bugün

Sırrı sakık denilen dangalak tarafından emniyet mensubuna sarf edilmiş sözlerdir. ve devamında "senin bakanın benim muhattabımdır" şeklinde sona ermiştir. Yanında çalışan hizmetçiye/işçiye verdiği maaş karşılığı sanki malıymış gibi davranan sonradan görme biriyle aynı anlayışa sahiptir çünkü emniyet mensubu keyfinden değil görevi itibariyle oradadır. Muhtemelen kendi inisiyatifine kalsa en son koruyacağı kişi de sırrı sakık olduğu halde işini yapmaktadır. Milletvekili dokunulmazlığı diye saçma bir şey olduğu sürece bu rencide edici, onur kırıcı, kışkırtıcı, provakasyonlar dinmeyecektir.

edit : iki satır yorum yazmaya ermeyen akıllar ne hikmetse imla hatasını göze sokma konusunda gayet başarılılar. düzeltmiyorum o muhattabı nazarlık olsun. bütün entrylerinizi satır satır okutmayın bana.
milletvekili dokunulmazlığıyla değil, milletvekili ayılığıyla ilgili olan, o polise onu dedirtenlerin utanması gereken durum.
eskiden evlenme programarında sürekli olarak duyuyorduk şimdi başka yerlerde duymaya başladık.
müdürünü çağır bakayım sen diye devam eder bu konusma. cevap su olmalıdır müdüründe seninde taaaa .......
muhattap değil bir kere o. muhatap. telafuzunu bilmediğiniz kelimeleri kullanmayınız efendim, kullanmayınız.
doğru yerde ve zamanında kullanıldığında çok yerinde bir cümledir.
(bkz: muhatab)
kavga yahut tartışma anında kullanılır.
sevdiğim, en sevdiğim, en sevdiğimdir.
hiç bir zaman demode olmaz. bayılıyorum bu söze, duygusal ve sinirli kişi sen benim muhattabım değilsin tamam mı? diyerek bir hışım çevirir kafasını ve sinirden ağlar ardından da.
varı ,yoğu ,malı , mülkü, eğitimi, kariyeri, mürekkep yalamışlığı olmasa da o en üst muhattab mertebesindedir.
onun aşağısı olanlar onun muhattabı asla olamazlar. şuan muhattabı olanlar da ileride muhattabı olamayacak olanlara adaydır,
heran herkesi muhattabı dışı bırakabilir.
genelde eski sevgililer bir birlerine kullanırlar bu cümleciği hani birazda laf sokmak amaçlıdır ' sen benim muhattabım değilsin artık ' kimsin ki sen durumuna getirilir koyucu bir cümledir.
(bkz: muhatab)
Bu lafın kime lan o zaman.