bugün

Türkiyedeki en meşhur roman karakteri muhtemelen.
“Kendi kendimeydim. Kendi kendime konuşuyordum. Yalnız yaşayanlar çoktan iki kişi."
uzun yıllar fetöcüler için çalışmış (kapatılan zaman yazarı), şimdi de milli ver yerli olduğunu iddia eden, dönek ve kaypak, her devir kim güçlüyse ona yaslanan erdemli yazarcık.
her gece bodrum ve pastırma yazı eserleri genelde lys(ayt)'ye hazırlanan eşit ağırlık öğrencilerince bilinir.
Roman ve öykülerinde ayrintilara inmis öğretici yani ağır basmistir.

Soylu aydinlarin dramini işler.

Öykü: cumartesi yalnızlığı, pastırma yazı, dostluklarin son günü, bir genclik çağına öyküler. ..

Roman: her gece bodrum, destan gönüller, ölüm ilişkileri, bir aksam alacası...

Deneme: çağdaşlık sorunları, düşünce ve duyarlik...

Anı: annem için, hatırlıyorum. ..

Şiir: ay ışığı

Oyun: cahide ölüm ve elmas

Senaryo: kırık bir aşk hikayesi
Kitapları iğrenç kapaklarıyla everest yayınlarindan cikan yazar. Kalburüstü bir yazardır. Yalniz kitap kapakları hakikaten iğrenc. Allahin hakki üç; igrenç.
bir zamanlar fetö'nün paçavrasında yazmış tip.
yıllarca cumhuriyet'te yazdıktan sonra zaman gazetesine geçmiş şahıs. kimilerince iyi romancı zannedilir. m.c. anday tarafından osmanlı aşığı genç yazarımız olarak nitelenip ayar yemişliği vardır.
her tarzda ürün veren insan. şiir, roman, deneme, senaryo, makale...
kalemi zayıftır.
Cehennem kraliçesi ile bitirdim sandığım yazardır. Bitirmediğimi,bitecek bir yazar olmadığını kısa bir tartışma sonunda anladım. Kadına bakılşını sevmiştim,ruhunu ince bulmuştum,güce bir kibarlık yüklediğini düşünmüştüm. Benim için mel'un kitabını edinme zamanı gelmiştir.
“Nasıl fırtınaydı, içtikçe içtikçe insanları sevmek. Tek tek kadınları, tek tek bu adamları. Gidip sarılmak, yarın her şey iyi olsun."
gazete yazılarını okuduğum, fakat kitaplarında maalesef aynı başarıyı gösteremediğim yazar.*
can yayınları kitaplarında adını sıklıkla gördüğüm kitap çevirmeni. (diye hatırlıyorum)
Eserlerini okuyan bilir; Selim ileri kitaplarında bile naiftir.
benimseyemediğim yazardır. eleştirilerine diyecek laf yok ama 5 sayfadan fazla okuyamam kendisini.
" Kaç hayatı bir arada yaşıyoruz. Her an bir başkası gibiyim. "
türk edebiyatında öykü dendiğinde akla gelenlerdendir. o, yeri doldurulması güç bir yazar, karamsar ve içli bir düz yazı ustasıdır. Cumartesi Yalnızlığı (1968, Pastırma Yazı (1971), Bir Denizin Eteklerinde (1980), Eski Defterde Solmuş Çiçekler (1982), Son Yaz Akşamı (1983), Destan Gönüller (1973), Her Gece Bodrum (1976) mutlaka okunması gereken eserlerinden. kendisiyle bu akşam sakarya büyükşehir belediyesi nin düzenlediği ustalara saygı akşamında tanışabilmek çok keyif verici ve onurlandırıcıydı. son romanı içinse (bkz: melun).
zaman da yazıyor olmasına incindiğim yazardır. elif şafak, nazan bekiroğlu ve daha kim yazarsa yazsın da, selim ileri oturmasaydı o masaya keşke.
zaman'da yazarak kendini marjinal gören yazardır.

radikal'de olsa şimdiye tüm liboş gençlik elinden düşürmezdi. milliyet olur bak.
http://aylaklemur.blogspo...5/cehennem-kralicesi.html
görsel
türk edebiyatının gay yazarlarındandır.
(bkz: ilginç gerçek)
bir romançoksever olarak nedense hiçbir romanını birkaç sayfadan fazla okuyamadığım usta edebiyatçı.
dünkü kral çıplak programında görünce hiçbir kitabını okumadığımı hatırladığım, programda dinledikten sonra daha bir sevdiğim yazar.
çok güzel konuşur, billur gibidir kelimeleri, kırıcı konuşmaz, naiftir, candır.
güncel Önemli Başlıklar