bugün

Sevdiğimiz bir tane selanikli var ama tabi tüm selaniklileri sevecez diye bir şey yok. Her selanikliyi sevmek zorunda değiliz.
mesele sevip sevmemen değildir, mesele nasıl oluyor da böyle bir insanı sevmiyor oluşundur. bir insan nasıl bir katıksız olur ki bu yüce insanı sevemez? ülkesinin kurucusunu, bu şekilde istediği gibi konuşabilmesine olanak sağlayan insanı sevemez?
(bkz: dont feed the troll)

please.
değilsin cevabına sahip sorudur. tıpkı bizim seni sevmediğimiz gibi. tıpkı saygı duyuyorum deyip selanikli dediğin için senden nefret ettiğimiz gibi.

hani böyle ortamlarda özellikle küfre karşıyım ancak bazıları resmen bana sövün diye yalvarıyor. yemek gibi su gibi ihtiyaç olmuş bunlara küfürden besleniyorlar. insanlar gezince mutlu olur sevince mutlu olur sevilince mutlu olur bunlarda kendilerinden tiksinilmesinden mutlu oluyor. ben buradaki bu tipleri başka türlü tanımlayamıyorum. selanikli imiş angutistanlı seni. millette meraktan geberiyor idi kim seviyor kim sevmiyor diye. böyle sürekli kelimeleri değiştirerek aynı başlıkları açın sürekli ki merakımız giderilsin..
Sevmek zorunda degilsin, bende sirf daha fazla kadinla birlikte olmak icin din uyduran muhammed i sevmiyorum.
zorundasın.. lamı cimi yok hemşerim. hem seveceksin, hem saygı duyacaksın. böyle böyle başlıyorsunuz. göt korkusu bacayı sarmış iken mevzuyu hiç açmazsınız, bir miktar serbestlik görünce aslında eleştirilebilmesi gerekir demeye, sonra aşama aşama saygı duyuyorum, sevmiyorum en son nefret ediyorum deyip küfürler etmeye, saldırmaya kadar gidiyorsunuz.

bir insan türk olur da nasıl kemal paşadan yana olmaz
(bkz: mekke liyi sevmek zorunda mıyız)
(bkz: cübbeliyi sevmek zorunda mıyız).

teşbihte hata oldu gerçi.
evet sevmek zorundayız, selanikli dediğiniz ama aslında makedonya'nın türkmen köyünden olduğu bilinen büyük lideri sevmek zorundayız.
15 temmuz ihanetinden sonra değeri biraz daha anlaşılmıştır.
değilsin tabi ki denir. sen yunan'ı sev mesela.fesli biri gibi.
Bence sevmesen bile takdir etmek zorundasın.
manastır şehri makedonya sınırlarındadır. Mustafa Kemal paşa'yı orada sevmeyen yok. Biz hem müslümanlığımızı korumuş hem de Atatürk'ün yolundan gidebilmiş bir milletiz orada.
Selanikliyi bırak da seni kim sevecek ?

Cenazende 4 tane seni omuzlayacak arkadaş edinebildin mi kendine?

Kalbinin bu pisliğiyle , hiç sanmıyorum..
Hayır sevmez zorunda değilsin. ama hangi atamız olursa olsun saygı duymak ve saygı çerçevesinde eleştirilermek zorundasın.
zorundasın. bu bir seçenek değil, bir opsiyon değil. zorundasın. 31 martta yıldırım ordularının, hareket ordularının çiğnediği ezmelerden, çanakkale de ezilen ibnelerden, sakarya veya başkomutanlık meydan savaşlarında deşilen gavurlardan, menemen'de kubilayı şehit eden yavşaklardan, şey sait itlerinden ve sair nice tepelediğimiz hasımlardan değilsen,

seveceksin.
sevmiyorsan, türkiye cumhuriyeti haricinde 194 ülke daha var, al pasaportunu siktir git. yallah arabistan'a, amerika'ya allah'ın çomarı.
değilsin. ama hakaret etmek zorunda da değilsin.
biliyorsunuz m.kemalin aslı konya karamanlı.

selanikli denince aklıma ; sabataycılar geliyor

ve bunların çoğu of dan pilihoz a kadar o bölgeye yayılmış

yahudi dönmeleri geliyor ki bunlar dışarıdan müslüman görünür

içerde gizli gizli yahudiliklerini yaşarlar.

e ben bunların neyini seveyim.

sonuç : çok doğru bir önerme.
(bkz: sen sevme ulan ayı)
Zorundasın tabi dırrik aldığın nefesi borçlusun o adama.
sevmek değil saygı duymak zorundasın. net.
Selanikli diye bahsetmen bile ne kadar itici,atasından böyle nefret eden bi toplum daha görmedim ben.
Beyinsizsen diyecek bir şeyim yoktur.
buraya güzel şeyler yazılır ama neyse.
Yıl 2017 ve hala bunu tartışma konusu yapabilecek özgürlüğünüz var ise evet sevmek zorundasınız.
kimse kimseyi sevmek zorunda değil denilesi sorunun cevabıdır. net..
güncel Önemli Başlıklar