bugün

bu kız, erkeğin zamanla o ilişkinin başlarındaki romantik, duygusal, olgun erkek rolünden kendi benliğine, özüne dönmesi sonucunda aniden acı gerçekle karşılaşımış ve bunu kabul edememiş kızdır. her kızın en az bir kere başına gelmiştir herhalde. sorduğumda her kızda merak etmiştir bunun nedenini oysa ki cevabı basittir. erkek ilişkinin başlarında kız kişisini elde etmek için coşar. aşk oyunları, romantik tavırlar, duygusal havalar hep elde edene kadardır. sonrasında amacına ulaşan erkek zamanla önünde bir hedef kalmadığından sıkılır ve gerçek kimliğine yani hayvani içgüdüleriyle hareket eden bir insana dönüşür. artık sonrasında aldatmada gelir, ihanette gelir, yalan dolanda gelir, ayrılıkta gelir. tabi bu böyle oluncada çoğu kız haklı olarak ilişkiyi sonlandırmak ister. kısacası acı gerçekle yüzleşen ve kendi çapında haklı olan kızdır.
"e beni değiştiren sensin" cevabını hakeden kızdır. ilişkinin başından beri ota b.ka karışan kız da, erkeğin terkedilme önce geldiği garip durumun da hazırlayıcısı o'dur.
(bkz: cicim aylarının ömür boyu sürdüğü yalanı)

bak kızım. çocuk doğacak, o çocuğun masrafları ve bakımı. ev taksitleri. her gün sabah sekiz akşam beş çalışmak. e insanın da bir dayanma sınırı var, her daim çok iyi niyetli olacak değil ya, arada hayatın getirdiği sıkıntıdan tartışmalar çıkar.

pardon sen, sana çok iyi davranan erkeği, ben sana layık değilim diye terkeden mal kız güruhundan mısın? sonra çok seviyorum saçmalığı ile ayının birine çatarsın, evliliğinin ikinci senesinde çok iyi diye terkettiğin çocuğu ararsın, ben seni unutamadım diye. ama o çocuk ona yakışan biriyle evlenmiş, en azından senin gibi bir ruh hastasına çatmaktan kurtulmuştur. *
tanım : ilişkinin başında erkeği değiştirmeye çalışıp, sonunda değişen erkekte eski günleri bulamayan kızların serzenişi.
yine ve yeniden, söylediğinin anlamı formunun tam tersi olan kızdır,
çünkü kızdır.*
sen çok değiştin diyorsa aynılık ve bayağılıktan sıkılmıştır.
sürekli değişim özelliği değişmeyen birini aramaktadır. *
ayrılmak için bahane arayan kız da olabilir.
bırak ayrılsın. "eskiden olsa" ile başlayan, içinde kıyas barındıran cümleler duymak istemiyorsan hiç uğraşma değişmediğini ispatlamaya. daha öncesinde sergilediğin tavırları göremezse şimdi, inanmaz çünkü değişmediğine. hal böyleyse bırak ayrılsın.

inan bak hiç zor değil. zaman içerisinde benzer olaylara yaklaşımın farklılaşsın, daha öncesinde çok kez evet demiş olduğun bir şeye sen kalk şimdi "hayır" de, eskiden hevesle gittiğiniz bir yere şimdi oflayarak git, hatta "istemiyorum gitmek" de hiç gitme, zor değil karşındaki için bir neden bulmak bu hareketlerine.

"sen çok değiştin"...

yahu demiyor muyuz insan 7 sinde ne ise 77 sinde de odurdiye. ne o, karşındaki istemediklerini yapmaya başlayınca, ters çevir istediklerini yapmayınca mı değişti şimdi? yani bayılıyoruz hemen kanılara varmaya. ilişkinin ilk birkaç ayını baz alarak sonrasını yargılamaya. yok mu her birimizin tersi düzü? yani karşındaki adam sinirli olduğunda, neşeli olduğunda, üzgün ya da dargın olduğunda aynı tepkileri mi verecekti? anladık iyi hoş, ilk zamanlarınızda her şey güzeldi. be kızım yok mu binbir ruh hali her birimizin içinde? ne diye bu tespit sevdası sonra... karşındaki de derse "asıl sen değiştin" diye izle bak şenliği. kime sorsan değişmemiştir çünkü.

değişmedi. değişmez de. sadece farklı bir yüzü bu da. kendinden pay biç, kendini tanıyamadığın günler olmadı mı gözün döndüğünde veyahutta yapmaktan keyif aldın bir şeyi yaparken sıkıldığın olmadı mı hiç? bir arkadaşını severken fedakar, başka birisine kızınca kin beslemedin mi içinde?

yaşanılanlara göre şekil alır tavırlar. birlikte geçirdiğiniz zaman birçok şeye alışmanızı sağlar. alışkanlıktan sebep rahatlarsa insan ve tavırlarına yansırsa bu rahatlık, akla gelmemeli hemen kötü şeyler. her şey ilk günkü gibi olsun isteyenler, şimdiki zamanın farkına varmadan geçmişi özleyerek geçirecektir vakitlerini ama bilmiyorlardır henüz, zamanla değişen kimi tavırların olağan olabileceğini. kimi zaman bunu kabullenemeyenler öne sürer karşısındakinin değiştiği fikrini. hal böyleyse bırak ayrılsın. neden çünkü ayrılmazsan o eskiyi özlediği için mutsuz, sen bugünü yaşayamadığın için huzursuz olacaksın.
Yolu açık olan kızdır.
sevgilisinin cebindeki parayı son kuruşuna kadar harcamış kızdır. hayat zordur velhasıl.
(bkz: konuşmalıyız optimus)
siktir git denilmesi gereken kızdır.
ayrılmazsanız baska erkeklerle kanka adìna konuşmaya başlayacaktır.
güncel Önemli Başlıklar