1. 1.
  halkların demokratik partisi eş genel başkanı selahattin demirtaş'ın hedefine recep tayyip erdoğan'ı alarak bugünkü grup toplantısında ısrarla ifade ettiği söylem.

  http://www.radikal.com.tr...n_yaptirmayacagiz-1315347
  12 -3 ... spratt
 2. 2.
  Anayasa değişmeden ya da yeni anayasa yapmadan rejimi değiştirmenin mümkün olmadığı ortamda parlamento aritmetigine atıf yapan açıklama.
  ... jardani jovonovich
 3. 3.
  Bir halk sözüdür.

  Selahattin Demirtaş bizdir.
  9 -13 ... rubi muhterem
 4. 4.
  yazarlarımızın politika hakkında bir fikirleri olmamasından ziyade, politikayı su gibi içip bitirdikleri için üzerinde fazla durmadığı selahattin demirtaş açıklamasıdır. partisinin bugün yapılan grup toplantısında üzerine bastıra bastıra yaptığı söylemdir.

  belki çok değerli yazarlarımızı kandırıp klavyelerinden harf sökebiliriz diye şahsi fikrimi savurayım.

  - gezi'ye "darbe girişimidir" diyen, rte cumhurbaşkanı olduğunda ayakta alkışlayan, kanaat önderi "başkanlık sistemi düşünülebilir, bu yolda tayyip bey'e destek çıkarız" şeklinde açıklama yapan bir parti başkanının, altyapısında menfaatler güden ve zamanı geldiğinde 180 derece dönüşlü kıvraklıklarla karşılığını yakıştıracağı açıklamalardır.

  şöyle bir durum da var. has ana muhalefet partilerinin yıllardır yerinde saydığı bir zamanda atlarını koşturacak fırsatı çok iyi değerlendiriyorlar bu arkadaşlar, sen de analarını cibiliyetlerine sövmekle de bir bok elde edemeyip bilakis kendilerine karşı olan algıyı daha da pozitivite ediyorsun sayın yazar.

  siyasetten medet uman ya ruhunu şeytana satmıştır, ya da o saf ruhunu çalacak şeytanlara kapıyı açıp "buyurun girin" demiştir.

  hakkımızda hayırlısı...
  2 -1 ... intensivecare
 5. 5.
  Danışıklı dövüştür.
  -2 ... ayazhan
 6. 6.
  http://www.norzartonk.org/?p=15493

  --- spoiler ---
  ‘afedersiniz ermeniler': seni başkan yaptırmayacağız

  halkların demokratik partisi (hdp) bileşeni nor zartonk (yeni uyanış) ermeni milletvekili aday adayları; filor uluk, murad mıhçı ve diren cevahir şen’i tanıttı.

  ermeni kültürü ve dayanışma derneği’nde yapılan toplantıda nor zartonk’tan sayat tekir, ermenice ve türkçe açılış konuşması gerçekleştirdi. ermenilerin 55 yıldır mecliste temsil haklarının olmadığını belirten tekir, “1915’ten bugüne süregelen ermeni karşıtlığı devam ettiriliyor” dedi. bu koşullarda aday göstermenin aynı zamanda cesaretlendirici bir yanının olduğunu belirten tekir, ermenilerin adaylığının toplumu demokratikleştirecek bir niteliği olduğunu vurguladı. ermenilere yönelik yapılan hakaretlere dikkat çeken tekir, “cumhurbaşkanı’nın ifadesi ile biz ‘afedersiniz ermeniler’ seni başkan yaptırmayacağız” diye konuştu.

  açılış konuşmasının ardından tekir, adayları tanıttı. filor uluk’un mücadele yaşamına dair bilgiler veren tekir, uluk’un kadınlar ve ermeni, kürt, süryani, ezidi halklar için gerçekleştirilen pek çok kampanyaya öncülük ettiğini belirtti. tekir, uluk’a dair, “daima ezilen halklar ile omuz omuza yürüdü” dedi.

  tekir, aday adayı murad mıhçı’ya dair ise mıhçı’nın başta ermeni soykırımı olmak üzere, ermenilerin yaşadığı sorunlara ilişkin pek çok eylem ve etkinliğin örgütleyiciliğinde yer aldığını ifade etti. tekir, mıhçı’nın aynı zamanda gezi direnişinin mirası olan forumlarda da aktif faaliyet yürüttüğünü belirtti. mıhçı’nın pek çok gazete ve dergide yazarlık yaptığını hatırlatan tekir, “emekten, eşitlikten, adaletten ve barıştan yana mücadelesinde mıhçı’ya başarılar dileriz” dedi.

  aday adayı diren cevahir şen’in aynı zamanda ekolojistlerin de adayı olduğunu söyleyen tekir, şen’in ezilenlerden yana bir avukat olduğunu belirtti, pek çok kadın cinayeti ve doğanın tahribatı davalarında yer aldığını hatırlattı. şen’in feminist mücadeleye de önemli katkılar sunduğunu söyledi.

  ardından adaylar söz aldı. filor uluk, ermeni aday adaylıklarının kendisini heyecanlandırdığını belirtti. bu toprakların en kadim halklarından olan ermenilerin meclisteki temsiliyetinin önemine dikkat çeken uluk, aynı zamanda tüm ezilen halklar için mücadele yürüttüklerini ifade etti.

  aday adayı diren cevahir şen, sadece seçim mücadelesi yürütmediklerini, ermenilerin meclisteki temsiliyetinin sokakta yürütülen mücadeleyi de güçlendireceğine işaret etti. şen, tüm kesimlerin hdp’de kendisini rahatlıkla ifade edebileceğini söyledi.

  aday adayı murat mıhçı ise siyasi mücadeleye tüm ezilenleri görerek başladığını ifade etti. mıhçı, “benim adaylığım benimle birlikte mücadele eden herkesin sözü olacaktır” diye konuştu.
  --- spoiler ---
  -1 ... igu ana
 7. 7.
  Seni başkan yaptırmayacaz seni başkan yaptırmayacaz seni başkan yaptırmayacaz!
  12 -3 ... guzelavratotu
 8. 8.
  bunu söyleyen daha önce şunu da söyledi: süreç devam ederse akp'ye her türlü desteği dışarıdan veririz.

  edit: yaptıracaklar.
  -3 ... kompetan
 9. 9.
  Aslına bakarsan seni en çok sinir eden cümle bu demi.

  Seni başkan yaptırnmayacağız.
  1 ... gerigeldim
 10. 10.
  en son muhtar bile yaptırmayanların beyanı , adam cihanın lideri be !
  1 -9 ... taksiciye yol soran sperm