bugün

konuşurken Hayatım boyunca hiç kimseyi kırmak için konuşmaya başlamadım.

Belki yanılıyorumdur diye.
Ama insanın hayatında bir kere yalan varsa o hayat nasıl bir felaket bilmek bile istemiyorum.
konuşan kişinin sözünü kesmek.

çok dikkat ederim insanların sözünü kesmemeye. çok büyük saygısızlık olarak görürüm. karşındaki insanın söylediği ve söyleyebileceği şeyleri değersiz görmek gibi gelir bana.

birisi sözümü keserse de insan gibi uyarırım. ha tekrar mı etti? büyük rezillik çıkarırım.
her fırsatta espri yapmaya çalışan , yılışık , komik olmayan insanların davranışları.
Karşımdaki insanın yemek yerken ağzını şapırdatması.

insanları rencide etmeyi sevmiyorum. Rahatsızlığımı dile getirmesem de içimden çenen düşsün diye beddua etmekten kendimi alamıyorum.
Yazarken bile ağladım.
kız arkadaşlarımın küfür içeren cümleler kurması.
Cevap alındığı halde, he? He? Diyerek tekrar tekrar sorulması. Tekrar tekrar cevap verilmesi.

Kulağını aç iyi dinle amk.
Yolda giderken aniden durup araya kaçan baksırı ayakları omuz genişliğinden fazla abartmadan açıp tek el hamlesiyle aradan çıkarmak, aynı hareketi ’ulan toplarım yerinde mi’ Edasıyla apış arasını kurcalamak için kullanmak.
Sen aslında iyilik yaparsın ve seni aptal görüp kullandıklarını sanırlar. işte ben bundan çok rahatsız oluyorum.

Ve nankörlük.
yalan söylenmesi rahatsız ediyor.
Yapmacıklık, umursamamazlık, yalan. Ha bir de orospu çocukluğu.
beklentiye sokup yerine getirmeyen haysiyetsiz serefsiz evladi orospu cocuklari davranisi.
bütün çıkarcılığını piç bir tebessüm arkasına saklamaya çalışarak yavşak yavşak yanıma doğru gelinmesi.

kişiye göre değişen fikirler, düşünceler, hal ve tavırlar. (herkese eşit mesafede olması gereken insanlar yaptığı zaman)

tepeden bakılması
el hareketleri ve bir kişi ile diyalog halindeyken başka bir iş ile uğraşması ve yalan.
Tanışmanın üzerinden 5 dakika geçmeden karşıdaki kişinin kanka demesi.
Comfort line'ima girilmesi. Bir insan bana 2 metreden fazla yaklasmasin aga. Agiz burun dalasim geliyor. Bi de kizima masallah minivalinde tukurmeye kalkan guruh. Git kendi cocuguna tukur diye cevap veriyorum genelde.
pazar arabasını pazardaki yolun ortasında bırakıp sohbet eden koca götlü kadınlar.
iki kişinin bir olup kusurumla dalga geçmesi, bozulduğumu anladıklarında şaka yaptık be olm... sokarım senin şakana !
Sanki hiç kimsenin nefret Edip, huylandığı bir şey yok gibi sürekli insanların huyları ile dalga geçilmesi ve komik olmamasına rağmen gülünmesi.
Salak yerine konmak. Hem de goz gore gore.
Kütüphanede ayakkabıları çıkarıp ortalığı kokutmak.
insanların yere tükürmesi.
insanların yoldan yürümesi.
insanların yere hayvan gibi çöp atmaları diyeceğim ama hayvan bile atmıyor onlara da yazık.
"araç değil mi freni var nasıl olsa durur" mantığından çıkamamaları.
insanların haddinden fazla saygısız olmaları.
özellikle kamusal alanda hak gözetmemeleri. bunun onlar için normal oluşu.
Bir yerde okumuştum "her şeyi bilmesen bile haddini bileceksin". Gerçekten de öyle. Haddini bilmeyen,
Saygısız
Kıskanç
Kaba/küfürbaz
Sürekli kendini haklı çıkartan
Nankör
Her şeyi çok bilen!!
Korkak
Düşüncesiz
Sadakatsiz
Yalancı
Dinlemeyi/anlamayı bilmeyen
Emir veren
Soğuk davranan
Bla bla bla hepsi Yallah Arabistan'a
insanların birinin arkasından sayan sövüp ama yüz yüze geldiğinde ona gayet iyiymiş gibi davranmaları . Tahammül edilemez derecede rahatsız edici.
Misafirlikte çekirdek ikram edilmesive kahvenin yanında verilen su harici herşey!
Üstümde baskı kurulması, hiç bir türüne tahammülüm yok.