1. 1.
  robotik sistemlerin duyu organlarıdır. insanlar nasıl çevrelerinde olup bitenleri gözleriyle görüp, kulaklarıyla duyuyorlarsa, makineler de sıcaklık, basınç, hız ve benzeri değerleri sensörleri vasıtasıyla algılarlar. Örneğin bir sıcaklık sensörü değişen ortam sıcaklığına bağlı olarak bacakları arasında elektrik potansiyel farkı yani gerilim oluşturur. Eğer bu bilgiyi bir mikrodenetleyiciye aktarırsanız kapalı çevrim bir sıcaklık kontrol ünitesi yapmış olursunuz. *
  ... celibon
 2. 2.
  elektriksel olmayan büyüklükleri algılayan eleman.
  1 ... teknikkazma
 3. 3.
  amerikalı otomobil üreticisi marka.
  ... lucifer anarchos
 4. 4.
  tuvalette işin en ciddi boyutunda ışıkların sönmesine sebep olan sistem. odaklanıp fazla hareketsiz kalınca birden ışıklar söner önce durum kavranamaz aha gitti elektrikler denir, sonradan durumun farkına varılır çeşitli el kol hareketleriyle sensör tarafından farkedilinilmeye çalışılınır.
  ... yipyip
 5. 5.
  (bkz: algılayıcı)
  1 ... bizkitch
 6. 6.
  (bkz: ne sensör ne ben söyleyeyim)
  2 -1 ... beratulanberat
 7. 7.
  Doğadaki fiziksel büyüklükleri (konum, basınç, sıcaklık, akış vb.) yine başka bir fiziksel büyüklük olan elektriksel sinyallere dönüştüren algılama araçlarına verilen genel isimdir.
  1 ... gulfwind
 8. 8.
  yapı olarak, çıkış gerilimi olarak 0-10 volt veya çıkış akımı olarak 4-20 ma analog değerleri olanları tercih edilir.
  ... tonights the night
 9. 9.
  Marcus Meyn, Oliver Kreyssig ve Heiko Maile'den kurulu ünlü Alman synth-pop grubu Camouflage'ın 2003 tarihli albümleridir. Kişisel görüşüm, grup kariyerindeki en iyi albüm olduğu yönündedir. Albümde yer alan şarkılar sırayla şu şekildedir:

  Me And You
  Perfect
  Harmful
  Here She Comes
  I Can't Feel You
  Lost
  I'll Follow Behind
  Adrenalin
  Blink
  Thief
  Together
  74 Minutes
  You Turn
  ... chewbacca
 10. 10.
  otomatik kontrol sistemlerinin duyu organlarına verilen addır. insanların çevrelerinde olup bitenleri duyu organlarıyla algılamasına benzer biçimde, makineler de sıcaklık, basınç, hız ve benzeri değerleri algılayıcıları vasıtasıyla algılarlar.
  ... umman aga