletin bir kurumunu alet ediyor ya ona yanıyorum.
Kendisi girmek istemiş sırf reklam için. Erteleme paraya çevirme gibi seçeneklerle yatmayabilirdi herhalde...
Kendisine acilen maphusluk günleri minvalinde bir kitap çıkarmasını öneriyorum.
Şahsen ben alırım.