bugün

son programında kartalkaya'da yine showunu yapmış maceracı. yediği iğrenç şeylerin son zincirine solucan da eklemiştir.
son olarak çiğ balık yemiş artık pişmiş şeyler ye kardeşim denebilecek insandır.
son programında kartalkaya'da 8 gün yaşam mücadelesi veren amerikalı yarbay ve oğlunun yaşadıklarını betimlemiş, abd'li yarbay'a göndermeler yaparak "bak siz 8-9 gün bir halt yapamadınız, ben 2 günde ulaştım yayla evlerine" mesajı vermiştir.

ayrıca;
o solucanı yemeyecektin dostum...yılan, çiğ balık, arı kovanı falan anladık da solucan pek tiksinç olmuş...

bir de şimdi bu serdar solucan, yılan, kurbağa yeyip hayatta kalmaya çalışırken, çekim yapan kameraman ne yapıyor?
o da solucan mı yiyor?
yoksa çantasında petibör bisküvi, dardanel ton, konserve falan var mı?
şayet yoksa kameraman da en az serdar kadar doğada zorlu mücadele vermektedir.
kendisiyle güzel bir roportaj yapılmış kişi.sorulan sorulara içtenlikle cevap vermiş adam.merak edilen kameraman ve yönetmen ne yapıyor sorusuna onların tedarikli geldiğini söylemiştir.
http://www.zaman.com.tr/h...onra-diz-cokup-sukrederdi
sarıkamış faciasıyla ilgili yaptığı programla şuana kadar türk televizyon tarihinde izlediğim en güzel programa imzasını atmış, insanı duygulandırmış muhteşem insan. Türk askerinin o zamanlar yaşadığı psikolojik durumu, zorlu koşulları ve yaşam mücadelesini aynı yollardan geçerek ve aynı askerlerimiz gibi giyinerek onların neler yaşadığını anlatmış çokta iyi etmiştir.

(bkz: http://www.youtube.com/watch?v=mClx-YmT7eI) izlemek isteyenler buradan ulaşabilirler. hiç programı bitmesin bizde hep izleyelim gerçekten büyük emek veriyor her bir bölüme. doğa konusundaki bilgileri ve deneyimleri harika. her bölümünü merakla ve hayranlıkla izliyoruz türk televizyonları kaliteli program görsün..
ısı ile sıcaklığın farkını bilmeyen adam. programının bir bölümüne denk geldim. "vücut ısımız bilmemkaç santigrat dereceye düşerse" tarzında konuşmak suretiyle beni kanser etmiştir.
(bkz: ısı)
(bkz: sıcaklık)
yaptığı programlarda, doğada hayatta kalabilme konusunda oldukça işe yarar ve pratik bilgileri insanlara sunan kişidir. yaptığı programın içeriği magazinel değil daha çok faydalı olabilecek pratik bilgiler üzerine kuruludur. donmaktan nasıl kurtulursunuz?, soğuktan nasıl daha az etkilenirsiniz?, hızla akan bir dereyi suya kapılmadan nasıl geçersiniz?, aç kalırsanız neler ile beslenebilirsiniz? gibi soruların yanıtlarını program içinde anlatır. bazen bu tür küçük bilgiler insanın hayatını kurtarabilir.
Bugunku programı da benim gibi bisikletçiler açısından oldukça yararlıydı.* *
donmaktan kurtulmak için pet şişeye işeyerek şişeyi koltuk altlarına ve vücudunun diğer yerlerinden dolandırarak ısınan insan. yaptıklarına şahit oldukça ağzım bir karış açık kalıyor. bence kendisi için milli park yapılmalı.
an itibariyle bu haftaki programı ntv'de başlamış maceracı.
http://video.ntvmsnbc.com...k-basina-5-mart-2011.html
adresinden ntv ekranlarında yayınlanan doğada tek başına bölümleri izlenebilir. 5 mart 2011 tarihli yayını ise unutulur gibi değil.
türk televizyonlarında, tüm yönleriyle, daha çekici bir erkek görüldü mü, bilemiyorum.
Discovery Channel'daki Man vs. Wild adlı programın Türk versiyonundaki kişi. Yabancı versiyonunu Bear Grylls yapıyor ve emin olun hem daha sağlam hem de bariz daha yakışıklı bir adam. ilgilenenler için;

[null http://dsc.discovery.com/tv/man-vs-wild/]
geçenki bölümünde karla kaplı bir yerdeydi. kıyafetleri ıslak ve hava da buz gibi olduğundan dolayı doğal olarak üşüyordu. ama serdar abimiz yine yapacağını yaptı ve boş pet şişeye işeyip, idrarın verdiği sıcaklıkla pet şişeyi vücudunun çeşitli bölgelerine koyarak vücut ısısını muhafaza etmeye çalıştı.

televizyondaki en başarılı ve ilginç adam.
unutmuş olduğumuz doğa sevgisini tekrar aşılamaya çalışan, nehirlerin kuş seslerinin eşliğinde uyumaktan müthiş haz alan, en zorlu şartlarda hayatta kalabilen , izleyiciyi kendine bağlayan adam.
platonik kankam. Bir ara soğukpınarbölgesine hayko ile beraber gelmiş ketenlik yaylasından göze şelalesine doğru çıkmış, öküz alan mevkinden kuşaklı kaya sırtını aşıp sarı alan yaylasına gelip bir gece konaklamış adam. kendime sordum neden ben o gün denk gelemedim. düşünsene hem hayko hem serdar reis. işin şakası tabi doğada tek başına sarı kamış belgeseli görülmeye değer. gecenin 3:00 da NTV de karşınıza çıkar ve ağlatır... seviyoruz seni serdar reis...
discovery channel'da yayınlanan ultimate survival programındaki bear gyrlls'ün türk versiyonu.
her programıyla yayıncılık anlayışının üst düzeyde olduğu ntv kanalında doğada çocukla programını hazırlayıp sunan, izlemesi bir o kadar güzel insan. Kendi çocuklarıyla yaptığı program özendirmiştir. Kendisini izlerken o doğanın içerisinde hissedersiniz kendinizi.
evvela skyturk'de "içimdeki doğa" , daha sonra ntv'de "doğada tek başına" ve "doğada çocukla" programlarıyla yediden yetmişe her izleyicisine doğa sevgisi aşılamış, aşmış adam.

kendi döneminin odtü beden birincisi olduğu söylenir. içimdeki doğa programında yanında tedariğiyle, doğada tek başına'da da yanında sadece bıçağıyla takılarak sağdan soldan(?!) bulduklarıyla beslenmiştir. hele doğada tek başına'da bir bölümde mavi-mor renkli bir böcek yemiştir ki, böceği görmemenizi öneririm. kendiside daha sonra yediği en kötü şeyin o böcek olduğunu söylemiştir. * ayrıca programlarında beslenmek dışında barınak kurmaktan, balık tutmaya kadar çok fazla eylemi uygulamalı göstermiştir.

son derece mütevazi, doğru düzgün bi insandır. yaptıklarıyla, söyledikleriye ben dahil nice doğasever insanı doğa tutkunu yapmıştır. kendisine buradan selam eder, hala onu keşfedememiş insanlara acilen programlarını izleme çağrısı yaparım!

http://www.serdarkilic.com.tr adresinde, tüm programları mevcut. ayrıca kendisine soru sorup kısa sürede cevap da alabilirsiniz.
internet üzerinden mümkün olduğunca çektiği bölümleri takip etmeye çalışmış biri olarak sarıkamış faciasını anlattığı bölümü bu gece izledikten sonra bir kaç şey yazma gereği hissettim.

abicim naptın sen ya? okullarda iki üç cümle ile anlatırlardı olayı, empati yapabilme gücü yüksek halkımız anlardı zaten her şeyi. diziler vardı hani ayşe kıçını açtı diye reytingin bi yerine koyan, biz onları izlerdik. değer miydi bu kadar zahmete, üşümeye?

o kadar olayın içine girdikten sonra enver paşa'ya o kadarcık geçirmekle yetindin, şöyle dolu dolu bi saydırmadın ya benim içimde kaldı, neyse.

önünde saygıyla eğiliyor, göz yaşlarından sahipleniyorum.

son olarak; şu vücudunu daha çok göstermelisin abi, belki vücüt düşkünü kızlarımızda bu bahane ile bir şeyler öğrenir.
ntv'de yaptığı ormanda gezindiği programı izlerken bir 'yerli'yi izler hissine kapılamıyorum.

bildiğin şehirli bi adam geziyo dağlarda.
çok iyi niyetli birisi, çok bilgi evet olabilir ama yine de 'şehirli'.
'e adam zaten şehirli heralde şehirli görüncek mal!' denilebilir ama işte olmuyor hacı, yaptığı program gereği insan daha bir yerli birisini istiyor.

gelin kaynana programlarının, evlendirme programlarının, magazin programlarının yerini almasını isterim o ayrı .
sivas şarkışla doğumludur. ramboyu andıran bir vucuda sahip olan kaslı adamdır kendisi. her izlediğimde s*kerim böyle hayatı deyip kendimi dağlara ormanlara sürmek istedirim. doğa babadır kendisi.
survival iddiasındaki adamların yüzkarası. köyden soğanla yumurta alıp ormanda pişiriyor, numarası da üzerine bilmem ne otu atmak...
doğada tek başına dağ evi adlı programla televizyon hayatına devam eden doğa gönüllüsü mükemmel insan.

izlemek isteyenler yarın akşam (bu akşam) ntv'de izleyebilirler.
resmi web sitesinden şu an yayınlanmakta olan dağ evi prgramının ilk 4 bölümünü izleyebilirsiniz.

benim gibi kamp sevenler için bu adam gerçekten bir 'hayrat'. mükemmel bilgiler veriyor. küçük ama çok yararlı trickler gösteriyor. süpersin serdar baba.

resmi web sitesi: http://serdarkilic.com.tr/