bugün

allah ın selamını almayan kişidir. bir daha görüşte bir daha selamun aleyküm denir. selamını almıyorsa daha selam verilmez.
allah ın selamını almaz. selam vermek sünnetse almak farzdır. ayıp etmiştir.
dinden çıkmıştır afaroz edilmelidir.
sahi islamda afaroz yoktu.
farzı yerine getirmeyen kişidir.
arapça bilmeyen biri olabilir. *
aynı adama bir de merhaba demek gerekmektedir. bakalım cevap verecek mi. vereceği veya vermeyeceği cevaba göre öküz mü yoksa allah' ın selamını mı almıyor anlarız.
insan değildir*
merhaba ya da allah'ın selameti/esenliği üzerine olsun denildiğinde de cevap vermeyen kişiyle aynı karakterdedir. arapça bilmesine de gerek yoktur çünkü "selam" kısmından ne denildiğini anlamamasına imkan yoktur.

bir rivayete göre, muhammed(s.a.v.) bu davranışla karşılaştığında bulunulan ortamın girişinde ayakta dikilir, gerekirse selamı alınana kadar ikinci, üçüncü... selamı verir; öylece beklermiş.

slm.
ve aleykum selam'a inanmayan kişidir.
kimsede dememiş ki müslüman değildir diye!.*
Belki çağrı merkezinde çalışıyodur. Belirli bir scripti vardır.
müslüman olmayan kişidir.
merhaba diye karşılık veren kişidir. *
selamun aleyküm: allah'ın selamı üstüne olsun...
aleyküm selam: sen de allah'a selam söyle...

saçma geliyordur...
annesi dışarda yabancılarla konuşma dediği için bu davranışı yerine getiren kişidir.
herşeyden önce medeniyetsizdir. Farzı geç insan değildir. Karşıdaki kendi gelişmiş olduğu kültüre göre bir sıcakkanlılık örneği göstermiş karşısındaki andaval bir aleykümselam veya merhaba bile dememiştir.
Levent kırca tarzı atatürk türkçesi ile takılan kişidir.
(bkz: hala gülüyorum lan) ne komik bir tabirdi la o.
(bkz: türkçe selamlaşma kelimesinin olmaması/#16772194)
ya da gülben ergen gibi merhaba diyerek karşılık verir.
(bkz: zorunda mıyım)
Allahın (C.A) selamını kuldan esirgemeye çalışan beyin hücresi yetersiz insan.
büyük ihtimalle selam alıp vermeyi gericilik olarak gören insandır.
saygısız insandır. uzak durulasıdır.
Ateist'tir muhtemelen
Kudüs'ün eski lideri de dahil bir çok gayrîmüslim komutanın, devlet adamının veya herhangi bir pazardaki(iç karışıklık olmayan bir ülke olmalı yani huzurlu ve hoşgörülü) herhangi bir tüccarın inanmasa da selamın karşılığını verdiğini varsayarsak... (bkz: ayıp). Ama tabii ki biz müslümanlar selam verirken her zaman güler yüzlü olmalıyız. Bu ülkede kavga çıkarmak için de bu selamı verenler var, "heyt ben burdayım lan!' demek için de bu selamı verenler var. Benim selamımı geriye çeviren olmadı. Çünkü ben ne şekilde, hangi ortamlarda ve kime selam vereceğimi bilirim

edit: .