bugün

Oldukça komik durum. Bilindiği üzere kamal atatürk selanik doğumlu. Ama her yerde ata türk, ulu türk önder şeklinde tanımlamalar geçmekte.

Ulan baklavayı, kahveyi, köfteyi, sütlacı yunanlardan alıp sahiplendiniz yetmedi, birde atatürk'ü çalıyorsunuz. Utanın.

Atatürk yunandır.
(bkz: do not feed the trolls)
Osmanlı fethettiği uzak bölgelere Anadolu diyarlarından insan göndermiştir. Örneğin Konya civarlarından birçok göç yaşanmıştır.
(bkz: Komik fıkralarda bugün)

Kamal atatürk, yunanlara aittir.
misak-ı milli sınırları içerisinde yer alan türk toprağı.
görsel
Batumlu, ağzından hiç Türk'üm lafı çıkmayan birine rizeli/Türk demek kadar abes olmayan eylem.

(bkz: ne mutlu türküm diyene)
m.kemal selanikli değil ama mısır koçanı aslen selanikli.

(bkz: kapak)
argümanın bu kadar mı yani?
güldürdün piç.
osmanlının iskan politikasının sonuçlarından yani anadoludan yerleştirilen türk ailelerden bihaber cahil kusmuğu.
bende diyorum neden türk gibi hissetmiyorum kendimi...
Ne cok abartiyorsunuz yahu. Turküm ama acikcasi bu cok umrumda olan birsey degil. Bu tarz seyler insanin karakterini degistiren etkileyen seyler degildir. insan olalim. Ayrimciligi artik bir kenara birakin yada kendinizi birakin.
Nasılda selanikli birinin kaldığı ülkede yaşarsın dedirten başlık.
bu kelimeyi mümkün mertebe kullanmak istemiyorum ama zorla söyletiyorsunuz bazen.

çomarların vizyonuna dar gelmesi normal. bir dönem avusturya kapılarından hicaz'a, oradan da fas'a kadar bizim topraklarımızdı.

arapların berberilere yaptığını biz araplara, balkan milletlerine yapabilseydik türkün kültürü ve dili bugün dünyanın dört bir tarafında etkin olurdu.

ümmet, memmet ayağına anca arap kültürü ithal etmiş osman beyler.
Viyana ya kapısına dayanması ile övünenler selanikliye laf ediyor.

Haysiyet eksiğiniz var lan sizin.
Üç kıta türktü evladım bir zamanlar. Ayrıca o selaniklliye sadece Türk demiyoruz biz. En büyük Türk'tür o çünkü.
Selanikte yahudiler boldu

(bkz: Sabetay sevi)
Kesinlikle Yunan artığı tarafından söylenmiş sözdür.
Bu sırada; Yunanlılar dan özür dilemek gerek.
güncel Önemli Başlıklar