bugün

sokakta, markette, çarşıda, pazarda gezinen elleri kolları paket ve poşetlerle dolaşanlar.

bizler değil, biz sözlükte yazılan ruhlarımıza kanat takıp uçuran yazılar okuyor ve gelecek güzel günleri bekliyoruz.
bana bakmayın ben sadece manyak olmaya karar verdim, ben vermedim yani...
Asıl Bunu söyleyen kişi vermiş olabilir. Aklı sıra Hedef şaşırtacak, yer miyiz efendim biz bunu.
Sen vermezsen ben vermezsem nasıl çıkar sandıktan akp ye zafer. Evet.
Üstüne fetönün lafıyla... referandumda, mezardaki bir kısım seçmen.
cinler vermiş.
https://www.facebook.com/...o.php?v=10152296900977179 bunlar.
o verdi, burada olmayan. izlediği tv kanallarında direnişten hiç sözedilmeyen. seçim zamanı köyüne gelen yalancı siyasetçinin sözüne kanan. üç kuruşluk destekleme alımına tav olan. eskiden sigara paketlerine, şimdi küçük not kağıtlarına sözde yazılanların gerçekleşeceğine inanan.

ne yazık ki, cahil. bırak okumayı, yazmayı, izlemeyi, dinlemeyi bilmeyen. yıllardır izlenen politikalarla bilerek cahil, bilgisiz bırakılmış olan. kandırılan...

evine atatürk resmi asıp akp'ye oy veren... ülkemin saf ,eğitimsiz, sahtekar politikacılarının ettikleri, içinde 3-5 "allah,peygamber" geçen lafları doğru sanan... gördüğünüz, konuştuğunuzda içinizden onlara sarılmak gelen ve ne yazık ki bu masumane tutumlarıyla memleketin ağzına sıçılmasına neden olan...

onlar uyandığında işler değişecek, ne zaman uyanacaklar, bilmem.
gerçekten merak edilendir.2007 den beri siyasetle çok ilgiliyim ve hep konuşurum siyaset hakkında çok çok az gördüm.
"vallahi ben de ver-meeeeeeeee-dim." deyişlerinden anlaşılabilir.
evde oturan yüzde elli vermiştir rte'ye göre. sandıklardan değil direkt evden vermişler oylarını.
ben diye cevap vermek istediğim soru.
ortadan kaybolan oylar bulunaydı iyidi.
kim verdiyse verdi önemli olan oy veripte saklayanların bir daha vermemesi.

bir daha oy vermesin biz önceden de vermemiş sayarız.
melekler verdi.

evet aziz dostlarım kendi gözlerimle gördüm. son genel seçimde afyon sandıklı'da sandık başkanıydım. saatler 16:00 ya yaklaşıyordu. ben dahil bütün seçim görevlileri "bitse de gitsek" modundaydık. işte tam o esnada koridordan gelen seslerle irkildik:
-lebbeyk allahümme lebbeyk.
sesleri arasında iyi giyimli yüzlerce melek ellerinde oy pusulaları olduğu halde sandıklara koştular. daha doğrusu uçtular. sanki ellerimiz kollarımız bağlanmıştı, kimse onlara engel olamıyordu. işin kötüsü hangi oyun meleklere ait olduğunu da sandıklar açılınca anlamadık.
ta ki akşam seçim sonuçları açıklanıncaya dek.

not: bu ve benzeri hikayeleri sandık başkanları derneği afyon şubesinde bir çok arkadaşımdan da duydum. bir kaç ateist arkadaş islamla tanıştı bu arada ki bu konumuz değil aslında. evet dostlar durum budur. ilahi bir şey bir nevi birşey yapamazsın. tıpkı çanakkalede, anafartalarda olduğu gibi melekler yardıma koşmuştu.
Her iki ölüden ikisi.
herkesin isteklerini bir şekilde gerçekleştiren bir partiye ister istemez herkesin oy vermek istemesi ama bunu bir yandan da saklamaya çalışmasıdır. herkes bencil davranmaktadır ve kendi arzularına hizmet eden bir partiyi iktidara getirmek ister. hoşuna gitmeyen durumlar yaşandığında da sövebilmek istediği için de oy verdiğini söylemez çünkü ülkemizde oy verdiğin parti futbol takımın gibidir. hata da yapsa sonuna kadar arkasında durmak zorundasındır(!)

bazen bir tanım birilerinin hoşuna gitmediğinde doğru bir tanım yaptığını anlarsın. farkındalık hiç bir zaman insanın yüzünü güldürmez.
her iki ölüden biri.
her iki türk vatandaşından biri.
"her iki kişiden biri, bizden değildir."

-recep tayyip erdoğan-
-ben verdim!
-hayır ben!
-hayır ben!
-...

(bkz: hababam sınıfı mantığı)
izmir dışındaki insanlar. maalesef..
amerika verince biz de vermiş sayıldık.
bu sorunun cevabı uludağ sözlük trolleridir.
2 kişiden birisi evet diyormuş abi, ben demedim.(gözler deşici bakışlarla konuşulan kişiye yöneltilir.)
aynısı sınava giren her 2 kişiden birisi üniversiteli oldu cümlesinde de yaşanır. abi ben üniversiteye girmedim bu yıl, e bizim memet de girmedi nasıl oluyor bu iş?
(bkz: yurdum insanından matematik dersleri)