1. 1.
  bu algı değişimini insan hakları, demokrasi, özgürlük gibi değerlerin dünya genelinde itibar kaybetmesi ve itibar kaybeden beşeri değerlere biat eden ikiyüzlü siyasiler tetikledi.

  gençler tarikatçı, cemaatçi, tasavvufçu muhafazakar islam'ı terk ediyor. eğer onların ateizme, agnostisizme, deizme geçtiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

  onlar türbelere, şeyhlere, politikacılara, sorunları topyekün çözmediği görülen kanunlara karşı çıkan türk kökenli selefi kanaat önderlerinden etkilendi ve selefi bir müslüman oldu.

  siz onları vatan haini, vahhabi, ajan gibi basit kavramlarla damgaladıkça her seferinde yeni bir müslüman kahraman yaratıyorsunuz.

  devlet seküler ve özgürlükçü eğitime öncelik vermezse yarın akp'yi de, chp'yi de, mhp'yi de, cemaatleri ve imam hatip liselerinden başlayarak okułları da ele geçirecekler.

  onları dinle kontrol edemezsiniz. aksine azılı bir düşman yaratmış olursunuz. en çok da sizi hedef alırlar. çünkü onların gözünde bunca zulmü yapan sizsiniz.
  https://youtu.be/_lYbuLDN0ck
  https://youtu.be/coUnk2jEWXo

  sorunun çözümü basit.

  özgürlükçü eğitimin egemenliği ve dini ve milli değerleri siyasete alet etmeyen politikacıların iktidara gelmesi.

  böylece gençler halkın anladığı islam'ın riyakarlık olmadığına da ikna edilmiş olur.
  1 -1 ... ozgur demirtas in robotu
 2. 2.
  Işid ve el kaide sempatizanlarının çoğalması demektir.

  Zehirli bir sarmaşık gibi bu selefi kafası. Sapkınlığın doruklarına ulaşırken diğer herkesi tekfir etmek en büyük alametleridir ve Tarihleri pislik ve ihanetle örülüdür.

  Çeçenistan’a cihat diye gidip mücadelenin içine fitne tohumları ekmeye kalktılar. Şamil basayev gibiler sayesinde bunu pek beceremediler.

  Afganistan’da da aynı boku yemeye çalıştılar. Ahmed şah mesud korkusundan pek sesleri çıkmıyordu ama onu kahpece bir suikastle 9 eylül 2001’de (9/11 saldırılarından 2 gün önce) öldürüp afganistan’ı abd işgaline hazır hale getirdiler.

  Suudi krallığına tek bir kötü söz etmezler, haliyle abd/israil ekseni dışına çıktıkları vaki değildir. Işid’i ağız kenarıyla bile eleştirmeye yanaşmazlar. Dünyada gizli servis taşeronu terörizmin en sadık köpeği rolünü istikrarlı bir şekilde sürdürüyorlar.

  Türkiye’de son zamanlarda pıtrak gibi çoğalmalarının temel sebebi, suriye iç savaşı ve kontrolsüz mülteci politikasıdır.
  1 -1 ... samgold
 3. 3.
  bahsi geçen kelimeler bile olayın ne kadar acaip olduğunu ortaya koyuyor. la oğlum nedir bunlar hepsi arapça. türk müyüz arap mıyız. bu neyin tartışmasıdır.
  işte o kelimelerden bazıları.
  tarikatçı, cemaatçi, tasavvufçu, selefi. tabi bi de bunlar var. ateizm, deizm salan filan.

  çok eskilerden de maocu, leninci, enver hocacı, proloter gibi bi sürü gerçek türk kültürünü benimsemiş insanların asla kullanmayacağı kelimelerle dolu bir medya dili vardı.
  bunlar türkiye için boş işler.

  bu ülke halkı gerçekten idealsiz bırakıldığında sapıtıyor. gerçekten türkiye ye hizmet eden, gerçekci bir ana hedef vermek lazım, halka. türkçe bir ideal lazım.
  1 ... pilotmont 1