1. 1.
  aynen yandaşları gibi yalan söylerken hiç çekinmemesiyle bilinen rte'nin yeni yalanı! efendim, o zamanlar fransız sömürgesi olan senegal'den müslüman askerler, "almanlarla savaşacaksınız" denilerek toplanmış ve çanakkale'ye getirilmişler. ezan sesini duyan senegalliler ağlayarak silah bırakmışlar! yalanın önde gideni! kaynak filan hak getire!

  müslüman senegalli askerler silah filan bırakmamıştı. tam tersi istanbul'un işgaline de katılmışlardı. bunların işgal istanbul'unda yaptığı zulüm, ingiliz zulmünü bile geçmişti. özellikle kadınlara sarkıntılık yapmaları, dillerini anlamayan türklere "lafımızı dinlemedi" diye ateş etmeyi huy haline getirmeleri halkı canından bezdirmişti. buyurun:

  http://dergiler.ankara.ed...ergiler/19/1271/14635.pdf

  hepsini okumasanız da "senegal" kelimesini arattırarak yaptıklarını görebilirsiniz.
  3 ... rumeli71
 2. 2.
  yakın tarih romanlarında ve masallarında tasvir edilen "arap"lar aslında senegallidir. hani bir dudağı yerde bir dudağı gökte denir ya, istanbul'da öylesine büyük korku yaratmışlar öylesine zulüm yapmışlardır ki korku tasviri olarak kullanılmışlardır.
  2 ... the adamin biri
 3. 3.
  nedense muhazafazakar kesim tarafından çok tekrarlanan yalan.
  1 ... murattemur
 4. 4.
  (bkz: moussa sow)
  kara kuvvetleri komutanı.
  -1 ... peregrin took
 5. 5.
  senegalli askerler de bizimle savaşmıştır. onları da denize dökmüşüzdür.

  (img:#631225)
  1 ... bir anda yasamak yeniden guzel
 6. 6.
  kanıtı olmayan ama sık sık tekrarlanan ve malum cahil kesimi kandırmak için çok etkili adı üstünde koskoca yalandır.

  yalanın içeriğinden çok özellikle tika konuşmasında neden söylendiğine bakılmalı. filistine, somaliye, tunusa okul yaptık, yol yaptık vs dedikten sonra ''ülkede okulsuz köyler varken neden oralara yardım ediyorsun, bize sordun mu benim vergilerimi oraya harcarken?'' sorularına cevaben bu yalan söylendi. onlar bize destek olmuştu biz de onlara olmalıyız. ama gel gör ki, kazın ayağı öyle değil! müslüman ülkelere yardım etme olayının ardında bb'nin müslüman dünyasının lideri olma, bir nevi yeni halife olma hayali var yani sizin vergilerinizi egom için oralara harcıyorum demiyor da onlar bize destek oldu diye yalan söylüyor.

  madem onlardan bahsediyorsun da pkk'nın tüm örgüt eğitimlerini filistin kurtuluş örgütünün verdiğini neden söylemiyorsun?
  1 ... gercekleri soylerim