1. 13.
  Her ne olursa olsun bankalar ile olan ilişkileriniz asla bozmayın. Yani kırmızı kalem yemeyin. Ben o hatayı yaptım zamanında. Hala kredi çekemiyorum ve gerçekten bazı zamanlarda çok zorlanıyorum. Kaba tabiriyle her ay götü götle değişiyorum.
  ... since1980
 2. 12.
  Günümüz tefecileri herhangi bir tapu veya ipotek araç almadan borç vermez.
  Anlayacağın orada da var not.
  ... cok erken oten horoz
 3. 11.
  eğer malınız varsa teminat ve senetle para verirler.. faizleri yüksektir ve hak hukuk yoktur. uzak durulması gereken sistem..
  ... alperbasgan
 4. 10.
  vadesinde ödenmediğinde kambiyo senedi olarak icra takibine konulacak ve haciz kararı aldırılacaktır. sonrası....geçmiş olsun.
  1 ... monk of monkmountain
 5. 9.
  para alınıp yurtdışına kaçma imkanınız varsa mantıklı hareket. eğer yoksa ve ödemeyi düşünmüyorsanız sahibindende şimdiden böbrek ilanınızı açın.
  1 ... captainotfound
 6. 8.
  borcun her türlüsünden uzak durun. ayağınızı yorgana göre uzatın.
  1 ... selia
 7. 7.
  lan akıllı olun olm . amiyane tabirle onlara tefeci denir ki. bankadan daha zalımdırlar.
  yeri gelirse şiddet de uygularlar. aldığının iki katı para ödersin daha bitmez borcun.
  dayımın oğlu o haltı yemiş tefecilerden kurtarana kadar alnımızın damarı çatladı. borç ödendi senedi de borç ödendiği halde araya adam soktuk da öyle aldık. deveye 40 hendek atlatmak daha kolaydı valla.
  aman diyeyim ha aman.

  edit: sen çek kesip alıyorsun heral de. şunu dersen anlarım tengir tefeci öyle her adama borç vermez eyvallah tabi ki vermez. malın varsa ya malına ipotek koyar verir yada bu parayı veremese bile (araştırır ve yahut zaten o muhitin o yörenin bilinen birisidir babası atası) babası zaten verir dediği adama senedi imzalatır verir. tefeci parayı geri alabileceği adama borç verir zaten. kara kaşına kara gözüne mi verecek?
  1 ... x hayta x
 8. 6.
  günümüzde nakit paraya sıkışanların başvurduğu yöntem.
  bir imza ile istediğiniz kadar para veren yerler varmış. hemde kredi notu falan yok.
  ... gina carano
 9. 5.
  borçlar hukukun konusudur. yapılan sözleşme borçlar hukukunda belirtiler hükümlere göre yapılmalıdır. yapılan sözleşme borcun tarafları, belirlenen vade, borç miktarı, uygulanacak faiz miktarı, uyuşmazlıkta yetkili mahkemeler varsa kefil gibi zorunlu olan veya serbestçe belirlenebilen birtakım unsurlar içerir.
  2 ... son snow
 10. 4.
  Komşuyu bilmem de dost dediğiniz insana senet ile borç veriyorsaniz,ya onu dost olarak gormuyorsunuzdur,yada sizde bi ibnelik vardır.
  -1 ... sereftir seni sevmek