bugün

Akıllara tarihi bir anektodu getiren önem arzı. Binaenaleyh, neriman nerimanov, ali haydar karayev'e: "ali haydar! karabağ senin götün değildir her gelene veresin!"

Dedeye sahip çıkalım dedik, dede mikrop, budala, ahlaksız ve aptal bir kahpe çocuğu çıktı! Sakinim... Bu gün de utandık. Utanç istihkakımızı aldık. Istihkakını almayıp bize yük edenlerin şerefine tüküreyim.
gavat söylemidir. bugün torununa bunu diyen yarın karısını satar.
Sonra vay efendim neden yaşlıları huzurevlerine kapatıyorsunuz bilmem ne... Böyle yaşlının ben devr-i devranını, izzet-i nefsini sikeyim.
Aynı adam kendisine küfür edeni çekip vuracaktır ama şerefi lekelendi diye.
bu dede en yakın arkadaşına götünü siktirmiyorsa ben de adam değilim aq.
Bir şerefsizin ağzından çıkması muhtemel sözdür. Bu sözün sahibinde şeref bulunmaz.

Bu tipler karılarını, kızlarını başka adamlar silksede sorun etmez. Sadece kimse duymasın yeter derler.

Millet ne der diye yaşarlar. Şeref yoksunu olarak ölürler.
daha yakın zaman önce amcasının oğlu olacak o.ç tarafından tecavüze uğrayan kızı öldürüp gömdü diğer o.ç aile büyükleri. kızın abisi babası falanda vardı yanlış hatırlamıyorsam. tecavüz edene ise kimse elini sürmedi hatta cinayete ortak bile edilmişti.

ne söyleyeceksin ki ne söylesen tesir edecek bu şerefsizlere. olmayan şerefinize sokayım. bu eski kafalı yobazlar tedavülden kalkmadıkça böyle şeyler olmaya devam edecek. bu bir iki neslin tamamen ortadan kalkması lazım vadeleri gelecek ve göçüp gidecekler ki ülkede ileriye gidebilsin. pranga gibiler ülkenin ayaklarına.

içimizde de var böyle o.ç ları. tecavüzü eleştiren tecavüze lanet eden kim varsa kendi götlerini okşaya okşaya sessizce oylama vs yaparak tepkilerini gösteriyorlar hemen. olsun sizin hakkınızdan da geleceğiz ezele kadar kansız ipneler..
akabeli ailedir, onlar için doğal olsa gerektir.
gavat söylemidir. bugün torununa bunu diyen yarın karısını satar.
aynısının dedeye sorulması gereken soru.
görsel
torunu 4 yaşından itibaren 10 yıl boyunca nitelikli cinsel istismara uğramış amına kodumun pezevenginin lâfıymış. yuh sizin ailenizin şerefini sikeyim!
Göt önemli değilse kendi götünü sunsaymış moruk.

Bu hikayeler sadece yürekli anneler sayesinde açığa çıkıyor; korkak, sindirilmiş ya da -burası acı ama- o erkekler gibi düşünen anneler yüzünden yüzlerce hikayenin üzeri kapaniyor adaletin haberi olmadan.

Diğer ülkelere oranla Ortadoğu topraklarında kız olarak doğmanın kaderini yaşayan milyonlarcA adsız hikayenin isimsiz mezar taşlarını sırtlarında taşır bu çocuklar.
O anda mahkemedeki herkese söyleyen kişinin götünü elletseydin bak ne olurdu o zaman. Aile şerefi falan değil sülale şerefi yalan olurdu bir anda.
sanada senin aile şerefinede sokayım şerefsizin tohumu. allah belanızı versin.
Yine aile itibarinin kisisel onurdan ustte tutuldugu bir durum daha. Resmen akil tutulmasi, baska bir aciklamasi olamaz.
senin öz oğlun, öz torununu sikiyor, sen bunu biliyorsun ve senin ailenin hala bir şerefi var he mi amca?

siktir git lan şerefsiz.
Adaleti çiğneyen götün şerefi olmaz.
demekki neymiş...
bunlar için aile şerefi amcanın çükünden müteşekkilmiş...
aile şerefinde yiğen' in götünün itibarı yokmuş.

not: bu anlayışta olan şerefsizlerin nalınına dahi ayağınızı sokmayın. bok kokarsınız.
bu arada istismara uğrayanın yerinde olsam,
o şerefsiz dedeye ne yapacağımı bilirdim. hem de o salonda...
ne yapar, ne eder dedeye pandik atardım. sırf aile itibarı tam olsun diye.
çünkü oradaki en itibarlı çük amcaya aitse, en itibarlı göt de dedeye aittir.
Tecavüz ettikleri genç kızlara kendini astırıp intihar süsü veren zihniyet bu nerede olsa tanırsınız. Böyle aileleri komple tecrit edeceksin, olayla alakası olan kim varsa gözünün yaşına bakmayacaksın, üremelerini yasaklayacaksın ama hepsinden önce aile şerefi ne demek öğretmek için yaşadıkları yerin en kalabalık yerinde hepsini toplayıp götlerine jop sokacaksın ki, göt mü değerli, aile şerefi mi öğrensinler.
güncel Önemli Başlıklar