1. 1.
    bunu duyan kişi sevgilisinden ya da flört ettiği insan tarafından siktiri yiyecektir.

bir nevi alarmdır.

mevzu sizin iyiliğiniz değil, karşıdakinin söylemeye hazırlandığı can yakacak ( ya da yakmasını düşündüğü) sözlere kılıf bulma çabasıdır.
    güzel bir introdur. ama sonu bellidir.
    14 -1 ... evdeekmekyok
  2. 2.
    ama, fakat, lakin vb. bağlaçlarla devam edecek olan söz başıdır.
    8 -1 ... aeneskral
  3. 3.
    cümlenin yönünü değiştirmek için kullanılan sözlerle devam edecek olan sözün başıdır.
    3 -1 ... muslimaid
  4. 4.
    o gidenler,
    "sen iyi bir insansın" diyordu.
    ve hiç biri aslında iyi insan
    sevmiyordu.
    6 ... evdeekmekyok
  5. 5.
    Hedefe giden yolda niyeti örtbas etmek için birebir Taktiksel Girizgah manevrası. Karşı tarafı sözde üzmeden. Ya zaten kazığı atmışsın neyin edebiyatını yapıyorsun? Gözden düşürdüğün itibarını bu iki kelimeyle mi kurtaracaksın? Boşversene.
    1 -1 ... gazeloglu
  6. 6.
    daha iyilerine layıksın gibi devam etme ihtimali yüksek olan cümledir.
    3 ... emara
  7. 7.
    Bu cümle, bazen de sohbetin arasında söylenir ve tamamen iltifat amaçlıdır. Ben kaç kez duyduğumu hatırlamıyorum.
    Ayrıca böyle iltifat mı olur lan?
    2 ... testamentumeternum
  8. 8.
    "ve ben bu kadar iyi olmanı kaldıramıyorum anlamlandıramıyorum bu kadar da iyi olunmaz" diye devam ettiğine şahit olduğum gerçeği.
    1 ... missblueyes
  9. 9.
    sen tam bir piçsin ama ben gene de seviyorum sözünün zıttıdır.
    1 ... tukeneceiz
  10. 10.
    ne zaman bu cümleyi duysam yıkılan taraf ben oluyordum. keşke üzeri örtülü bu yalanı söylemektense gerçekleri söyleyip dürüst olsalardı gitmeden. o zaman bu kadar acı günler geçirmezdim.
    1 ... hatake kakashi