bugün

görsel
Ne zaman dinlesem bana bu yorumu hatırlatan şarkı. Nedense yüreğime dokunuyor bahsi geçen şahsın çöküp yere hüngür hüngür ağlaması. Lisede hiç aşık olmadım bu şekilde. Sanırım daha farklı daha masum ve daha gerçek oluyor o yaşlarda bir insanı sevmek.
https://www.youtube.com/watch?v=JP4kValjHmw
Sound çok farklı hani içe işliyor o gitar . sözler bambaşka zaten , heleki birol ve emre abi acı o kadar içten söylüyor ki işte bu yüzden yıllardır playlistimin başında .
yıllar sonra youtube'un otomatik oynatma şeysinden çalmaya başlayınca farklı bir yere gittim.

bu şarkının da böyle bir büyüsü var işte.
mükemmel bir gripin & emre aydın düeti. insanı nerelerden alır nerelere götürür bilinmez.

--spoiler--

kırıldı ayna, paramparça
paramparça...

--spoiler--
yıllar sonra dınledıgım benı alıp baska yerlere goturen sarkı.
asik olasi geliyor insanin.
Böyle şarkı sözü mü yazılır be, Her dinleyişte insanın içini paramparça ediyor.
Kelime mi yeter anlatmaya.

--spoiler--

Yokluğunda kaç damla gözyaşı eder adım?

--spoiler--
(bkz: yokluğunda kaç damla gözyaşı eder adın)

sözünü çok sevdiğim parça.
iki muhteşem sesle harika bir hal almış çok sevdiğim bir şarkı.
"sensiz (buraya şehir ismi gelecek) düşmanım" şeklinde versiyonunun çıkarılması elzem olarak şarkı.

gökhan özen bile "benden sorulur"da "bu gece ..... sokakları" diyor yahu.
"O yüzden tüm yeşilliklere ya site ya avm ya da köprü kuracağım. Nihihihi" diye devam eden kin dolu söz yumağı.
Yokluğunda ne gidebildim ne de kaldım sözlerine sahip güzel bir alternatif rock şarkısıdır.
iki yarım boktan popçunun hayata birşeyler katabildik diyebilmeleri için istemsiz olarak bilinçleri dışında yaptıkları olağanüstü güzel türkçe parça.
bu topraklardan çıkmış en iyi alternatif rock parçalardan biridir.
Bu sarkıyı duzenlı olarak dınlıyorum cok özel bir şarkı.
gripin ve emreaydın klasiği. öyle birşey ki sanki bu şarkıyı tek başına gripin ya da emre aydın seslendirseler olmayacakmış gibi.
piyanonun en güzel kullanıldığı parçalardan biri aynı zamanda. replay tuşuyla ciddi düşündürtür.
Gripin ve emre aydin'in vazgecilmez parcasi,bir zamanlar deli gibi dinledigim.
en deli noktasi surasi olur: " Kestigin umitlerden yelkenler yaptim ama yoklugunda ne gidebildim ne de kaldim."
edit:en guzel bolume sicip yelkenler yerine yelenler yazmisim
Grıpın ve emre aydının birlikte yapmış oldukları uber ötesi Türkçe sarkıdır.
kanaatimce türkçe yapılmış en güzel düet.
harika sarki.
"on puan, on puan, on puan" -Barış Manço-
Emre neden yıldızı düşük insanlarla düet yapıyorsun? Bir de ses olsa...

Şarkıyı diğer sanatçı söylerken sesi kesmek zorunda kalıyorum resmen.

Sözler çok güzel yalnız. (paramparçaaağ diye haykırılan yerler hariç)
(bkz: hayırlısı be cano)
belki unutulmuş, eskimiş olabilir ama benim hala gelmiş geçmiş belki de gelecek olarak en sevdiğim seveceğim şarkıdır. sözler desen bir acayip vuruyor, sesler desen zaten diyecek bir şey yok.

ne emre aydın ne de gripin bundan sonra daha güzel bir şarkı yapamadı kanımca.

yıllar sonra gene açtım. kaç kere tekrar ederim bilmiyorum.

(bkz: kelimelerden alacaklı bir sağır)
güncel Önemli Başlıklar