1. 51.
  Büyük bir yetenektir ve değerlendirilmesi gerekir. Elinde senaryosu olan yazarlar varsa, mesaj kutumu yeşillendirebilir.
  -1 ... rotto
 2. 48.
  tanıdığın biri yoksa camiadan, elinde patlar.
  ... abd abd
 3. 48.
  Tema bir şekilde bulunsa da, birbirine bağlı ve akıcı diyaloglar yazabilmek, karaktere özgü cümleler kurabilmek büyük yetenek ve özveri ister. 40dk sürecek bir dizi için, geceli gündüzlü 1 hafta diyalog yasarsınız.
  ... karpuzkabugu
 4. 47.
  Türkiye de osurmak gibidir.
  Vurdu kırdı mafya silah çatışma tecavüz fakir zengin temalarını işkeyin ve mantıktan olabildiğince uzak kalın bravo ! Senaristsiniz.
  1 ... wardenclyffe
 5. 46.
  Bizde metin yazarlığı falan da var ama ilgimi cekmiyor. Kurgusal bir dünya yaratabilmek için hayal kurmayı sevmek lazım.
  1 ... ali candan
 6. 45.
  https://eskikitaplarim.co...arch.php?searchid=3757927

  şu kitabı indirerek başlayabilirsiniz.

  not kitabın devamı da var.
  1 ... pitislarin hamcisi
 7. 44.
  bence şimdiden " elimde Harika bir hikaye var " diyerek bir şapka ve gözlükle Cihangir cafelerinde gezmeye başla.
  11 -1 ... daisyfuller
 8. 43.
  Eğer çekilmeyecekse, boş bir iştir. Senaryo çekim için gerekecek teknik bir metin olduğu için ancak kesin kez "Çekilecek" filmlerin senaryosu yazılması yerindedir. O yüzden senaryo değil; Öykü, Roman, Tiyatro oyunu yazmak daha mantıklıdır. (daha sonra filmi çekilecekse, senaryosu da yazılabilir) "Autor" olarak tabir edilen bir sinemacı değilseniz, filminizi kendiniz çekmeyecekseniz, senaryo yazmak, buza yazı yazmaktır.
  2 ... lesley mateas
 9. 42.
  onu bunu bilmem de, musluman yardim dernegine ait yardim gemisine yahudi milislerin uluslararasi sularda helikopterle inip adam oldurmeleri yanlarina kaldi diye asagilik semitikler degisik havalara girmemeliler. sagci, solcu, kurt, turk dis bileyen cok bu alcak suzme orospu cocuklarina, coklari icin zaten kalabalik gezegende fazlaliklar.

  (bkz: ozet gecmek)
  ... basat55
 10. 41.
  eskiden haşmet ibriktaroğlu yazıp paylaşırdı bol bol, şimdi o da modaya uydu senaryo yerine karıya kıza yazıyor.
  10 ... lucius vorenuss