bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  üsküdarın selamsız mahallesinde çekilmiş şener şen uğur yücel filmidir. **
  1 ... palta
 2. 2.
  filmde köyde geçen olaylar da şener şen'in usta oyunculuğunun yanısıra alkolik bando şefinini oynayan ali uyandıran fazla konuşmadan sanatını konuşturmakta ve bizlere iyi oyuncu böyle olur demektedir adeta
  2 ... city walk
 3. 3.
  an itibariyle atv' de yayınlanmakta olan film.

  (bkz: tavsiye)
  1 ... fth
 4. 4.
  (bkz: mesudiyeli mesut)
  1 ... no leaf clover
 5. 5.
  film boyunca atatürkü karşılayacakları anın hazırlıklarını yapan bandonun film sonunda atamızın trenden inmeden transit geçmesiyle biten bir filmdir. yeşilçamın iyi denebilecekleri arasında olan filmdir
  1 -6 ... semi
 6. 6.
  belediye başkanı ve bando şefi, kendisini oraya ait hissetmeyip evde kalmış ve bu yeni bando şefini kendi ruhsal yüceliğine denk bulup aşık olmuş geçkince kızın evine, o nun şampiyon isimli ineğini istemeye giderler.. kurban etmek için cumhurun başına.. kızımız ineği istemeye geldiklerini öğrendiğinde çok kötü olur.. kırılır dökülür.. ve fakat aşk, ineklerin şampiyonu, 'şampiyon'u vermeye de kadirdir acıyı yüreğe gömüp..

  esas olan finaldir ama.. zaten çoktan umudu kesmişliğin çiftetellisi şampiyon da dahil hepimiz için çalar.. kırılır gerdanlar.. atılır göbekler..
  3 ... havada panik
 7. 7.
  acıklı bir "şener şen" filmidir.filmin sonunda cumhurbaşkanının el sallayıp gitmesi, şehri onurlandırmaması moralleri bozsa da toplanmış bandonun halkı şenlendiren oyun havaları çalıp ortamı neşelendirmeleri aslında bu film vasıtasıyla halkımıza verilen bir mesajdır. dolayısıyla "kimseden birşey beklemeyin, birlik olursak mutlu olabiliriz, kendimize yeteriz" gibi bir finale sahip film.
  ... megajardel
 8. 8.
  dün bir kez daha tv de izleyip tekrardan mest olduğum filmdir. ali uyandıran adeta oyunculuk dersi vermekte ve vücut dilini konuşturmaktadır. şener şen her zamanki gibi bu işte neden en iyi olduğunu kanıtlamakta ve başta uğur yücel olmak üzere diğer tüm sinema emekçileri döktürmektedirler.
  ... bedevix
 9. 9.
  Nesli Çölgeçen tarafından 1987 yılında çevrilmiş bir Türk filmidir.

  Selamsız; şehire çok uzak bir kasaba, hatta günlük gazetelerin iki gün sonra geldiği bir kasaba. Bir gün belediye başkanı (Şener Şen) cumhurbaşkanının kasabadan geçeceğini öğrenir ve cumhurbaşkanını karşılamak üzere bir bando kurmaya karar verir. Bir bando şefini işe almak için gazeteye ilan verir. Tek başvuruyu Alkolik olan Murat adında (Ali Uyandıran) Bir bando şefi yapar. Bu alkolik bando şefi kasabanın esnafından bir bando kurmaya çalışır.

  Şener Şen ....Latif Şahin
  Ali Uyandıran ....Şef Murat
  Üstün Asutay
  Uğur Yücel
  Güzin Çorağan
  Can Kolukısa
  Cengiz Tünay
  Celal Perk ....Mustafa
  Tayfun Çorağan
  Ayla Arslancan
  Bican Günalan
  Tuncay Akça
  Faruk Savun
  Ahmet Açan
  Serap Çölgeçen
  Işık Aras
  Ahmet Pınar
  ... erhnksgn
 10. 10.
  başrolünde şener şen'in oynadıgı, gelmiş geçmiş en iyi türk filmi.

  dönemin sinema anlayışından dolayı * pek fazla ragbet görmemiş, hatta uladag sözlükte başlıgı bile açılmamış bir filmdir. oysa 2010 yılında çekilse kesinlikle en iyi senaryo dalında oscarı alır, şener şen'de dünyaca ünlü bir yıldız olurdu.

  komedi ve dram severler için tadından yenmeyecek filmdir.
  (bkz: izlemeyenler izleyin lan artık)
  ... rabbim yaz dedi