bugün

müslüm baba' nın efsane albümü küskünüm' den başarılı bir parçadır.
sözlerini de yazayım tam olsun:
---
Yakıp bütün aşkımı külü maziye gömdüm
Yaşanılan sevdayı seni kalbime gömdüm
Öyle günler geçirdim ne yaşadım ne öldüm
Kadeh kadeh sevgilim seni kalbime gömdüm

Ömrümde hiç gülmeyen dertli kullara döndüm
Sevgi nedir bilmeyen seni kalbime gömdüm

Gittiğin günden beri dertsiz bir gün mü gördüm
Artık arama beni seni kalbime gömdüm
Bu şarkımda sen yoksun artık kendime döndüm
Yüreğin kabrin olsun seni kalbime gömdüm

Ömrümde hiç gülmeyen dertli kullara dömdüm
Sevgi nedir bilmeyen seni kalbime gömdüm
---
Feyzi Tuna' nın bir filmi. türkan şoray, Cihan Ünal, Müşfik Kenter gibi önemli sanatçıların başrolunu paylaştığı film.
Söke'li pamuk üreticisi milyoner bir ailenin kızı Eylül (Türkan Şoray), onaltı yıldan beri tekstil fabrikatörü Haşmet'le (Müşfik Kenter), evlidir. Haşmet'in katı ve ilgisiz davranışları, özellikle de kızının küçük yaşta ölmesinden sonra Eylül'ü büyük bir mutsuzluğa sürükler. Kocasından hergün biraz daha koptuğunu hisseden, bu nedenle de büyük bir bunalıma giren Eylül, Bodrum'a dinlenmeye gider. Burada ressam Ali (Cihan Ünal) ile tanışır. Ali, farkında olmadan aradığı erkektir genç kadının. Çünkü kocasında bulamadığı sıcaklığı, sevecenliği onda bulur. Bu aşk yakınlaşması sonucunda Eylül, kocasından boşanmak ister. Ali'nin sevgisi ve onunla evlenmesiyle mutlu olacağını düşler. Ne var ki istanbul'a dönüşünde Ali'nin de kocasından, bir erkek olarak ayrıcalık taşımadığını acıyla görür. Çünkü Ali de sonuçta paraya ve işine teslim olmuş bir erkektir.

http://ekitap.kulturturiz...FCA5B4D05CF5FB66844089127
(bkz: kalbine gömerim o zaman)
(bkz: ölürsem beni sana gömsünler) *
yazarını bilmedğim yıllar önce okuduğum bir kitap. bir adamın evlendiği kadın yüzünden kasabalı ve ailesi tarafından dışlanmasını, karısıyla birlikte dağlık biryerde yaşamak zorunda kalmasını ve adamın karısına olan büyük aşkını anlatıyor kitap. çok sevdiği karısı ölüyor ve yaşadıkları yer o kadar taşlık ki adam karısını gömemiyor. karısını büyükçe bir sandığa koyup zorlu bir yolculukla kasabaya gömmeye getiriyor. fakat kasabalı kadının kendi mezarlıklarına gömülmesine izin vermiyor. adam karısının ölüsüyle birlikte tekarar yola çıkıyor. yolda başına bir sürü olay geliyor. adam en sonunda karısının cenazesini bir uçurumdan atmak zorunda kalıyor ve atarkende "seni kalbime gömdüm" diyor.
çok etkilemişti bu kitap beni.
mezarı içinde taşımak isteyenler için uygun yöntem.
sevgiliden ayrıldıktan sonra dinlenmesi tehlikeli şarkılardandır, öyle ki insanın rakı şişelerin arasında kaybolmasına neden olur. *
(bkz: alkol koması)
http://www.youtube.com/watch?v=eu5Ia5ataPk
ilginçtir ki kimse emrah serbes'in ikinci kitabı olan son hafriyat kitabından uyarlama behzat ç. filmi olduğundan bahsetmemiş. e hal böyleyken ben diyeyim bari.. şu sıralar youtube'ye tek parça halinde düşmüştür efenim.. dibine vurup izlenilebilinir *
Selim ileri, Feyzi Tuna imzalı 1982 yapımı türk filmi. fimin oyuncu kadrosunda ise Türkan Şoray , Cihan Ünal , Müşfik Kenter , Ahmet Mekin , Neriman Köksal , Çolpan ilhan , Deniz Türkali , Yaman Okay , Altan Günbay , Kaya Sensev bulunmaktadır. usta aktör müşfik kenter bu filmde haşmet karakterini canlandırmıştır.
sende öldünya baba! daha ne diyeyim bilmiyorum, hergün bir adım daha yaklaşıyoruz sana.

allah taksitratını affetsin.
yazandan söyleyenden allah razı olsun diyebilirim ancak.
garip bir cümledir.
çıkar at onu ordan manyak ölüsüyle yaşanılmaz ki...
(bkz: Öyle günler geçirdim ne yaşadım ne öldüm)
bir behzat ç. filmidir.
güncel Önemli Başlıklar