bugün

Sevgilinin ne kadar güzel salladığını gösteren durum.
Evet evet bu tiplere de insan uyuz oluyor. Aşkıım seni hiç bırakmayacağım emin ol. Off güldürme insanı gerizekalı. Kimi kandırıyorsun sen? Aşka, sevgiye ne amaçla baktığını biliyoruz. Yazık ya böyle saf kızlarımız da bunu yiyor. Ne kazıklar atacak sana o öküz bir bilsen. Ağlayacağın günler yakın. 8.9 yıllık ilişkısini bitırenler tanıyorum. Gerçi onlar da bokunu çıkarmış.
Bindigin dalin gotune girmesi gibi bir seydir. Derinden etkiler, siker atar.
yağmuru sevdiğini söylüyorsun,
ama yağınca şemsiyeni açıyorsun.

güneşi sevdiğini söylüyorsun,
ama açınca gölgeye kaçıyorsun.

rüzgârı sevdiğini söylüyorsun,
ama esince pencereni kapatıyorsun.

işte bundan korkuyorum,
çünkü beni de sevdiğini söylüyorsun. *
olağan olandır. alışın.
alışılması gereken durumdur.
nomaldir. 'seni asla bırakmayacağım' diyen bizde olabiliriz. zaman geçtikte düşünceler olgunlaştıkça, beklentiler farklılaştıkça 'bırakan kişi' bizde olabiliriz. O yüzden bu hayatta kimseye güvenmemek esastır, insan tektir, zorunluluklardan dolayı bir toplum içerisinde yaşar. Bir insana sırf seni bırakmayacağını söyledi diye ona inanmak güvenmek, salaklıktır.
normaldir. nefis denen hede oldukça normal olmaya da devam edecektir. kimin hava durumu gibi değişmeyen bir ruh hali var ki ?
bırakmayı düşünen sevgilinin mantık hatası olduğunu düşünürsek sonu ayrlıkla biten biten bütün ilişkilerde geçerlidir.
(bkz: hayata dair iç burkan yalanlar)
şaşırılmayandır.
bunu dedim ve ardından elimle vedalaştım. arada bakar bakar ağlaşırız.
Kim kime güveniyor ki artık.
bunu ilişkinin başında söylüyorsa, hiç üzülmeden herkes kendi yoluna...
ilişkiler hep aynı kişiler farklıdır. zamanla geçer, inanmayın yeter.
Hiç: 3-4 ay.

Çünkü biz aynı dili konuşmuyoruz galiba onlarla...
zamanında ''senin için ölürüm ben'' de demiştir kesin.ama terk ettiğine göre ölmemiştir de.garipsenmemesi gereken durumdur.
Benden önce kaç kişiye daha "seni bırakmayacağım" dediği umrumda değil! Bana söylediğinde tutmalıydı. Dedirten olaylar karmaşası.
Hiç kimseye bağlanmamak gereğini en güzel şekilde öğreten kızdır.
O olmazsa yaşayamam
O olmazsa yaşayamam." demeyeceksin.
Demeyeceksin işte.
Yaşarsın çünkü.*
bırakmış bırakmış da ;

suçu niye efendi adama atarlar anlamıyorum. ulan! platonik aşık olan biz , ezik olan biz , çenesi olmayan biz ama suçlu olan da biz.
feminizm de bu ya amk. elin pici gelir kızı döver , bu kız da feminist olur , efendi adamlara çemkirir.
işte bu yüzden bir kızı anlamak zor.
büyük konuşan kişinin sözünü yemesidir.

büyük konuşmayacaksın arkadaş.
Hic birseyin garantisi yoktur. Verilen sozlerin bile.
Şu dünyada mutlak hiçbir şeyin olmadığının ufak örneklerinden biridir.
bırakmayacağım dediğinde inanıyorsanız, inanmak istediğinizdendir. kimse birinin bir anlık sözüne o kadar kendini kaptırmaz aslında.

ki bırakmayacağım diyen sevgililer genelde bırakmışlardır. duyduğunuz her an içinizden bir hassiktir ordan çekin. kendinizi buna inanmaktan alıkoyun.
Bir kız söylüyorsa yalandır, 5 ay önce sevgili bulmuştum kendime, seni çok seviyorum, hiç sözünden çıkmayacağım, bırakmayacağım seni, inşallah benden soğumazsın gibi şeyler söyledi 2 hafta sonra cevap vermemeye başladı bu aylar sürdü daha sonra olmayacak diye bana yazdı. Benim o'na olan sevgimin tarifi mümkün değil, hiç bırakmayacağıma dair o'na söz vermiştim sözümden de dönmeye hiç niyetim yoktu. Ancak o beni bıraktı ve hala o'na karşı olan hislerim devam ediyor.
Tutamayacağı sözler vermesin. Hele ki mutlu anında hiç söz veripte umutlandırmasın. Birgün aşklar biter. Bu gerçeği kabul edelim en azından hasar biraz daha azalır. Seven kalpler hassas olur. Allah vermesin.