1. .
  bir yazarın bir diğer yazara özel mesaj yoluyla seslenişidir. varya kelimesinin ayrı yazılması gerektiği bilinmekte ancak orjinale sadık kalmak için birleşik yazılmak durumunda kalınmıştır.

  esasında uygun bir davranış değildir. en azından moderasyon bunun açıklamasını bu şekilde yapmıştır. ancak burada ilginç olan nokta yazar kendi fikrini doğru-yanlış yazmıştır. ancak yazı yazarken aklında ben fatih sultan mehmet hakkında en çok şeyi bilen kişiyim diye düşünmesi ve birisinin * kendi fikrini format sınırları içerinde belirtmesini hazmedememesidir. hemen özel mesaj yoluna başvurur. düşünür düşünür ve en sonunda sen varya harbi ahmaksın diye bir laf-ı güzafta bulunur. evet özel mesaj moderasyonun denetiminde olmayan, onların müdahale sınırlarının dışında kalan bir uygulama alanıdır. ama her bireyin ahlak ve vicdan mahkemesinde kalan birkaç kırıntı dahi böyle bir terbiyesizliği *engeller diye düşünülmekteydi. ama demek ki bazı insanlar maalesef insani özelliklerden münezzehler. o zaman bu tarz özel mesajların sahibi olan yazarlara denilebilecek en güzel şey "hakikatten ya, geberip gitsen iyi olacak"tır.

  (bkz: sen varya harbi ahmaksin)*
  1 -2 ... kara hilal
 2. .
  ateş olmayan yerden duman çıkmaz diye bir deyiş vardır toraman anadolu kasabaların da. bu da onun gibi birşey olmuş aslına bakılırsa. ilk etapta hakaret tarzı bir tümce olarak görünse de söylendiği kişiye göre hakaret nezdinden çıkıp, şahsı kendine getirme ya da onu özüne döndürme efekti olarak algılanması gerekebilir. tıp litaratürün de placebo effect dedikleri bir olay vardır bir şeyi yok saymaktır bunun temeli.sana herkesin için de ahmak dense çok mu hoşuna gider''haha bakın nasıl rencide ediliyorum'' gibi naralar mı atarsın yoksa? herkes bas bas bağırıyor polemik yok özel mesajı boşamı icat ettik diye. ama tabi kafa nato beyin mermer olunca pek birşey izah edilemiyor vesselam. sonra ahmak, salak başlıklar uçuveriyor kelenbek gibi ortalıkta. işte ateş olmayan yerden duman çıkmaz misali, kimse kimseye yok yere ahmak demez. eğer böyle bir durumla karşı karşıyayasan birazcık objektif olmayı dene arkadaşım, 2 dakika savaş ay'la a takımı kimliğine gir, mantığınla bildiklerini bir çarpıştır sonra da placebo yap kendine, ahmak olduğunu, hiç olmamış gibi say ve yerin de sayma, devam et arkayı da dörtleyiver giderken...
  1 ... karpuzkabugu