bugün

bu sene o sene işte.
görsel
bu bir temenni değil arkadaslar yanlis anlasilmasin.

17-25 aralikta yolsuzluk tapeleri ortaya sizdi. kimse montaj demedi sadece hukuka aykiri dinleme yapilmis dendi. normal bir ulke olsa coktan iktidar giderdi.

cozum surecinde teror orgutune guneydogu peşkeş cekildi, pkk kuruldugundan beri ilk kez bu kadar rahat at oynatti. bunun bedeli bize cok agir oldu. baska bir ulkede olsa iktidar yine giderdi.

orduya darbe yapildi, genelkurmay baskani ve vatansever komutanlar kumpaslarla tutuklandi. bu yapilirken hukumetin basindaki zat "ben bu davanin savcisiyim" diyordu. o davanin savcisi almanyaya kacmak zorunda kaldi, bu lafi diyen gitmedi. baska ulkede olsa giderdi.

15 temmuz gecesi ordudaki bir avuc fetullahci ulkeye kan kusturdu, 250 vatandas sehit oldu, gazi meclise ilk defa kurşun değdi. bunu yapanlar icin "ne istediler de vermedik" diyenler bu sefer de "allah affetsin" diyerek sıyrıldı isin icinden. yine gitmediler.

her turlu milliyetcilik benim ayaklarimin altinda dedi, gitmedi.

dun soyledigini bugun yalanliyor, ulkenin yarisini teroristlikle itham ediyor, cumhuriyet tarihinde hic rast gelmedigimiz bombali saldirilarda 1000 den fazla vatandasimiz oldu 1 kisi bile istifa etmedi, kendisi de hala gorevinde.

ozetle bitisinin yakin olmasi bir muhalif temennisi degildir. Normal sartlar altinda hukukun hadi hukuku gectim ahlakin hakim oldugu bir toplumda coktan bitmis olmaliydilar.

bitmemesi muhaliflerin basarisizligi degil, sizin utanciniz olmali.