bugün

-seni arkadaş olarak görüyorum
+sen lez misin?
-ben seni arkadaş olarak görüyorum.
+ben seni artık görmüyorum. kör oldum lan.
-arkadaşımsın sen benim.
+kör numarasını bile yemediysen siktir git.
- beni bi daha görme- denir.
Daha sonra arkadas olarak bile görüşülmeyecek kızdır.
umudunu yitirme.
belli dönemlerde yani belli bir döneme kadar, gerçekten erkeklerin kızları sadece arkadaş olarak görebileceğine inanan kızların, gerçekten de karşıdaki çocuğu arkadaş olarak gördüğü durumlar sonunda söylenmiş arkadaşız lafına, erkeğin söylediği ya da söyleyemediği laflardır. gerçekten de bir kız birini sadece arkadaşı olarak görür ve arkadaşı olarak konuşabilir. zaten arkadaşça konuşmadığını düşünse belki geç saatlere kadar mesajlaşmaz da.. fakat farklı düşünen, davranan kızlar da vardır.
- peki , dersin

ve uzaklaşırsın daha ne yapıcaksın. muhtemelen gerçekten de istemiyordur seni. kendini rezil etme karşındakini de sıkma. ama bazı kızlar açısından bu uzaklaşma uzaklaşanı çekici gösterir ve eğer kızın aklında başkası da yoksa aklına düşebilirsiniz. sen ne istersen o yaklaşımı her durumda en iyisidir yani.
(bkz: ananı da al git)
+seni arkadaş olarak görüyorum mahmut
-bende seni sevgili olarak görüyorum leyla
+eee napalım ozman
-sevgili olalım kapansın bu mevzu uzatma
bir kere de onun penceresinden bakılarak söylenmesi gerekenlerdir.
iki yakın arkadaş var ortada evet biri kız ve diğeri de erkek.
bir gece birini sevdiğini itiraf eder erkek.öyle böyle değil fena sevmektedir hem de,açılmayı düşündüğünü söylemektedir. kız şaşkındır,"hangi ara oldu da benim haberim yok?" dercesine kırgın., "söyle bakalım kimmiş?bulunur elbet bir yolu." diyecek kadar da saftır.
nerde yaşar bu kız,adı nedir,nasıl tanınmıştır? dakikalarca kıvranır arkadaşı bu cevapların arasında. ve en sonunda düşer ağzından, ıslanmaktan bir hal olmuş bakla. hepsinin tek cevabı "seni seviyorum"dur elbette. koskoca bir "seni"dir.
kız afallar nabzının her atışını boğazında bir yumru gibi hissetmektedir.şaşkındır,üzgündür ve bu soruları hiç sormamış olmayı dileyerek pişmandır ayrıca. hayatında şimdiye dek en çok sevdiği arkadaşıdır karşısındaki.
kendini öylece emanet edebildiği,gerçekten dünyaya birlikte gelmişçesine çok sevdiği, her anında yanında olan... hüzünlenmesine kıyamadığı, "çizgi gözlü" südür kızın o, laf yarıştırmaktan zevk aldığı, sonra yokuşlarda koluna girebildiğidir, ayrık dişlerinin arasından ne zaman bir ünlem çıksa güldürendir. iyi yürekli olduğuna adı gibi emin olduğudur..
kendini suçlar kız, ona böyle hissettirecek ne yaptım? o sormadan cevaplar erkek: "inan,senin suçun değil.sen bir şey yapmadın.lütfen evet demesen bile aramız bozulmasın,seni kaybetmek istemiyorum"
anlamıştır kız,o sadece bu kadar yakın olduğu için hissettiğini aşk zannetmiştir. evet diyemez kız, olmaz çünkü gerçekten arkadaş olarak görmektedir. biraz zaman vermek ister erkeğe düşünmesi ve aslında aşık olmadığını anlaması için. oysa erkek anlamaz yanlış gittiğini bir şeylerin,bir daha öylesine kahkahalarla gülemeyeceğini kızın onunlayken, haylazca omuz atamayacağını dikkatini çekmek için.
zaman girer aralarına,yollar girer,insanlar girer en acısı da... erkek bir başkasını sevmeye başlar kız mutluluktan uçmaktadır onun gözlerindeki heyecanla.kız onu mutlu gördükçe şefkatle kucaklar iki yeni aşığı tüm benliğiyle.
ve hala hayatta kaybettiği için üzüldüğü tek dosttur o.
* *
sevişmediğimiz zamanlarda arkadaş da oluruz. taam mı? peki.
- ama seni facebook ta dayım olarak kaydetmiştim.
-niye mavi boncuk dagıtıyosun o zaman?

bazı kızlar böyledir efenim. gözünzün içine bi başka bakar, bi başka güler ama iş oraya gelince arkadaşısınızdır sadece.

(bkz: istemem yan cebime koy)
(bkz: friend zone girlz)
- sevişmiceksek ben arkadaş değilim kızım yha.

dürüst olun bari. *
+şimdi sen beni sevmiyor musun?
-evet.
+hiç ümit yok yani?
-evet.
+o zaman bende evet diyorum ve seni üç evetle uğurluyoruz.
Soğukkanlılıkla karşılanmalıdır, denizde daha çok balık var denilip yola devam edilmelidir, muhtemelen dönecektir dönmezsede başka kızla meşgul olacaksınızdır.