1. 1751.
    benimle aynı ismi taşıyıp insanlarda antipati uyandırdığı için sevmediğim yaşlı kumarbaz.
    1 ... serdarsl06
  2. 1749.
    adını tarihe ve sürekli medya gündemine yazabilmiş olan pop şarkıcısı. şimdiye kadar 12 adet stüdyo albüm, 3 derleme albüm, 4 adet remix albüm ve 4 adet ep ile 1 adet single çıkarmıştır. kendisinin toplam video klip sayısı 53'müş. bu aşırı fazla bir rakam ancak 90lı yılların ortasından bu yana her yaz albüm çıkardığını düşünürsek pek de şaşılası değildir. ill 3 albümü Aşk için Yaz Yağmuru ve Gecelerin Adamı 1994, 1996 ve 1998 yıllarında raks müzik etiketiyle kaset formatında çıkmıştır.
    bu seneden sonra yalnızca kaset formatında çıkan bir diğer albümü Bilsem Ki 1999 yılında universal music etiketiyle piyasaya sunulmuştur. 2002 yılında ilk defa cd formatında yine aynı şirket altında Okyanus isimli albümü piyasaya çıkmıştır.

2004 yılında ve sonrasında tüm albüm çalışmalarını Emre Grafson Müzik etiketiyle çıkarmıştır. emre plak aynı zamanda barış manço'nun en uzun süre çalıştığı plak şirketidir. bu şirket adıyla çıkan ilk serdar ortaç albümü çakra 812,500 adet satmıştır ve büyük ses getirmiştir.
    sırasıyla mesafe (2006), nefes (2008), kara kedi (2010), ray(2012), bana göre aşk (2014), çek elini kalbimden (2015), gıybet (2016), cımbız (2017) albümleri de bu şirket ile piyasaya sürülmüştür.
    ancak her geçen yıl albüm satışlarında ciddi düşüşler yaşanmıştır.
    1 ... oksi moron
  3. 1748.
    şarkıları tam yaz sezonu için biçilmiş kaftan. sözleri kafiyeli olsun diye biraz sallamosyon olsada kendisinin pozitif enerjisi ve soundu güzel. birde kumar kıbrıs denince aklıma gelen iki kişiden birisi diğeri parmaktan sonra.
    ... minmimeranim
  4. 1747.
    En büyük türk felsefecisi.
    ... 1974197819741978
  5. 1747.
    hayatımın en güzel çocukluk yazı olan 2008 yazında Antalya'dayken bu o zaman bir albüm yapmıştı ama ne albüm. rekor filan kırmıştı her yerde bu çalıyordu plajda yolda radyoda evde dinlemeyeni dönüyorlardı. ne zaman o yaz aklıma gelse Serdar Ortaç ve Emine aklıma gelir. emine uzun mesele belki ilerleyen entrylerde anlatırım.
    ... romabirgundekurulmadi
  6. 1746.
    Adamin muziğine ve kadın zevkine kimse bok atmasin ya serdar abi sen naptin be abi o kadinla neler hayal ettin kim bilir kadın harika abi senden ağır bak para kilo yapmiyor serdar abi.
    1 ... sqilacci74
  7. 1745.
    Adamin durumuna uzuldum valla
    Bunun olacagi belliydi ama yok chloe benim dunyam hersei chloe sayesinde basariyorum al sana chloe.
    Ee bir kiza haddinden fazla deger verirsen ilk haryacagi kisi sen olursun.
    6 ... rebel12
  8. 1744.
    Adam piyasa şarkısı yapmayı biliyor kim ne derse desin. .
    4 ... vigilante8
  9. 1743.
    herhangi bir arkadaşla müzik sohbeti yaparken yerden yere vurduğumuz türk popunun akla gelen ilk ismi, esas oğlanı. ardından hande yener ve demet akalın gelmektedir.

Bir metalci olarak doksanlar türkçe popuna lafım yoktur ama. **
    ... rocko87
  10. 1742.
    karabiberim şarkısına ciddi anlamda bayıldığım şarkıcı.
    Küçükken televizyonda gördüğümde kadın mı erkek mi olduğunu anlamıyordum bu yüzden korkuyordum.
    ... mileva maric