1. 1.
    cefakar olmakla beraber, mübalağa sanatının da anasını ağlatan kadındır. bu teşbihi eğer bir anne yapıyorsa, sorgulanamaz. %100 haklıdır. fakat bir sevgili yapıyorsa, haklılık payı olabilir fakat o kadar da abarttığı gibi değildir. muhtemelen çok fazla romantik komedi filmleri izleyen bir kadındır, her şeyi o odaklı düşünüp, acıyla kavrulup büyüyen bir ilişkiye çevirmeyi istemektedir.

kafadan hafif kontak olduğu zaten bir süre sonra anlaşılır, samimiyet artmadan ilişki koparılmalıdır. " ben seni arıyorum, sen beni aramıyorsun ! 2 gündür kontör yüklemedin, 4-5 tane mesaj atınca ilişki mi olur ? senin için saçımı süpürge ettim ! " gibi laflar edebilir. kendisine, siber alem için saçını süpürge değil anca halı yıkama makinesi etmişsindir. denilebilir. zira kafayı çok güzel yıkar.
    3 ... dark jedi in da house
  2. 2.
    (bkz: bana mi sordun ey sevgili)
    1 ... giftofdark
  3. 3.
    her evde bir tane olduğunu düşündüğüm hatundur.bunların birde kafasına başörtü ayağında tuvalet terliği olanlarından vardır ki onlardan uzak durmak lazım.
    1 ... demlikahve
  4. 4.
    -senin için saçımı süpürge ettim
    +yaaaalan söylüyosunnnn
    +1000 watt simtel elektrik süpürgesi aldım
    -zönk...
    1 ... amator kaleci
  5. 5.
    biraz abartılı bi cümle olsa da genel olarak doğru bir kelimedir.
    1 ... ciilek282
  6. 6.
    etmeseydin. kim ister süpürge saçlı kadını.
    2 ... umutsuz mutlu adam
  7. 7.
    bazen anneler de çocuklarına söyler bu lafı . hiç hoşlanmam. istemem ben annemin süpürge saçlı olmasını. tüm kadınlar güzel saçlı olmalı. mecazi anlam bile yakışmıyor. süpürge müpürge...
    ... umutsuz mutlu adam
  8. 8.
    hobi olarak 'dır dır' yapar.
    2 ... spitneybears
  9. 9.
    süpürge saçlı kadınım;
    süpür günahlarımdan.
    süpür;
    sahibine geri dönmeyen isyankar bumerangımdan.
    1 ... aribra
  10. 10.
    Bu sözün ardından sözkonusu kadın ağlar ve duygu sömürüsü başlar.
    ... emkajmer