bugün

yarın tarihe geçecek bir konseri olan uluslararası sanatçımız.

11 aralık 2019 selda bağcan bgm senfoni konseri.
YouTube'dan krakow konserini izliyorum. Yıllarca vatan haini, anarşist denilen bu insanın Türkiye'den selamlar diyerek sahneye çıkışı akabinde binlerce polonyalının alkışı koparması.. Bu işte bir işler var ve o işler bu kadını doldurulamayacak bir yere koyuyor. Çoook büyüksün üstad.
kızıl saçlı hali çok tatlıdır. ellerini öpesim geliyor.
Mükemmel sesiyle hayran olduğum, gerçek sanatçılardan bir tanesidir.
Selda Bağcan 1948 yılında Muğla’nın merkez ilçesi Menteşe’de doğmuştur. Annesi Öğretmen babası Veteriner Hekimdir. Öğrencilik yılları Ankara’da geçen Selda Bağcan, Ankara Üniversitesi Fen Fakültesinde Fizik Mühendisliği bölümünden 1971 yılında mezun olan değerli sanatçımız.
görsel

Çok büyük sanatçı çok.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
Sarılmak istiyorum.
--spoiler--
sırf solcu olduğu için haddinden fazla ilgi gören, yaşlılığında şöhret olabilmiş balon bir sanatçı.
kulak tırmalayıcı bir sese sahiptir, siyasi kimliği de çöptür. atatürkü de sömürür solculuğu da.
--spoiler--
sırf solcu olduğu için değil türkücü olduğu için ilgi görüyor sanırım. "adaletin bu mu dünya" isimli bir şarkısı vardır. sen de kıskan, dur anca. Sen bence git namaz kıl, akşam okunacakmış.
ben de sevmem pek kendisi ama kötülemeye gerek var mı?
selda hanım çok güzel söylüyor, allah vergisi bir sesi var. Ayıp etti ama hiç sorun değil. Hakikat kapısı'ndaki 2 makam küsme diyor;

2. Kimsenin ayıbını görmemek

4. Allah’ın her yarattığını sevmek
Ahmet Kaya ile beraber söyledikleri kocero şarkısını çok severim.
öyle bir yerdeyim ki parçasıyla insanın ruhunun içinden geçer. dejenere olmuş ruhları sorguya çeker, tokatlar adeta.

nasıl söyledin be abla;

https://www.youtube.com/watch?v=L_TTuw2Y9gc
sesine ve sanatına saygım var. Ama tarzı biraz politik, solcuların sembollerinden kendisi. isteyerek veya istemeyerek böyle bir misyon edinmiş. Konserine gider miyim? Biraz zor gibi. Ama kendisinin sanatçı olduğunu kabul ediyorum.
kocamadan önce ortalığı yıkar geçerdi her konserinde.
Sanat konusunda ismini ağzına salavatla almak gerekecek nadir insanlardandır. Özellikle Uğur Mumcu için seslendirdiği eser çok duygulu. Hayat görüşü bana uymasa da kalitesi olan insanlardandır.
güncel Önemli Başlıklar