1. ?.
    bir aşk ilişkisinin, kabul gören şartlarda bir kadın ve bir erkek kahramanı vardır. ve gene kabul gören şartlarda "ilk adım erkekten gelmeli" şeklindedir işleyiş. fakat buna karşın ilk adımın, erkekten geldiği durumlarda dahi yangınları çıkartan hep kadınlardır.

mangalı yakan erkekler olsa da eti avcarlamak ve hatta çoğu zaman pişirmek kadının işi olur. ilk öpen kadındır, elini ilk uzatan kadın... "seni seviyorum" demek hep kadına kalır ve erkek sadece "ben de seni" diyebilir. özlediğini söyleyen kadındır ve erkek sadece özlemin tek taraflı olmadığını belirtir.

hadi itiraf edelim. biz erkekler, onurumuzu gömleğimizin koyun cebinde taşırız ve en ufak bir sarsılmayı kabul edemeyiz bu anlamda. "erkekliğe" gelebilecek en ufak bir zevali kaldırmayız... öte yandan diğer bütün sorumlulukları kadına yüklerken, sırf o pozu verebilmek adına suskunlukları tercih ederiz. çünkü; bizler erkeğiz.

fazla duygusal olamayız, fazla içten davranamayız. işimize gelmeyen en ufak şeyde evi terketmek, bize tanınan bir hak olmasına rağmen birçok evliliğin bitme sebebidir "o kapıdan çıkarsan; bir daha giremezsin" raconumuz.

iş sevişmeye gelince deliler gibi sevişiriz. hatta bütün hünerimizi sergileriz ama seviştikten sonra sigaramızı yaktığımızda "seni seviyorum" diyen olmazsa; erkekliğimizde gezinen bir el hissedemezsek "uykuya hazırlık" yapmaya başlarız. çünkü bu hikâyede rolümüz "ben de seni" kısmıdır. "seviyor" olmak ise katiyen acizlik ve zinhar yenilgiyi kabullenmektir.

yazılan kitaplarda da böyle geçer bu, filmlerde de bu haliyle işlenir. seni seviyorum ile ben de seni hikâyesidir hepsi hepsi perdelenen...

dıtdit: bu ne hız lan? dakika olmadı. ibneysen dahi kalitesizlik hâkim, uyarayım...
    7 -1 ... poisonx
  2. 1.
    üzerine çeşitli efsaneler oluşturulmuş (belki de gerçekten yaşanmış bilinmez) hikayedir. misal bir tanesi şöyle: bir adamla bir kadın varmış da kadın hep "seni seviyorum" dermiş, adam da "ben de seni" dermiş. yıllar böyle geçmiş, yaşlanmış buruşmuşlar ama hala aynı tas aynı hamam. bir gün kadın ölmüş, adam da "ona bir gün bile seni seviyorum demedim, hep ben de dedim" demiş ve üzüntüsünden ölmüş de bık bık bık. o kadın zaten "ben de seni"nin içindeki anlamı anlamıştır merak etme sen. he sen öküzlük edip "ben seni seviyorum diyemem, gururum var benim" diyerek söylemediysen, onu da anlamıştır. zaten karşısındakinin ne diyeceğini düşünerek, zarf atma amaçlı söyleyen kişi takılır bunun karşılığına.

-seni seviyorum.
    +ben de.
    -ben de de ne?
    +ben de işte ?!^#
    -ay ben de dedi sadece inanamıyoruuum, gerçekten sevsen göğsünü gere gere "seni seviyorum" derdin!! bu kadar zor mu şunu söylemek iki kelime ya. saçımı süpürge ettim sana bir seni seviyorum demiyosuuuun ühühü
    +ya nasıl, noldu ş..
    -kes! gidiyorum ben! terbiyesiz ahlaksız! öptüğün dudaklar haram zıkkım olsun salak!
    1 ... bunicktamyirmibirharf