bugün

uludağ üniversitesi tıp fakültesi psikiyatri anabilim dalı başkanı,uü rektör yardımcısı,al pacinoya benzerliği ve esprileriyle fakültenin en sevilen hocası olmayı başaran,birazda kırık olan yüce insan
kendisi de psikiyatrik hasta olan psikiyatrist
sözlülerde genelde zor sormayan,fakat aby yi öldürüp öldürüp dirilten hoca.
sevilen bir sima.hasta ile hasta,prof. ile prof. olmasını cok iyi beceren,geceleri part time stand-up gösterileri yapan insan.
derslerde sigara* içerek klasını konuşturan; yeri geldiğinde kamyon şoförü, bitirim delikanlı, yeri geldiğindeal pacino, piskolojik deli, stand upper*, ana-baba-kardaş üçgeninin iç açıları toplamı ayrıca prof. şahsiyet, sınavları formalite icabı yapan, uütf hastanesi 7. katında ikamet eden hatta alınan duyumlara göre bütün gün dürbünle kampüsü izleyip cozutan öğrencileri derhal huzuruna getirttiren, onlara güzel raporlar yazıp hayretleri şaşırtan, bıyık altından ustaca gülüp hızlı hızlı tespih çeken ulu insan.
(bkz: ekol)
birkaç ay ekseri ziyarette bulunduğum, beni sinir eden gülüşü sonucun da ziyaretlerime son verdiğim iyi, komik ama sadece ilaç yazıp konuşmayan psikiyatrist... * *
derslerde sigara ve çay içmesiyle ünlü sözlülerde kastırmayan ağzı bol laf yapan dersleride bir o kadar zevkli geçen hoca şahsiyet.ayrıca uludağ üniversitesi rektör yardımcısı.
ses tonu ve konuşma tarzıyla haluk bilginere benzettiğim,çılgın psikiyatrist.
psikiyatristlerin prototipidir kendisi.bi de top sakalı olsa..
en son pisuvarda yanyana idrar yollarımızı boşaltırken "hocam, ne olacak bizim şu iş?" dediğim ve öncesinde beni bir yıl boyunca türlü sallama, erteleme,güzelleme, koçaklamalara maruz bırakan saygıdeğer küfür ustası insan.
Tıp okumayı keyifli hale getirecek tek hoca...
uludağ üniversitesi tıp fakültesi psikiyatri anabilim dalı öğretim üyeliği yapmış olan doçent.

(bkz: depresyonun ayaktan tedavisi).
hasta: size güveniyorum hocam, çok iyi bir şöförsünüz.arabanız da çok iyi..
selçuk k.: sağolun.
hasta:ama ekibinizden bazılarının ehliyeti yok.
selçuk k.:ehliyet almak için buradalar.
harika bir doktordur. kendisine sonsuz teşekkürler.bana savaş savaş meydanında kazanılır demişti , o gün bugün savaş meydanını hiç terk etmedim.bir gün iyileşir miyim bilmem , ama gözlerimde hayat ışığının yeniden var olduğu kesin.
bi' tanısan yersin; o kadar tatlı profesördür.
derslerini kaçırmadığım için çok mutluyum; mükemmel bi' enerjisi var kendisinin, harika yaşanmışlıkları ve tecrübeleriyle hakkın veriyor işinin.
ama davranış bilimleri dersinin sınavında mahvetti beni; hem vize hem final böyle sorular olamaz... anlattıklarıyla uyuşturabilene aşk olsun cidden.
söylediğine göre; eğlenceyi bir doz fazla aldığımdan, kaçırmışım önemli noktaları; canı sağolsun, dersten geçeriz zaten. 4. sınıfta psikiyatri stajında çok eğleneceğime eminim; o günleri görürsem tabi.
Sohbeti keyifli, dünya şekeri insan
Bursa Türk Ocağı Derneği başkanı. Yabancı dillerde yazdığı kitaplarla birlikte anılan, yüzünden gülümsemesi eksik olmayan,kendini sevdiren güzel insan.
güncel Önemli Başlıklar