bugün

Ayrılmak isteyen kişinin karşı tarafı kırmama adına kullandığı komik, saçma ve anlamsız sözdür.
aksine, karşı tarafı daha çok rencide eder bu laf. evvel zaman da, kız arkadaşım aynını söylemişti bana. bir hafta aynaya baktım, acaba çok mu gerizekalı görünüyorum diye...
"seni artık sevmiyorum! ayrılmalıyız..." demesi daha doğru olur. zira böyle denilince, kişi çabuk unutur. fakat "seviyorum ama ayrılmalıyız" demek kişiyi uzun süre düşündürür acı içinde...
bunu duyacağına her gün "sen aptalsın, bok gibisin, götün kocaman" lafını duy, daha iyi, daha gerçekçi.
beni seviyorummuş. aması varmış. ayrılmamız gerekiyormuş. (bkz: hadi leen)
birbirini severken her gün her dakika birbirini kırmaktansa ayrı kalmaya karar vermiş sevgili sözüdür. zordur ayrılık, çok zordur, nefes aldırmaz ama bilir ki birlikte yaşayamayacaklardır, olmayacaktır. ağlasa da, isyan da etse olmayacaktır...
-seni cok seviyorum ama ayrilmaliyiz
--seni çok iyi anlıyorum. ben de sana aynen bunu söyliycektim ama ayrılmamalıyız.

(bkz: oyle çatlak şahsiyete böyle fırlak sevgili)
lan bi siktir git türünden cevapla doyuma ulaşabilecek söz.
seviyorsan ne sikime ayrılıyorsun*
(bkz: tutmayın küçük enişteyi)
"alacağımı aldım, yeni çiçeklere kanat çırpmalıyım"ın çakalcasıdır. direkman 'ayrılıyorum, eyvallah' deyiver, daha ne seviyorum filan soslamaları.
(bkz: senden nefret ediyorum ama ayrılmamalıyız)
*
yaşanmış olaydır.
hafifletilmis versiyonu icin,

(bkz: bir sure gorusmesek iyi olacak)
+seni çok seviyorum aşkım.
-ne?! yoksa bu cümlenin devamı "ama ayrılmalıyız..." mı?!?!
+hayır aşkım ne alaka?
-bilmem, başlığa uygun olsun diye dedim.
+ha peki madem.
"seni çok seviyorum ama ayrılmalıyız, çünkü manyağım ben" denilerek gelebilecek gereksiz her soru otomatik olarak askıda bırakılır.
+ seni çok seviyorum ama ayrılmalıyız.
- lan. lan kalk ne arıyosun yatakta.
+ kemal abi noluyor ya?
- oğlum ben sana dedim dün gece çok içmeyelim diye.
+ +%&^&^+&
saçmasapan kız triplerinden biridir, niyeyse hiçbir erkeğin terk ediş bahanesi olmamıştır; en azından ben görmedim. sevmeyen insanın sebebidir, üzerinde durulmamalıdır, yol verilmemelidir. ayrıca çok da manidardır bu sözlük, sol çerçeve falan. bugün bunu dediler bana sözlük.

çerçeveyi görmüştüm soldan, ama vuramamıştım henüz; ayağımdan aldılar topu. eheh.
yarim elma gönül alma şeklidir.
gerekçe olarak sorun sende değil bende denirse daha kibar ve gizemli olduğu zannedilir.

(bkz: kabahat sende degil seni sevende)
'yaa bırak bunları, sen giderken biz dönüyorduk' şeklinde bir cevabın yerinde olacağı söz öbeği.
(bkz: bu ne perhiz bu ne lahana turşusu)
ucuz hatun yalanıdır. aslında çoktan manita bile yapmıştır kendine ama hadi çok da hırs yapmasın, herifi kızdırıp ta ağzımı burnumu dağıtmasın diye ortamı yumuşatmak amacıyla bu sözü söyler.

(bkz: ucuz kız yalanları)
(bkz: ishalim ama sıçamıyorum)
(bkz: köpek çekmek)
yalan olduğu durumlar çoktur. ancak gerçekse eğer, bir ilişkiyi yürütmek için sadece sevginin yetmediğini anlayan insan tarafından söylenmiştir.
aşk denilen illetin boyunun büyüklüğü bilinmeden önce "saçma sapan bir cümle, öyle şey de olur muymuş?" diye yaklaşılan, ancak boyunun ölçüsünü aldıktan sonra "şartlar.. durum.. hayat.." kelimelerinden belli bir cümle bile kuramadan manası kavranan can yakıcı cümledir.

iki sevgili yalnız değildir bu evrende. hele ki türkiye şartlarında.
çok duygusal ya da çok gerçekçi.. hangi yönden bakarsanız bakın zor iş katlanmak, herşeye göğüs germek. derler ya hani mangal gibi yürek ister, öyle işte hakikaten.

seni çok seviyorum ama ayrılmalıyız.. yok yok ayrılmamalıyız. başarırız biz. geliriz üstesinden. ama yıpranırız.. peki hangisini seçmeliyiz? aşkımızı yıpratmalı mıyız yoksa yakarışlarını duymazlıktan gelip kesip atmalı mıyız?

lakin tek gerçek şudur ki; gözyaşı vardır her yolun sonunda. **
Taptım sana çok sevdim
Hep böyle kalacağım
Senin mutlu hayatına
Uzaktan bakacağım.
**