bugün

karşı cevap şu şekilde olabilir: Ben seni bizim eve götüreyim, bizim çocuğumuz olsun
Çocuğun tepkisinden çok soran kişinin amacının sorgulanmasını gerektiren bir ananedir kendileri.
çocukluğumu aklıma getiren bir söz.

t: bir söz, genelde misafir geldiğinde evin çocuğuna söylenir.
Zalim akrabaların çocuk korkutma yönteminin en pisi. Pisi pisi pisine Pisi pisi pisine.
küçükken hep denirdi lan hala hatırlarım bide anneni mi çok seviyosun babanı mı diye sormuştu babaannem sen hangi oğlunu daha çok seviyorsun deyip kendi silahıyla vurmuştum onu.
Genellikle kalkan misafirin tam kapıda ayakkabılarını paltosunu giyerken başlattığı muhabettir.
Insan tam içinden oh be gidiyolar kurtulduk sonunda derken misafirler mutlaka kapıda daha fazla ayakta tutmak için bu muhabbeti başlatırlar.“bi daha ki sefere inşallah"diyen anne ile misafirlerin gülüp gitmesiyle son bulan muhabettir.

(bkz: kapıda sohbet başlatan misafirler).
babamın her duyduğunda gözünün parladığı cümledir. o kadar da yaramaz değildim lan sebebi neydi ki.
Belki yetimhanedeki cocuklar sevinerek evet demistir ama annesi babasi sag ve yaninda olan cocuklarin hicbir zaman evet diyemedikleri sorudur...

(bkz: çocuk psikolojisi)
Dünyanın en itici konuşması amk.
Çocukluğun en büyük kabusu. Hele ben küçükken o kadar yabani o kadar utangaç ve ana kuzusuydum ki osmaniye de yaşarken bir günlüğüne dayımlarla adanaya girmiştim. Bütün gece uyumayıp ağlamıştım. Sabah erkenden eve geri götürmüşlerdi beni zavallılar.
annemin 14 aylık yeğenime söyleyerek çocuğu ağlattığı cümle.
çocuğun daha bu tatsız söylemin gerçek olmadığını , gerçekleşse bile 14 aylık veledin bizim eve gelip bizim çocuğumuz olduğunda bizim sabrımızı çok zorlayacağı için maksimum bir hafta sonra migros poşetine konulup camiye bırakılacağını idrak edecek nöronları yok.

bu söylem azalarak değil direkt bitsin.
çocukluk travması sözdür. çocuğa denir mi öyle ya ? annem istersen kal falan diyince ödüm kopardı benim.

sonra üniversite kazanınca 'sen bizi bıraktın gittin'.
fiyatta anlaşırsak olur cevabını alacak klişe manyağı, sarkık memeli teyze cümlesidir.
hiç bir zengin aile tarafından söylenmemiş olan, söylense de bu sadece laf da kaldıgından..
Şimdiki aklım olsa "he amk he, yalancıyı sikmiyorlar nasılsa" cevabını vereceğim sözde çocuk sevme samimiyetsizliğidir.
"Büyüyünce seni oğluma-kızıma alıcam." lafına benzer. Ikisi de boş laf.
en samimiyetsiz cumleler sıralamasında ilk 10 u zorlar..
haaa bazen de kendi çocuğuna nispet amaçlı söylenir bu tarz şeyler. Oysa çocuk nispeti nefrete dönüştürebilecek kadar zekidir çoğu zaman.
Peki olur diyip gideceksin bunların evine.evi talan edip geleceksin. Bak bakalım bir daha diyor mu.
çocuğun ödünü koparan kişilerdir.
çekilir işkence değildir, emin olun.
annemizin bende senin ayşeyi alıyım gibisinden cevapladığı saçma sözdür.
Eve misafirliğe gelen muhtelif teyze kişilerin evin ufak, sevimli çocuğunu sevmeleri esnasında kullandıkları söylemdir. Çocuğun küçük çapta bir tedirginlik yaşamasına sebep olur. Çocuk:
''nan sevimliyim diye her beni sevenin evine gidip onun çocuğumu olmam gerekiyor'' diye bir telaşa kapılır. Ve korkulu gözlerle annesine bakar.
hadi gidelim dediğim zamanlar olmuştu eee adam sana her gelişinde oyuncak getirirse bunun kesin çok oyuncağı vardır fikri oluyordu.
bana çikolata alacak mısın ödevlerimi yapacak mısın diye sorduğum insanlardır.
anneeeeeeeee! ığğğıııhhh ağlamaklı hal aldığım çocukluğum.