bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    her ortamda bulunan, beyni trikotajdan ötürü ağdan geçilmeyen zihniyettir. mütemadiyen her konuya böyle atlayıp, milletin muhabbetine kibrit suyu dökerler. hayatları 3-4 cümleden ibarettir, zira beyni düşünmeye pek meyilli değildir.

- lan hayri taş çalma koy o kırmızı 8'i yerine.
    + offf be olm koymadım, çifte gidiyordum baktım neymiş diye.
    * senin anana bacına yapsalar iyi mi ?
    - ne diyorsun olm ? şuna çay söyleyin sapıttı.

- ya dün cavidan'dan işletme enformatiği fotokopisini alacaktım. vermedi, kıllık yaptı.
    + geçen ben de istatistik istedim bana da aynısını yaptı. kaltak ya.
    * senin de anana bacına yapsalar iyi mi ?
    + değil tabi. fotokopisiz kalıp, sınavdan kalmalarını istemem.
    * ben bir çay koymaya gideyim.
    - iyi olur be.

- ya dünkü maçta o son pozisyonda pası atacaktın olm.
    + farkındayım aga özür dilerim. çok şahsi oynadım, pas versem berabere bitecekti.
    * senin anana bacına yapsalar aynısını iyi mi ?
    - bak olaya hiç bu yönden bakmamıştım ya. kralsın şakirt, otur maklube yapacağız.
    7 -8 ... dark jedi in da house
  2. 2.
    şakirt zihniyetidir.
    2 ... antiqa
  3. 3.
    Ensestleri kapsamayan bir zihniyettir. Tümden gelir ama tüme vardırmaz.
    2 -1 ... alphonse lavallee
  4. 4.
    götü dara gelmiş olan bir kesim insanın kullandığı cümledir. halbuki hatun kesme işini ondan iyi yapan yoktur.
    1 -2 ... neyegorekimegore
  5. 5.
    aşılmaya çalıştığı fikir özünde iyi niyetli olsa da, ota boka söylenmemesi akıl ve ruh sağlığı açısından iyi olacak olan cümledir. mesela bir kıza bakıldığında, bir kız sevildiğinde, öpüldüğünde ayar vermek amacıyla söylenirse, söyleyen arkadaşın katli vacip olabilir.
    1 ... son tahta bukucu
  6. 6.
    insanlık neslinin kurumasını isteyen zihniyettir, bunlar bu zihniyetle evlenip çoluk çocuğa da karışmazlar sonra tövbe tövbe...
    2 ... anne ben melankoli oldum
  7. 7.
    empati kabiliyeti aşılamaya çalışan insandır.
    3 -1 ... cileksultan
  8. 8.
    yahudi ahlakının dışavurumudur. tacir zihniyetinin tecessümüdür.
    analarına bacılarına yapılmayacak olma ihtimalini bir anlık yakaladıklarında - her türlü psiliği yapma potansiyelleri vardır. tabi karakteri oturmamış ve düşünce iklimi boş olan saf çocukları tenzih ediyorum. argüman yetersizliğinden söylüyorlar - ama zamanla vazgeçmeseler, bundan, yukarıda ismi geçenlerin bir parçası haline geleceklerdir.

doğrusu şu - yapma kardeşim. ve bu "yapma kardeşim"i başka hiç bir şeyle kamufle etmeyeceksin: erkekler gibi çıkıp ta yapma kuzum diyeceksin.

==anlam ayrımı==
    realistik örnekleri konun dışında tutuyorum
    ==anlam ayrımı==
    ... maxinator
  9. 9.
    beyni ilkokul 2 de okulu terk etmiş insandır. Fakat vücud eğitim ve öğretime tüm hızıyla devam etsede beyin olmadığı için sonuç sınıf tekrarıdır.
    1 -1 ... tek rakibim cenaze araci
  10. 10.
    yanlış ifadeler kullanan iyi niyetli zihniyettir. doğru ifade için:

(bkz: sana yapılmasını istemediğini başkasına yapma)
    2 ... storyofeye
kapat