1. 1.
    seni seviyorum ama sana karşı tutku ya da heyecan hissetmiyorum demektir. sevgiliye söyleniyorsa söyleyen adına üzücü birşey, çünkü aşık olmadığı bir insanla sevgiliyse niyedir yani? bu niye sorusunun cevapları söyleyen kişinin içinde bulunduğu acı tabloyu oluşturur
    10 -2 ... celibon
  2. 2.
    (bkz: seni seviyorum ve sana laflar hazirladim)
    7 ... ugly
  3. 3.
    hedecan- kukugül sana bir şey söylücem ama darılmak yok.
    kukugül- söyle canım, ne istersen söyle. *
    hedecan- seni seviyorum ama sana aşık değilim.
    kukugül- ben sana aşığım dedim mi canım. money talks durumu yaneee
    hedecan- ohh be rahatladım, ne zaman sevişiyoruz?
    kukugül- paris'e tatile gidince.
    hedecan- hmmmm
    4 -1 ... yuhako
  4. 4.
    hislerin artık durulduğunu, beraberliklerinin heyecanı kalmadığını fakat yine de karşısındakine farklı hisler beslediğini anlatmak isteyen cümledir.
    3 ... gonulcelen
  5. 5.
    (bkz: seref gecen gun cok igrenc bi insansin)
    3 ... pulp fiction
  6. 6.
    heyecan bitti,artık avucumdasın ulaşılmazlıkda bitti,ama sevişmeye devam edelim *
    2 ... ofensif
  7. 7.
    kapristen ve kıskançlıktan arınmış, dingin ve huzurlu bir ilişkiyi ya da muhtemel bir dostluğu müjdeleyen cümle. "aşığım" bahanesiyle türlü eziyetler çektiren insanların da varolduğu dikkate alınarak, bu cümleyi sarfeden insanın kadri kıymeti bilinmeli, dürüstlüğü takdir edilmelidir.
    5 ... gelberiyargelberi
  8. 8.
    mantık ilişkisi yaşandığının ifadesi, koşullu sevginin göstergesidir kanımca. "mantıklı ve sağduyulu olduğun için seni seviyorum", "o kadar fantazişinassın ki sırf bu yüzden seninle beraberim" gibi. halbuki sevgi koşulluysa kaldır at çöpe yahu.
    4 ... beat
  9. 9.
    dürüst insanların söyleyeceği bir sözdür, her ilişkide aşk olmayabilir, ama bu ilişkinin heyecanıda tartışılır, heyecansız ilişki çaysız şeker gibi. şekersiz çaycıların cümlesidir.
    1 -2 ... aglasevgiliyurdumagla
  10. 10.
    - seni seviyorum ama aşık değilim
    + seni özlüyorum ama görmek istemiyorum
    - seni arzuluyorum ama yatmak istemiyorum
    + seni arıyorum ama konuşmak istemiyorum

sürer gider...
    5 ... neokurumneyazarim