bugün

son albümden bir örnekle başlayalım... gram isimli şarkısında bakınız ne demiş şair :

gram acımadı kötü diye vaziyetime
sana yakışanı yapıp onu koru o zaman

evet çok yavan bir şarkı sözü değil mi? dışarıdan bakınca öyledir tabii ki bir de olaya şöyle bakalım ve mesajı deşifre edelim :

şarkıyı öyle bir söylüyor ki işte aynen bu durum ortaya çıkıyor ve mesajı veriyor sayın ortaç

gram acımadı kötü diye vaziyetime
sana yakışanı yapıpoponu koru o zaman

evet popomuzu korumamızı öğütlüyor... dikkatle dinleyin efendim sizde fark edeceksiniz.
evde kaldım! evlenin benimle! aman tanrım evde kaldım!
(bkz: melek misin gümüş söğüt dalı mı)*
binlerce dansöz var.***
(bkz: adım adım yaklaştım zafere)
(bkz: gezegen/#3818687)
(bkz: ben de halk adamıyım)
(bkz: şaka lan şaka)
(bkz: bok gibi parası olmak)
şeytan diyor ki yanaş şuna : ben bir şarkı yaparım kenan doğulu ya fark atarım. hem klibi ile alay eder hemde onun yüzsüz yürek şarkısında ki'' bazen şeytan diyor ki git yanaş şuna '' cümlesini çalarım. biraz da yumuşaklıktan olsa gerek bu sene kenan'a yanaşır bir de demir atarım .
kapıyı açtım sonuna kadar
gönül, ya içeri gir ya dışarı.

şair burda gönlüne seslenmiş, adeta rest çekmiş.
(bkz: 1 mesaj alındı)
bi sözünle zevke geldim.
seni karşılıklı sevdim.
Çıkıyorsun olmaz diyorsun,
iki kalp bir evde.
Hümanist olsun,
Basit olsun,
Ne kalır ki elde
Yeter artık,aşksız bıraktık
Sabotaj bazında.
Bu da ders olsun,
Magazinsel aşktan flaşlar,
Eziyet bazında.
çoğu ki$inin dalga geçtiği hayata dair güzel mesajlardır.

hayır anlamıyorum ben bu özentiliği
"the child is grown, the dream is gone.
i have become comfortably numb." bu mudur yani ,ne anlayacaksın bu sözlerden allasen. halbuki binlerce dansöz var'da günümüze dair gayet açık mesajlar verilmi$ artık herkesin kıvırttığı kimseye güvenilmemesi gerektiği gerçeği yüzümüze vurulmu$tur.

siz dalganızı geçmeye devam edin, anlayan anlıyor.
"kırkından sonra amcam çeker halayı, amcamın zamanında halay mı vardı"
insanı hayatı sorgulamaya itip derin düşüncelere sevkeden büyük bir söz olarak aklımdan çıkmamaktadır.
Bir de yine son albümünden full ihtişam isimli şarkıyı inceleyelim :

kısmen ve cismen,seninim derdim.
bıktım yüzünüzden, bu ne hırs bu telaş.
sonumuz ayrılık, yolumuz aşk olsun,
bize bakan gönül, full ihtişam dolsun.

evet elimizde ki dörtlük bu. burada ne dediğini anlatmak için büyük çaba sarfedeceğim. bakalım :

serdar bey muhtemelen burada one night stand dediğimiz tek gecelik bir aşk arıyor. aşkın sonunun ayrılık olmasını istiyor. işte mesaj budur ! tek gecelik yaşayın, aşk acısı çekmeyin
ayrı gitme adlı müthiş eserinde şair bize şöyle bir mesaj veriyor:

"söyle düşmanlara uslu olsunlar
bana vuracağına güçlü olsunlar
töreyi kabul edip suçlu olsunlar
kaderim ellerinde"
şimdi burada büyük filozof serdar ortaç suçlu olmanın kuralını töreyi kabul etmeye bağlıyor ve sözlü hukuk kurallarını düşmanlarını suçlu kılma gücünde görüyor. güzel tabi diyoruz... bir de 2. mısramız var tabi, orada da mantık silsilesinde "vuracaklarına" yazması gerekirken "vuracağına" demiş üstad, çoğul eki bitti herhalde.. ilginç tabii biz aciz dinleyenler serdar abimizi anlayamayız o da aşikar..
serdar ortaç'ın şarkıları tersten okunduğunda çok tehlikeli şeyler çıkıyor ortaya. allah muhafaza.
(bkz: coca cola yazisinin tersinden okunusu)
(bkz: yok böyle bir şey) .
serdar ortaç şarkılarında mesaj mı veriyordu diye kendi kendine düşünmemize yol açan durum.
serdar ortaç'ın kliplerinde oynattığı cıbıldak hatunlar yüzünden kaynayıp giden, kimsenin farkına varamadığı mesajlardır.

(bkz: serdar ortaç kliplerinde oynayan bikinili hatunlar)
mesaj şudur;

''aynı kalıplardan bir sürü şarkı yapıyorum, hala dinliyorsunuz. çok kekmişsiniz yav''
Yaşadığın her şey yalanmış farzet
Gücün yeterse dayan

Çıkartacaksın beni içinden
Yanarsa yansın, kopsun yerinden

tanım : ortalama insan havsalasının almadığı türden mesajlar. allah akıl, fikir, mesaj versin.
ben bu başlıktan sonra bütün serdar ortaç şarkılarını dinledim. şu an size komadan sesleniyorum, makinaya bağlıyım doktor, "fişi çekelim abla" diye anneme baskı yapıyor. bu hayatım bahasına araştırmalarım gösterdi ki serdar ortaç şarkılarındaki tek mesaj şu:

"yazdığım mektupları birer birer yakacakmış,

çektiğim mesajları okumadan atacakmış"...

şimdilik aktartacaklarım bu kadar. lan oğlum siz de koşmayın yoğun bakım servisinde kablolara takılacaksınız fiş çıkacak sonra, tevbe, tevbe!!!
yar diye diye şarkısının tümü. bir gün uyandırılmak için bana zorla dinletilen şarkı. o günden beri kendisinden korkuyorum.
işte bu:
kırkından sonra amcam çeker halayı,
amcamın zamanında halay mı vardı?
bizi orjinal albüm almaya ikna için konulmuş gizli mesajdır.

ama yemiyoruz korsanını bile indirmiyoruz.