1. 1.
  ekonomi bilen doçent. annesi Füsun Sayek idi. 07.09.2014 tarihinde 783 oyla CHP PM'ye BYKP listesi 3. sıradan seçilmiştir.

  http://sayek.bilkent.edu.tr/

  https://twitter.com/selinsayek

  https://www.facebook.com/selin.s.boke

  http://tr.linkedin.com/pub/selin-sayek-boke/3/b97/46
  3 -2 ... recruit
 2. 2.
  chp'nin yeni genel başkan yardımcısı. ekonomi hakkında yazıları ve tv programları gayet ilgi çekici. işin doğrusu ben kendisinde yeni bir tansu çiller havası sezmedim de değil. buna karşın, kemal kılıçdaroğlu politikalarıyla c-hdp'ye dönmeye başlayan partinin en fazla meclis grup başkanvekili olabilecektir. kendisini böyle yetiştirmiş bir ismin mhp'de siyaset yapmasını isterdim. omurgalı ekonomik politikalar omurgalı siyasetle uygulanır zira.
  2 -4 ... 1 temmuz
 3. 3.
  iskender sayek ve füsun sayek gibi çok muhterem iki insanın evladıdır.

  akp için ali babacan ne ise, chp için de selin sayek o'dur.

  bilgili bir ekonomi kurmayıdır.
  3 -2 ... ali ekber rodos
 4. 4.
  Ekonomiyi insanlara Bilal'e anlatır gibi anlatan kadın. Tansu Çiller ve Kemal Derviş ile ekonomi programı açısından benzer değildir. Sosyal demokrat ekonomi modellerini savunmaktadır.
  ... birentrymvardinleyin
 5. 5.
  bilkentten eski hocam, şimdinin chp ekonomiden sorumlu genel başkan yardımcısı. ali babacan'ın chp muadili gibi görüyorum kendisini. zaten kendisi, akpnin ilk dönem ekonomi politikalarını epey savunuyordu. şimdi chpde de tam olarak onu vaat ediyor. tabi bir kaç önemli değişiklik de var. bir takım yapısal reformlar da vaat ediyor.

  tam bir sistem içi problem çözücü iktisatçı kendisi. klasik sol seçmene çok fazla hitap etmez ama bizde klasik solun ne kadar zayıf olduğunu göz önünde bulundurursak, iktisada olan ilgimizin zayıflığını hesaba katacak olursak, selin hoca gibi birisi doğru tercih gibi görünüyor teoride.

  ama geçmişte çok gördük teorileriyle çok ciddi gelecek vaat edip de siyasete girince pratik çözümler üretmekte ve politikayı idare etmekte zorlanan akademisyenleri. bir tanesi davutoğlu zaten. tansu çiller de örnek verilebilir. ama selin hocanın bu trende uymamasını çok istiyorum gerçekten. umarım kendisi başarılı olur.
  9 -1 ... turkoman20
 6. 6.
  aklı başında birisi.

  ama chp'de olması üzücü.
  3 -2 ... sehnsucht
 7. 7.
  emine ülker tarhan'ın gidişinden sonra büyük bir atak yaparak k.k nun koltuğuna oturması gereken ekonomist.
  1 -1 ... necati bilader
 8. 8.
  Bu nasıl bir akıcı konuşmadır.
  doğru söyle camdan mı okuyorsun hocam?
  1 ... kahtali mici gaz dolu kici
 9. 9.
  Chp'de öne çıkan, başarılı bir siyasetçidir.
  ... ayazhan
 10. 10.
  uzun süreçte chp'nin başında olabilecek bir bilim insanı, siyasetçi. ikna ediciliğinin yanında, takındığı müstesna ve aynı zamanda kibar tavır ile etkileyici olabilmekte. siyasi geleceği hakkında hemen bir öngörü ortaya koymak şimdiden pek mantıklı değil. merakla izliyor olacağım.
  ... lync