bugün

tahmin edildiği üzere bu özlü söz, ünlü türk düşünürü olan serdar ortaç tarafından dile getirilmiştir. yeni şarkısının nakaratında bol bol kullanmakta bu cümleyi. hatta bu yaz bu şarkıyla sallayacakmış her yeri. şarkının adı böyle mi kalır yoksa albüm çıkmadan önce serdar bey değiştirir mi bilemiyorum. bildiğim tek şey bu yaz da bu adam yüzünden rahat yok. topu topu 7 nota var işte. daha ne kasıyor anlamadım, bıraksın bu işi. 7 notanın 7'sini de kullandı zaten şu ana kadar. bitsin artık.
(bkz: geri dönüşüm)
(bkz: senin için verdim ben son paramı kontöre)
seni çöpe atacağım poşete yazık
bir sigara yakacağım ateşe yazık

aşk gidene acımak mı?
bir yükü yaşımak mı?
yarayı kaşımak mı?
sor iyisi çıkacak mı?
içime akacak mı?
ve güneş açacak mı?

yazın bütün beach lerde çalma ihtimali oldukça yüksek serdar ortaç icadı.adam kafiyeleri orturtduğum zaman iş bitmiştir diyor..biz neyi tartışıyoruuz.
(bkz: sana değil elimde ki sigaraya acımam)
(bkz: sana değil sigaraya acımam)
ünlü türk filozofu ulu serdar beyin yeni bombası. tikilerin yeni gözdesi olacak gibi gözüküyor. diğer sözlere bakalım:
--spoiler--
acılarım heveste
güneş açar aheste
bir kapalı kafesteyim
topu topu bir beste
ara sıra bir besle
iki nota bir besteyim
--spoiler--
evet sözlerden de anlaşılabileceği gibi serdar ortaç yedi notanın gerekli olmaıdığını sadece iki notayla da beste yapılabileceğini bu şarkıyla kanıtlamış oluyor. gerçekten üstünde çok uğraşılmış bir eser, müzik eleştirmenleri bu yazda çok zorlanacaklar.*
--spoiler--
seni çöpe atacağım poşete yazık
bir sigara yakacağım ateşe yazık
--spoiler--
iki notayla falan yapıyor ama serdar ortaç dinlemem diyen insanın * bile diline dolanıyor bu şarkılar kabul edelim, yazın şarkılarından birini yaptı gene işte...
her kelimesinde kafiye kaygısı taşıyan şarkıdır. galiba sözleri yazarken münevver karabulut cinayeti haberini izliyordu.
deriiiin(!) serdar ortaç felsefesinin meyvesi olan naçizane şarkı(!) sözüdür.
naçizane diyorum, zira onu anlamak öyle her yiğidin harcı değildir,
sözlükten rastgele bulunmuş gibi duran saçmasapan kelimeleri bir araya getirip kafiye tutturmaya çalışma eylemini
anlayabilmek için serdar ortaç gibi bir fenomeni anlamalı, yaşamalı, yaşatmalıyız (!) * *
(bkz: adam poşetten şarkı yapmış lan) *
devamı 'bi sigara yakacağım ateşe yazık' olan şarkı sözü. sigaraya yanmak varken ateşe mi yanılır diyesim gelir dinlerken.
(bkz: adamda para bol)
(bkz: koroplast)
(bkz: Bir sigara yakacağım ateşe yazık)
oha o kadarda değil.
serdar beyin yakın zamanlarda dadaistler ile adının anılmasını sağlayacak şarkı. ilerleyen yıllarda katlanarak giden anlamsızlığın daha da artmasından korkmamızı sağlayan dizeler.
ne zırtapoz bi laf diye düşündümdü. haksız değilmişim.
ünlü türk düşünürü serdar ortaç'ın eski tarihe geçen ayarı. yersek. *
ing. i will throw you to bin but i am worried about the pochette
seni dinleyecek kulağa yazık nan!
serdar ortaç'ın yazdığı kinayeli şarkı sözü.
Keşke cem garipoğluda münevver için böyle düşünseydi .
cok nihilist bir eser.
ünlü felsefecimiz serdar ortaç'ın, anlamlı, duygu yüklü özlü sözüdür. bazı meslektaşlarının kemiklerini sızlatmıştır bu dizeleriyle. (bkz: aristoteles) (bkz: sokrates) (bkz: platon)
harika şarkının harika sözü. evet.
serdar ortaç'ın bugüne kadar yazdığı en anlamlı şarkı sözlerinden birisidir.
Sadece Serdar ortaç değil dünya üzerindeki tüm sanatçıların yazdıkları tüm sözlerden daha anlamlı olan sözdür efenim. Aşk bu kızılötesi yaralı müzesi hareket edemem.
ustanın en güzel şarkılarından birinin sözü. evet.