1. ?.
  (başlık anca sığdı, aslında ai değil de bilgisayar olacaktı. [ai: artificial intelligence: yapay zeka])

  bir sci-fi'de kahramanlarımız uzay gemisinden kaçarken hep sesini duyarız bunun. (zaten o gemi filmin sonunda illaki patlayacak) bir de böyle sakindir, yumuşak seslidir. neden herif sesi koymadıklarını hep merak etmişimdir. kadın sesi mürettebatı daha sakin tutuyor olsa gerek.

  *self destruct sequence initiated. five.. minutes before the explosion* diye takılır, son 10 saniyeyi ise teker teker sayar.

  *self destruct in.. five, four, three, two, one...* [kamera geminin içinden çıkar, Gemiyi uzaydan, biraz uzaktan geniş açıyla görürüz, 2 saniye ölüm sessizliği olurrrrr]

  (bkz: pause)
  2 ... double cross
 2. 1.
  akabinde olaylar sadece iki farklı şekilde gelişebilir. ya bilgisayar dahimiz yanındaki taş gibi hatunun etkisiyle klavyeye abanarak bir şeyler girer ve 1 saniye kala durdurur. ya da kaslı elemanımızla taş gibi hatunumuz yapıdan dışarı çıkar yaklaşık 10 metre uzaklaşmalarının ardından söz konusu yapı havaya uçar kaslı abimiz taş gibi hatunla yere atlar ve hatunu korumaya alır. daha sonra öpüşürler, sevişme faslına geçilir. söz konusu film dünyada geçiyorsa anında polisler gelir ve bu çift hiç istifini bozmadan öpüşmeye devam ederler. sonra ordaki şeriflerden biri mutlaka kaslı elemanın kankası falan çıkar.

  +hey joe işe geri dönüyorsun ha?
  -işten ne kastettiğine bağlı terrance.
  *hatun öpülür*
  1 ... kirk hammett in wah pedali