bugün

Yıllar sonra hadese hak vermek neyse...
2006-2009 yılları arasında yayınlanmış bir efsane.
bir zamanların efsane sihirli dizisi.
iyilik temalı efsane sihirli dizi.
a2'de tekrarları yayınlanan dizi.
https://www.youtube.com/watch?v=cc-fwnjTcdE
efsane dizi, hala arada eski bölümlerini açıp izler nostalji yaparım, duygulanırım.
bu dizilerin yayınlandığı zamanlar dünya daha güzel bir yerdi.
bu dizilerin yeni bölümlerinin çekildiği zamanlar dünya daha güzel bir yerdi.
Selena, 10 Eylül 2006 tarihinde Atv'de yayınlanmaya başlayan fantastik kurgu ve komedi türündeki Türk televizyon dizisidir.

Sinem Kobal, Hakan Altıner, Sinan Çalışkanoğlu, Kayhan Yıldızoğlu, Ümit Erdim, Serkan Şenalp, Cansu Demirci gibi oyuncuların rol aldığı dizi izleyiciler tarafından beğeniyle izlenmiştir. 3 sezondan oluşan dizi 19 Nisan 2009 tarihinde yayınlanan 104.bölümü ile final yaparak sona ermiştir.

Anneleri, Selena ile arkadaş olan Selin, Leyla ve Nazlı'nın Ekrem Aykar adlı amcalarından başka akrabaları yoktur. Bu üç kız yetim ve öksüz olduğu için istanbul'daki amcalarının yanında kalmaya başlarlar. Fakat yengeleri Aslı Aykar ve önceki evliliğinden olma kızı Kıvılcım Aykar bu duruma ne kadar karşı çıksalar ve onları istemeseler de Selin, Leyla ve Nazlı o evde kalmaya devam ederler. Kızlar Kıvılcım'ın okulu Fitnat Kolej'e başlarlar. Kıvılcım ve arkadaşları iremsu ve Dilara daha okulun ilk gününden itibaren Selin, Leyla ve Nazlı'yı okuldan attırmak için uğraşmaya başlarlar.

Öte yandan Selena kızların okuluna geldiğinde Burak Kocataş adlı Türkçe öğretmeni ile tanışırlar ve birbirlerine âşık olurlar. Selin ise sınıf arkadaşı Ozan'a âşık olur ve çıkmaya başlarlar ve bu durum Kıvılcım'ın hiç hoşuna gitmez ve onları ayırmaya çalışır. Aslı ve Kıvılcım kızları ne kadar evden atmak istese de kızlar hep işin içinden çıkarlar ve evde kalmaya devam ederler. Akatlar Kültür Merkezi'nde yapılan Jetix Çocuk Ödülleri ödül töreninde Selena, "En Sevilen Yerli Televizyon Dizisi" seçilmiştir.
Kırmızı çizgimdir. Hala sabahları çok erken uyandıkça YouTubedan videolarını izlerim.
efsane dizi, hala arada youtube'tan açıp eski bölümlerini izlerim..
bana güngören'i sevdiren dizi.
Bir insan ve bir ütopyalı arasında geçen aşk dizisi.
efsane dizidir.
masal anlatma yeter, o saf aşık yok artık
yeter anlatma inanmam yalanlarına....
Bir yerde görmüştüm 3 kızın isimlerinin ilk hecesi diye.
Bu diziyi küçükken izleyip de Yüce Honos'u Tanrının gerçek tipi olarak görmeyen var mı merak ediyorum.
kızlar baloya gittiğinde nazlı'nın 4yüz'ün dandini şarkısını söylediği dizi.
hani sen iyilerin dostu, kötülerin düşmanıydın?
hani sen dünyaya iyilikler ve adalet dağıtmaya geliyordun?

bırak artık burak öğretmenin peşini ve bir şeyler yap lütfen.
baksana halimize her yer kötülükten geçilmez oldu.
güncel Önemli Başlıklar