bugün

cübbeli ahmet'in iddiasıdır. devlet tarafından ciddiye alınmıştır.

https://www.sozcu.com.tr/...eleme-baslatildi-6047818/

işte böyle... her zaman dediğim gibi, türkiye'de kim neyi atamızdan daha iyi bildiğini sanırsa sansın, döner dolaşır atamızın dediği yere gelir. ne demişti atamız?

"Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır."

bak tarikat mensupları bile diğer tarikatlardan korkar oldu!

yobazlara defalarca söyledim: yatın kalkın bu ülkede olduğumuz için dua edin. zira bizi ortak düşman bellediğiniz için şerriniz birbirinize fazla dokunmuyor. biz bir gün yok olursak, ertesi gün birbirinizi kesmeye başlarsınız aynen afganistan'daki yobazların yaptığı gibi...
ülkenin bekası için son derece önem arzeden silahlanmadır.

ne var ki, internet dünyasının çöplüğü olan uludağ sözlük'te ilgi görmemiş haliyle.

her neyse...
bakınız içişleri bakanlığı şöyle açıklama yapmış;

--spoiler--
içişleri Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Bakan Yardımcısı Ersoy iddialara kayıtsız kalmalarının mümkün olmadığını, terör ve istihbarat birimlerinin tahkikata başladığını belirtti.
--spoiler--

tahkikat başlatmışlar...

tavşana kaç, tazıya tut hesabı...

sanki devlet bunların silahlandığını bilmiyor.

15 temmuz darbe girişiminin olduğu gün kaybolan binlerce silah nerede hala bilinmiyor. içişleri bakanlığı tarikatların silahlandığını duyunca şaşırıyor.

olm ne güzel bir ülke yönetimi bu...

buradan laik, demokratik, cumhuriyetçi arkadaşlara verebileceğim yegane tavsiye silahlanmalarıdır.

bakınız sizi korumasını beklediğiniz kolluk kuvvetlerinin içinde de binlerce tarikat mensubu var.

şunu hiçbir zaman unutmayın.
bundan bir sonraki darbe girişimi türkiye'nin rejimine, sosyal hayatına yönelik gerici yobaz darbe girişimi olacaktır ve tarikatların eliyle gerçekleşecektir.

o zaman polisten, askerden sizi ve ailenizi korumasını beklemeyin. şimdiden önleminizi alın.

sevdiklerinizi bu pisliklerden yalnızca siz koruyabilirsiniz...
bunlar silahlanırken içişleri bakanı anayasa mahkemesi ile uğraşmaktadır.
inşallah selefiler ile tarikatlar birbirine girer bende çekirdeğimle katılırım.
sanki bilmiyordu akebe. akebenin tek düşmanı türkler ve türkiye cumhuriyetidir ve onlar için düşmanının düşmanı kim olursa olsun dostlarıdır.

hepinizi üst üste koyucaz zaten bizde ayırmıycaz, halefi, tayyibi, bakaracı makaracı.
Ülkeye bak istihbarat emniyet uyuyor tarikat liderleri istihbarat bilgisi veriyor.

Sahi mit ne işe yarar içişleri çogzel uyuyor.
Delinin biri kuyuya taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış durumu.
Cübbeli denilen yanmaz kefen satan üçkağıtçının iddiasıydı bu olay. Aklınca selefiler tü kaka, biz iyiyiz numarası yapıyor. Benzerini solcular ya da başka birisi için söyleseydi mahkeme mahkeme süründürürlerdi. Ama hedefe oturttukları kesim sesi az çıkan, çıksa da duyulmayan azınlık bir kesim olduğu için sorun yok.
avrupa - amerikan çatışması şiddetleniyor .....

doların yükselmesi sadece damadın beceriksizliği değil .

amerika ve israil iran konusunda bastırıyor .

ne alakası var değilmi ???

cübbelinin perinçek sevgisi tesadüf mü ????????

bu selefi gruplar amerikan kuklası ....

birde şunlar var .....

ABD kara para izleme kurulu Banka listesini açıklamış
2 Trilyon dolarlık yaptırım delme listesi ilk 10 banka

https://pbs.twimg.com/med...format=jpg&name=small

https://twitter.com/temmu...tatus/1307786954000551937
islam nedir, fraksiyonlar nelerdir bilmeden kendini Ortadoğu uzmanı zanneden Ulusözlük herboku bilme timi yine salladılça sallamış. Adam bilmiyor ki selefiler bıyıksız sakal bırakırlar gitmiş rastgele bir tarikatçı resmini koymuş. Ayrıca merdiven altıda olsa yakın mesafeden senin gibi 5 taneyi delik deşik eder o merdivanaltı üretim makinalar. Lütfen kimse bilgi kirliliği yapmasın, yıllardır bilgi içerikli entry göremiyoruz burada gidin tasavvuf, selefilik, vahhabilik, şia, haricilik nedir bunları öğrenip karalayın aslanım ya da az ötede oynayın..
2023 seçim sonuçları çok önemli bu yüzden.akp kaybederse bunlar sokağa çıkar.cok ciddi bir sorun.
Cübbelinin 2000 selefi dernek silahlanıyor tarzı hayalperest iddiası.

Bir varmış, bir yokmuş. ALLAHIN kulu çokmuş. Evvel zaman içinde kalbur saman içinde, pireler berber iken develer tellal iken, eşek mühürdar, katır silahtar iken; ben anamın beşiğini tıngır mıngır sallar iken, yaranı safa, kıźıştı kafa, ak sakal, kara sakal, berber elinden yeni çıkmış bir taze sakal.. kasap olsam sallayamam satırı, nalbant olsam nallayamam katırı, hamama girsem sorar mıyım natırı, nadan olan bilmez ahbap hatırı. Dereden geldim, tepeden geldim, sandığa girdim, birde ne göreyim 2000 selefi dernek silahlanıyor hahahdhhshdsjj

Cübbeli ahmet mahmut kafirlikte ünlü, tıngır elek, tıngır felek demiş bu masalı anlatmış. Biri de dememiş ki, "2000 mi? Say ulan!"

Cübbeli domuzu baktı, tarikat üyeleri erkeklere hallediyor, çoluğu çocuğu istismar ediyor, millete şifa diye tenasül organını öptürenler, teberrüken hoca şeyh denen şarlatanlara karısını kaynanasını sunanlar derken en sonunda çember daraldı. Kurtulma niyeti ile selefileri attı kolluk kuvvetlerinin önüne.

Bu çıktı tv'ye enayi oturuyor köşede. Şöyle etti, böyle etti. Enayi yerinden kalktı. Yüzümüze baktı. Çıktık birlikte yola, ne sağa saptık ne sola.. az gittik uz gittik, dere tepe düz gittik. Altı ay bir güz gittik, birde arkamıza baktık ki bir arpa boyu yer gitmişiz.. biz ne diye çıktık bu müşrikle yola.. ne dönülür geri, ne gidilir ileri, sana birşeyler anlatalım bari enayi, gel beri, gel beri..

Cübbeli! Selefiler sen ve senin gibi şarlatanlardan olmadığı için onlardan rahatsız olabilir misin? Sadece soruyorum.
Selefiler sizler gibi benim şeyhim gaybı bilir demiyor. Selefiler benim şeyhim havadaki uçağı tutar demiyor. Selefiler "biri ölse azap melekleri onu yakalasa ben nakşibendi tarikatının halidi kolundanım dese onu bırakırlar" tarzı gülünç vaatler vermiyor. Selefiler nal satmıyor. Selefiler yanmayan kefen satmıyor. Selefiler kıssa anlatınca bire bin katmıyor. Selefiler protez kol öpmüyor. Selefiler fethullah gülen'e hocaefendi demiyor. Selefiler hadis uydurmuyor. Selefiler dua uydurmuyor. Selefiler ölmüş insanlardan medet beklemiyor. Selefiler kabirlere secde etmiyor. selefilerin cemaatlerinde "muhammed mustafa eşittir allah" tarzı şirke giren sözler söylenmiyor. Selefiler cemaatlerinde "hadis zayıftır, uydurmadır, sahihtir, hangi kitaptadır, bu işleri sakın karıştırmayın. sizi hiç alakadar etmez, Siz neye bakacaksınız, hocalar size ne anlattı ona bakacaksınız." şeklinde taassupçu cahilce ifadeler söylenmiyor. Selefiler "allah bizzat bize tecelli bulundu" demiyor. Selefiler, Allah için "ete kemiğe büründüm, Mahmut diye göründüm" Demiyor.
Selefiler "evliyaları devreden çıkar. Direkt Allaha bağlanıyorum falan filan. Sen şeytana bağlanıyorsun. Direkt Allah'a bağlanıyorum diyen şeytana bağlanıyordur." diye saçmalamıyor. Bu arada cübbeli burada ne demek istedin? Direkt Allah'a bağlanırsanız bizim gibi şeytanlar işsiz kalır mı demek istedin? Neyse. Selefiler "yetiş ya resulallah, yetişin ey Allahın dostları" diyerek Allahtan başkasından medet ummuyor dua etmiyor. Zira dua ibadettir. ibadet yalnızca Allah'a yapılır! Selefiler "Allahtan gayrından yardım istemek caizdir. Caizdir. eğer Allahtan başka kimse yaratamaz, yaratan ancak allahtır. Bu kişi bana yardım etsede yine yaratmış olan allahtır. Bunu bana sebep ve vesile kılmıştır diye inanıyorsan, istediğinden istediğin yardımı maddi ve manevi ölüdende diridende farketmez iste." Diye uydurmuyor. Selefiler cemaatlerinde "mahmut efendiye 15 yıl önce azrail geldi, oda elini kaldırıp ben şimdi gelmek istemiyorum dedi" şeklinde komik iddialar ortaya koymuyor. Selefiler senin gibi abdulkadir geylani'ye kafir demiyor. Ona niye kafir dediğinin farkındayız bu arada. Adamın yıllar önceki eserleri, bugün senin dini kullanarak yaptığın ticaretine taş koyuyor. Cübbeli sen ki, Ahmed b. Hanbel'e bile "vahhabi" diyebilen arsız köpek! Cübbeli sen büyük sıkıntıları gideren ilahının ahmed el rufai olduğunu ileri sürmüyor musun? Yani bir insanın. Ben selefilerden hiç böyle şeyler duymadım. Selefiler, "rabbimi rüyamda çok güzel bir delikanlı suretinde gördüm." Demiyor. Selefilerde çalgılı sapkın sözde zikir ayinleri yok. Selefiler birbirlerinin karınlarına ibadet ediyoruz diye şiş sokmuyorlar. Selefilerin cemaatleri halka "bir evliyaullahın huzurunda bir an durmak 150 sene ihlas üzere ibadet etmekten efdaldir." demiyor!
Selefiler kuran ve sünneti yok saymazlar.
Selefiler kula kulluk etmezler.
Selefilerin Allahtan başka yardımcısı yoktur.
Selefiler senin gibi tağutun eteğine yapışmazlar.
Selefiler yalnızca Allaha ibadet eder ve yalnızca ondan medet umarlar.
Selefiler yalnızca Allaha ibadet etmeyi ve ona şirk koşmamayı tavsiye ederler.
Hâl böyle iken kim müslüman, kim kafir, kim tekfirci, kim cehennem köpeği, kimlerin tekbirlerine semada melekler lanet okuyor. Tartışmaya gerek yok diye düşünüyorum.

Yoksa sen resul'un düşmanlarını bilmiyor musun?
Onu ayıplayıp iftiralarla ona muhalefet ettiler.
Siz resul'ün sözlerine muhalefet ettiniz.
Ben ise filancanın cüretkar sözlerine muhalefet ettim.
Ey bu şeyhlere muhalefet etmekten razı olan,
Bu rahman'a itaat etmek için tek yoldur!

Cübbelinin selefiler silahlanıyor iddiasından kasıt, türkçeye çevrilen selefin eserleri olabilir. Bir polisin 2010 yılında "bunların düşünceleri silahtan daha etkili" demesi gibi, fikirlere karşı koyamayıp bununla kendi çürük itikadlarının paramparça olması hasebiyle böyle kitapları silah, bomba gibi görmüş olabilir.
Bunlardan en etkili iki silah ibn huzeyme'nin "kitabut tevhidi" ve buhari'nin "halku efalil ibad" adlı eseridir. Isim ve sıfatlarla, allah'ın arşa istiva etmesiyle ilgili konularda bu gibi seleften nakiller, cübbeli gibi zındıklara füze ve roket etkisi yapmış olabilir.

Aklıma bir polisin yazılarımı beğenmesi geldi. Tolstoy değilim oysaki pekte birşey yazmamış, olanı yazmıştım. Zannımca onları yazabilmeme şaşırmışlardı. "Bak içerde çürürsün" tarzı tehditler bizim kalemin mürekkebini kurutmadı hahaha.