1. 1.
  bir diğer adı modern mantıktır. önermeler üzerinden doğru ve düzgün düşünme formlarını inceleyen bilim dalıdır.

  p,q,r,s,t gibi simgeler, öncülleri ifade eder.
  a,b,c gibi simgeler, özneyi ifade eder.
  >caps lock< f,g,h gibi simgeler, yüklemi ifade eder.
  x,y,z gibi simgeler, bilinmeyen değişkenleri ifade eder.
  4 ... sir nehuram
 2. 2.
  Klasik mantığı güzel güzel yaparken bir anda karşınıza gelmesiyle mantık dersine küfredersiniz.
  ... cahilbisikletci
 3. 3.
  klasik mantığı solda sıfır bırakacak mantıktır. hatta klasik mantığı var yaaa, ona çarpıp, beşe bölüp ne bileyim bilmem kaç tabanında logaritmasını alıp integralini de akşam yemeği niyetine yiyebilecek bi mantıktır.

  hele niceleme/yüklemler mantığı kısmı insanı ışık hızıyla hayattan soğutabilir. tam bir baş belasıdır. bir hafta ara verirsin çalışmaya hadi hooop baştan almak gerekebilir her şeyi. ad değişmezleri, yüklemler, söylem evreni, yorumlama anahtarı vs derken mahallenin delisi olma potansiyeli arttırabilir insanın.

  (bkz: çok dertliyim sözlük çook)
  1 ... mnemosyne
 4. 4.
  p v q , q ise p. bu ne ya.
  -1 ... adsoyad
 5. 5.
  türkiye gibi mantık fukarası bir ülkede birkaç adamdan dersi alınabilecek, anlaşılıp ilerletilebilecek mantıktır. cila niyetine biraz dil felsefesi de shotlarsanız... mmh. alâ gider.

  (bkz: teo grünberg)
  1 ... o v g e
 6. 6.
  hocanın anlatmasıyla bir bok anlamadığınız, arkadaşınızın anlatmasıyla kafanıza yerleşen bilmeyene çok zor, bilene çok kolay bilim.
  1 ... michaelscofield
 7. 7.
  tarık necati ılgıcıoğlu'nun öğretmemeye çalıştığı derstir. Ya kardeşim insanlar ilk sınavta tamamını A işaretleyip 25 alıp, 2. sınavda da 30 alarak DD alıp geçiyorsa bu işi öğrenmiş mi oluyor? Bu nasıl üst perdeden ders çalmak, nasıl felsefe, nasıl mantık? tarık necati ılgıcıoğlu bu dersi verecekse sembolik mantık 4 dersinde vermelidir.
  1 ... fiyakaliadamintekisin
 8. 8.
  felsefe öğrencileri için, orta halli bir matematik bölüm öğrencisinden öğrenmelerini tavsiye ettiğim mantıktır. felsefe bölümünde bir dönemlik dersi iki üç hafta içinde soyut matematik dersinde bitiriyor matematikçiler. aşağılamak gibi bir durum değil yapmaya çalıştığım ki tarafsızım zaten bana ne! lâkin faydalı olur söylediklerim. dikkate alınası...
  ... enteresanick
 9. 9.
  ilk başları kolay, ilerisi devreleri yakan türden bela bir ders.

  Örnek; Emre bir insandır ve tüm insanlar iki bacaklıdır. O halde emre de iki bacaklıysa Ahmet in götü kaymaktır.
  2 ... konglamere lenf nodu