1. 1.
    öğrencilere modern eğitimin getirdiği anlayıştan hareketle anlayışlı davranarak onları bir birey olarak muhatap alıyorum.

Arkadaşlarım onları şımartma sen önceden isviçrede mi öğretmenlik yaptın boşver modern eğitimi geleneksel eğitim en iyisi bağır öğrencilere geç demelerine ne diyeyim bir şey diyemedim.
    1 ... salon beyefendisi
  2. 2.
    modern eğitime değer veren birçok öğretmenin duyduğu saçma laf öbeği...

kısa süren öğretmenlik deneyimimde, lise 3-4 öğrencilerinin matematik, geometri ve analitik geometri derslerine girmekteydim.
    ikinci sınavlarını az da olsa yüksek puan alabilsinler diye açık kitap yapacağımı 1 hafta önceden öğrencilere söyledim. hatta kitaplarına diledikleri gibi not alabileceklerini de belirttim...
    müdür dahil, okulda 30 yaş üstü kim varsa bu duruma itiraz etti...neymiş efendim alanen kopya çekeceklermiş...iyi de matematik bu...kitap da açsa, nasıl türev alacağını bilmiyorsa bir faydası olmaz...keza olmadı da...
    ama benim öğretmenlik hayatıma mal olmuştu o sınav...müdür efendi, ilçe milli eğitime şikayet etti, savunma verdim sonra yerime kadrolu öğretmen talep ettiler...
    ama o öğrencilerimle hala görüşüyoruz ve hala beni çok seviyorlar...

ps: bu olaylar 2008 senesinde yaşanmıştır...izmir- karaburun mordoğan mevkii, fatma emin karaağaç çok programlı lisesi, ücretli öğretmenlik günlerim...
    ... keshberfo