bugün

kimi insanlarla artık o kadar aşmıssınızdır ki; gözlerle bile konuşursunuz. ve ardından bu soruyu sorarsınız. hakikaten aynı şeyi düşünüyorsunuzdur.
4 yıldır aynı odayı paylaştığınız ve 24 saat birarada yaşadığınız insan için aranızda kurduğunuz telepatinin sonucudur. zamanla kendinizi gereksiz hissedersiniz çünkü o sizin yerinize de konuşmaya ve düşünmeye başlar, siz konu mankeni olarak hayatınıza devam edersiniz.
-sen de benim dusundugum seyi mi dusunuyorsun?
-evet sevgilim!
-sapik herif...
(bkz: aynı anda aynı şeyleri mi hissediyoruz)
bir amerikan filmi klişesi. amerikalıların nasıl bir telekinetik güçlerinin olduğunun göstergesidir. çünkü bu cümleyi kurup da "evet" yanıtını almayan evet yanıtını alıp da bu yanıtların birbirinin aynı olmaması durumu yoktur. yani ne olurdu şöyle sosyal buhranlı sanat kaygılı bir amerikan filminde bu soru sorulsa karşılığında başka bir cevap alınıp durumda tamamen göt olarak kalsa.

- morhoronlar sendır dağının kuzeyine yerleşmiş sanırım, sanırım... sen de benim düşündüğümün aynısını mı düşünüyorsun jack?
- evet aynısını düşünüyorum. yetti lan yetti senin tahakkümünde yaşamak. lan 3 amerikalı bir araya geldiğimizde neden illa bir kahraman çıkıyor piyasaya. ben olucam lan kahraman. aynı şeyi düşünmüyoruz a.k. ben burdan nasıl götü kurtarır karım lisa ve oğlum canıtın ile bostona kaçarım onu düşünüyorum. at suratlı ibne.
- hey hey hey sakin ol jack, hepimiz çok gerginiz.
sex sonrasında.
- sen de benim düşündüğümü mü düşünüyorsun tatlım
+ evet
- muhteşemdi değil mi?
+ saçmalama. en berbat deneyimimdi.
-yoksa sen de benim düşündüğümü mü düşünüyosun?
-yoksa???
-evet, işte o
-eee
-eeee
-aynı anda haa,bak sen şu işe
-evet, kalplerimiz birmiş
-telepati kuruyoruz artık
-vay beee
-eeee
-ne eeesi hadi artık
-tamam da ne??
-başlayalım
-neye başlıyoruz
-neyi düşünüyosak ona
-bi dakka bi dakka ne düşünüyomuşuz biz??
-nasıl ya??ne düşünüyoruz??
-yok artık
-ne
-yok bişey
-e başlamayacakmıyız
-uzattın ama ne düşünüyosan açıkça söyle *
-aynı şeyi düşündüğümüzü düşünüyodum ama yanılmışım
-ben de öyle düşünmüştüm
-haha,bak aynı şeyi düşünüyomuşuz
-aa,hakkaten doğru bak
-ee,ne düşünüyosun söyle bakalım *
-önce sen *
-hayır önce sen *
-aaah, uzatma işte, önce sen *
-ufff *
-hakkaten uff ****
-sen de benim dusundugum seyi mi dusunuyorsun?
-evettt
-...
-yatak sanki daha rahat olur gibime geliyo.
genelde "yoksa?" ya da "sen de mi?" gibi karsılıklar gelir cumle sahibine, ki cıldırmamak elde değildir.
bir kerede bir filmde bir karakter desin ki: iyi de aga sen ne düşünüyorsun ki? önce bunu bir konusalım.
ama yok eleman acayip telepatik, manyak zekidir ya anlar hemen. bir kere de anlamayın lan.
haa ama bak adamımız heroes karakteridir, o ayrı. burası sözün bittiği yerdir o zaman.
telepatinin had safhada olmasıdır.
Telepati? Belkide ortamda sözü geçen konunun tek çıkar yolu olması ve iki kişininde o konuyu ister istemez düşünmesi sonucu ortaya zorunlu olarak çıkması gereken şey. o.O . Bunu ihtimaller olarak da düşünebiliriz. En güçlü ihtimal kimse herkes o ihtimali düşünür ve aynı şeyi mi düşünüyoruz biz diye bir tavır takınırlar. * Nedense bu olay aradaki kardeşlik dostluk bağının gelişmesinde çok büyük bir etkiye sahiptir.