1. 1.
  üsküdarın selamsız mahallesinde çekilmiş şener şen uğur yücel filmidir. **
  1 ... palta
 2. 2.
  filmde köyde geçen olaylar da şener şen'in usta oyunculuğunun yanısıra alkolik bando şefinini oynayan ali uyandıran fazla konuşmadan sanatını konuşturmakta ve bizlere iyi oyuncu böyle olur demektedir adeta
  3 ... city walk
 3. 3.
  an itibariyle atv' de yayınlanmakta olan film.

  (bkz: tavsiye)
  1 ... fth
 4. 4.
  (bkz: mesudiyeli mesut)
  1 ... no leaf clover
 5. 5.
  film boyunca atatürkü karşılayacakları anın hazırlıklarını yapan bandonun film sonunda atamızın trenden inmeden transit geçmesiyle biten bir filmdir. yeşilçamın iyi denebilecekleri arasında olan filmdir
  1 -6 ... semi
 6. 6.
  belediye başkanı ve bando şefi, kendisini oraya ait hissetmeyip evde kalmış ve bu yeni bando şefini kendi ruhsal yüceliğine denk bulup aşık olmuş geçkince kızın evine, o nun şampiyon isimli ineğini istemeye giderler.. kurban etmek için cumhurun başına.. kızımız ineği istemeye geldiklerini öğrendiğinde çok kötü olur.. kırılır dökülür.. ve fakat aşk, ineklerin şampiyonu, 'şampiyon'u vermeye de kadirdir acıyı yüreğe gömüp..

  esas olan finaldir ama.. zaten çoktan umudu kesmişliğin çiftetellisi şampiyon da dahil hepimiz için çalar.. kırılır gerdanlar.. atılır göbekler..
  3 ... havada panik
 7. 7.
  acıklı bir "şener şen" filmidir.filmin sonunda cumhurbaşkanının el sallayıp gitmesi, şehri onurlandırmaması moralleri bozsa da toplanmış bandonun halkı şenlendiren oyun havaları çalıp ortamı neşelendirmeleri aslında bu film vasıtasıyla halkımıza verilen bir mesajdır. dolayısıyla "kimseden birşey beklemeyin, birlik olursak mutlu olabiliriz, kendimize yeteriz" gibi bir finale sahip film.
  ... megajardel
 8. 8.
  dün bir kez daha tv de izleyip tekrardan mest olduğum filmdir. ali uyandıran adeta oyunculuk dersi vermekte ve vücut dilini konuşturmaktadır. şener şen her zamanki gibi bu işte neden en iyi olduğunu kanıtlamakta ve başta uğur yücel olmak üzere diğer tüm sinema emekçileri döktürmektedirler.
  ... bedevix
 9. 9.
  başrolünde şener şen'in oynadıgı, gelmiş geçmiş en iyi türk filmi.

  dönemin sinema anlayışından dolayı * pek fazla ragbet görmemiş, hatta uladag sözlükte başlıgı bile açılmamış bir filmdir. oysa 2010 yılında çekilse kesinlikle en iyi senaryo dalında oscarı alır, şener şen'de dünyaca ünlü bir yıldız olurdu.

  komedi ve dram severler için tadından yenmeyecek filmdir.
  (bkz: izlemeyenler izleyin lan artık)
  ... rabbim yaz dedi
 10. 10.
  türk filmleri arasında bir başyapıt değeri taşıyan enfes bir film. 1987 yılında çekilmiş yeni izlediğim ve tekrar şener şen'e hayralık duymamı sağlayan filmdir.
  1 ... pencerenin perdesi