1. 9.
  Kanalistanbul hakkında ileri geri konuşup bir şeyler söylemeye çalışan adama hatırlatılan gerçek.

  Gerçi imamoğlu'nun kanalistanbula karşı çıkmasından daha garip olan şey, imamoğlu'nun bu proje hakkında görüşlerinin önemli olduğunun sanılmasıdır.
  ... agca
 2. 8.
  Neye göre gercek? Kime göre gerçek? Mücadelesi verilen hakikat. Ferman devrinde yaşayan hezeyanı. 96 senede buranın cumhuriyet olduğunu anlamamak?
  2 ... huzursuz adam
 3. 7.
  (bkz: ferman padişahın dağlar bizimdir)
  2 -1 ... karton toplayan cocuk
 4. 6.
  kendisini padişah zanneden birisinin söylemi gibidir. 10 küsür sene millete sandık de demokrasi de seçim de. sonra 2015 seçimlerini iptal et. 2019 yerel seçimlerinde istanbul seçimini iptal et. sonra tekrar aynı adam eze eze kazansın. bu sefer seçimle başa gelen ankara ve istanbul b.b başkanlarını tehdit et iş yapamasınlar diye kamu bankalarına kredi verdirtme sürekli önlerine taş koy. bu akp seçmeninde biraz allah korkusu olsa ilk başta onlar çıkar sen napıyorsun ne konuşuyorsun hala diye sorar ama yok işte. haktan hukuktan demokrasiden konuşur dururlar ama her türlü haksızlığa her türlü hukuksuzluğa da sahip çıkar sahte muhafazakarlar.
  4 -1 ... mel mel bakan gibson
 5. 5.
  (bkz: sözlükte monarşi arayışları)
  1 ... usualsuspects
 6. 4.
  ibb baskanin onayi gerekiyorsa yenisini atariz olur biter.
  -3 ... kafabulanadam
 7. 3.
  https://m.uludagsozluk.com/e/42546004/

  Sırf vakıf ve gruplara akan musluğu kıstığı için bugün seçim yapılsa en az 900.000 daha geçirir siz rahat olun.
  3 ... flat head
 8. 2.
  bir de "istanbul'u kaybeden türkiye'yi kaybeder" diye bir lafımız olacak. lafın sahibi görmüş geçirmiş bir kişi ki şimdilik 1000 odalı sarayda ikamet ediyor.
  6 -1 ... ben de yazdim
 9. 1.
  Otur işine bak ayarıyla sudan çıkmış hamsiye dönen mamoğli'nin sonunda anlayacağı gerçek.

  Uyduruk bir zaferle kendini halk savaşçısı ilan eden mamoğli ve yandaşları umarım iddialı iddialı konuşmadan önce ayaklarını denk alırlar...
  2 -12 ... agca