bugün

yıl sanırım 97 lisedeyim. toyum daha. mekan çarşamba samsun. bilenler bilir çarşamba'nın ne kadar pis bi memleket olduğunu. bir kız vardı adı ayşegül dü. ayşegül sanıyorum günümüz motor standartlarına göre kaşar diye niteleyebileceğimiz bir kızdı. o dönem lise 1 talebesi olduğumuzdan tam olarak ayşegül ün cinsel rahatlığının boyunu kestiremezdim. şimdiki gibi felsefe bilen derin toplumsal düşünceleri olan cinsellik tabusu karşıtı protest keraneci değil daha saf daha anadolu çocuğu bir keraneci o dönemde. keraneci bile değil olsa olsa ateri saloncu olur a.k. neyse samet ve hikmet adında azılı mı azılı 2 lise son talebesi bu ayşegül ile ilişkileri olan kişiciklerdi. ikisinin de babası önde gelen insanlardı çarşambada. çarşamba da önde gelmek için ise mafya olmak gerektirdi. gel zaman git zaman ayşegül için aralarında kavga çıktı. daha sonra belki 100 kişiden oluşan bir grup karşı karşıya geldiler. ben de meraktan o gün oradaydım. sametin kardeşi ile aynı sınıftaydım. sametten korktuğum için kardeşine amenna çeker ödevlerini yapardım.
daha sonra hikmet ve samet karşı karşıya geldiler. bıçaklar çekildi. ayşegül getirildi hikmetin arkadaşları tarafından. kızın durumu kötüydü. dayak yemiş ağzı burnu dağılmıştı. sordu buna samet o kadar insanın içinde söyle orospu hangimizi seviyorsun diye. o anda ayşegül ün gözlerindeki bakışı unutamam. ağlayışını unutamam. seni de seviyorum seni de seviyorum dedi hikmet ve sameti kastederek. belki de bunun kurtuluşu olacağına inandı. kötü hatıraları olan bir laftır bu laf. çok kötü dövüldü kız. bıçaklar çekildi hikmet bıçaklandı öldü. sameti de daha sonra vurdular. ayşegül ve ailesi istanbul'a göç ettiler..
(bkz: bu da böyle bir anımdır) *
(bkz: hey gidi gunler)
(bkz: yasemin in penceresi)
(bkz: fenaymış)
(bkz: mehmet şenol u öldürecekti)*
(bkz: soray uzun yolda bu hafta carsamba daydı)
gözleri şaşı aptal aşığın sevgilisini çift görmesinden kaynaklanan durum sonucunda sarf ettiği cümle.*
veledlerin dillendirdiği bişi bu.
- söyle bakem ananı mı seversın bubanı mı ?
+ annemi de babamı da
- peki alanı deyzenı emminı
+ severim
- pekı ya benı nenenı severmısın beya
+ seni de seviyorum seni de seviyorum
şizofren aşkı.
(bkz: benim sevgim hepinize yeter)

(bkz: hepinizi sırayla sevicem seni de seni de)